Acidantera bicolor



host - 66.206 (?)
15.12.2009 14:39

pestujem ju viac ako15rokov a mozem potvrdit ze spociatku tiez malo kvitla teraz kvitne pravidelne a bohato mnozstvo kvetov zalezi od velkosti cibul.Sadim ju v case sadenia gladiol kvitnut zacina v polovici augusta a niekedy az do oktobra.Cibule skladujem pri telote nad 15 stupnou pri nizsej teplote tazko vzchadzaju a malo kvitnu atiez viac ich napada hniloba, za znienku este stoji, ze napadaju ich ti isti skodci ako gladioly hlavne v teplejsich oblastiach preto ich viac krat osetrim beznymi insekticidmi.rozmnozuju sa velmi dobre brutom ale rastu pomalsie ako pri gladiolach

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 137.38 (?), 2.11.2009 9:14, zobrazeno: 6634x

Připadá mi, že se málo pěstuje. Přitom která cibulovina kvete v září a začátkem října? Snáší velké sucho, okení truhlík, nežerou ji hryzci... Jenom propustná půda musí být.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 2.11.2009 17:03

Pěstoval jsem acidantéru mnoho let, ale většinou jsem se dočkal jen listů bez květů. Vysazoval jsem ji v dubnu jako mečíky, ty už byly v létě dávno odkvetlé a acidantéra stále bez poupat či květů až do podzimních mrazíků.

Také při přezimování jsem měl častěji suchou hnilobu hlíz než u mečíků. Je někdo při pěstování této kytky úspěšnější?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.38 (?), 3.11.2009 8:34

To je divné, čím by to mohlo být? Přijde mi mnohem méně náročná než gladioly. Na suchý záhonek pod břízou ji sázím dost hluboko, do dúlku na dno dám substrát promíchaný s cereritem, vtlačím cibulku a zasypu hlinitopísčitou půdou. Slunce má od rána do cca 4 odpoledne.Kvete každý rok, hodně pozdě v září, jako poslední z cibulovin (kromě jiřin). Kytice ve váze dlouho vydrží. To co popisujete dělala v přílišném polostínu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 66.206 (?), 15.12.2009 14:39

pestujem ju viac ako15rokov a mozem potvrdit ze spociatku tiez malo kvitla teraz kvitne pravidelne a bohato mnozstvo kvetov zalezi od velkosti cibul.Sadim ju v case sadenia gladiol kvitnut zacina v polovici augusta a niekedy az do oktobra.Cibule skladujem pri telote nad 15 stupnou pri nizsej teplote tazko vzchadzaju a malo kvitnu atiez viac ich napada hniloba, za znienku este stoji, ze napadaju ich ti isti skodci ako gladioly hlavne v teplejsich oblastiach preto ich viac krat osetrim beznymi insekticidmi.rozmnozuju sa velmi dobre brutom ale rastu pomalsie ako pri gladiolach

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 15.12.2009 22:47

Dobrý den, můžete prosím podrobněji popsat jak je skladujete? Očistíte a necháte vyschnout jako gladioly? Nad 15 stupňů to by mohly být doma v bytě? Já je mám letos prvně, měla jsem je ve velkém květináči, krásně kvetly a i bez kětů to byl mohutný trs. Tak jak byly v tom květináči, jsem je dala do kůlny. Ještě by byl poslední čas, abych je přenesla někam do tepla. Děkuji Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.15 (?), 16.12.2009 13:23

Přesně jak to v úvodu popisujete, Nechám je vyschnout a pak je dám do krabice spolu s mečíky a dám je do místnosti kde se netopí (třeba ložnice) a tam zůstanou až do jarní výsadby. Dělám to tak už řadu let. Každopádně je vyndejte ze země, musí se totiž oddělit od staré zaschlé cibule.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 16.12.2009 16:52

Velice děkuji! Možná jste jim zachránil život. Já totiž tímhle způsobem(květináč v kůlně - očistit na jaře) zimuju leta montbrecie a jim to vyhovuje. Tak jsem to chtěla udělat stejně. Přeji krásné vánoce Dana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika