Péče o hyacint po odkvětu a další zasazení na podzim



Uju - (29) - 63.2 (?)
15.2.2014 12:26

Dobrý den. Také jsem si koupila hyacinty a ještě narcisky malého vzrůstu s tím, že je dám na jaře na okna. Vysazovat na záhon je potom nechci, tak jsem si říkala, že bych je ráda uchovala do dalšího jara. Dočetla jsem se, že to jde a chci se zeptat je možné to samé udělat i s mini narciskama??? 6e bych po odkvětu celý naaranžovaný truhlík prostě sestřihla a nechala v temnu bez zálivky do září???

Předem děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 14.2.2011 15:44

Jakmile hyacinty odkvetou (myslím přesně ty rychlené zimní o kterých píšete), přestanu je zalívat a čekám až listy uschnou, sežloutnou. Cibule pak po rozmrznutí zasadím do zahrady, kde opět znovu vyrostou. Někdy mě překvapí a kvetou v srpnu nebo září! Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.2 (?), 14.2.2013 19:23

Jsem odpurcem rady po udělani radosti hodit do popelnice.- I v bytě a panelaku lze tyto cibuloviny uchovavat do dalšiho dělani radosti.Existuji dva možne postupy, bud po odkvětu cibuli vyklepnout z květinače, nechat v stinnem a "chladnějšim " prostoru zaschnout a zatahnout.Po čtrnacti dnech zastřihnout nejen listove a květni stvoly na cca4cm(dva prsty) nad cibuli ale to same udělat i s kořinky.Druhy den tuto cibuli mužete uložit do papiroveho pytličku s popiskem o co se jedna a uložit na suche tmave misto, tak aby jste ho v zaři našla a vsadila do květinače a těšila se na nove kveteni.

druhy zpusob je ten, že prostě listovou i květni čast nad pudou odstřihnete, nezalivate a uložite do tmave suche mistnosti, v zaři cibuli z květinače vyklepnete, sestřihnete kořinky date do květinače s novou zeminou a těšite se na kveteni.- Je dobre i u hyacintu udělat to same jako u česneku a jinych cibulovin a to mořit před vysadbou Sulkou nebo jinym sirnym připravkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.2 (?), 14.2.2013 19:28

Zkuste občas napsat čarku nad pismeno, kam obvykle patři. Potěšilo by to oko normalniho člověka. Nejsme všichni chachaři. Mám dojem, že tak jak to popisujete to nepůjde, chybí tam perioda růstu a chladného období. Možná to tak půjde provést jednou, ale pak se cibule zcela vysílí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?), 1.4.2013 11:41

Hyacinty mám nyní doma odkvetlé v květníku. Chci je co nejdřív přesadit na záhon do zahrady, listy nechám, ale co s tím odkvetlým květem? Mám ho ufiknout nebo nechat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 1.4.2013 12:03

Odstřihnout

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?), 1.4.2013 12:33

Děkuji smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Uju - (29) - 63.2 (?), 15.2.2014 12:26

Dobrý den. Také jsem si koupila hyacinty a ještě narcisky malého vzrůstu s tím, že je dám na jaře na okna. Vysazovat na záhon je potom nechci, tak jsem si říkala, že bych je ráda uchovala do dalšího jara. Dočetla jsem se, že to jde a chci se zeptat je možné to samé udělat i s mini narciskama??? 6e bych po odkvětu celý naaranžovaný truhlík prostě sestřihla a nechala v temnu bez zálivky do září???

Předem děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika