Sklizeň česneku 2018



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
18.6.2018 20:51

Letošní česnek - ve srovnání s loňskou sklizní - spíš bída. Poprvé jsem zakoupil originál sadbu v síťkách pocházející od známého českého šlechtitele, odrůdy Lukan, Vekan, Havran. Mořil jsem jen Sulkou. Zbývající záhon jsem dosadil stroužky Dukátu z loňské sklizně. Výsledek moc nepotěšil. Rostliny z originál sadby malé a nemocné. Dukáty jsou 2x větší a většina zdravých. Nechci kritizovat sadbu, chyba je ve mně, po vysazení se o rostliny prakticky nestarám, žádná zálivka, ochrana, kypření. Ale většinou to stačí, loni při stejné nulové péči byly cibule česneků excelentní, doteď je v kuchyni používáme, jsou zdravé jen trochu naklíčené.
   Každopádně jako každý rok jsem se přesvědčil, že odrůda Dukát v mých podmínkách nemá konkurenci.

Lukan
Lukan
Dukát
Dukát
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 215.60 (?), 17.6.2018 18:44, zobrazeno: 18235x

Zdravím a mám dotaz ohledně sklizně česneku. Jsem z Ostravska a česnek, který jsem v předchozích letech sklízela kolem 10 července už padá. Uvažuji, že jej vytáhnu. Není brzy? Už někdo sklízel?

Díky za reakce, Lenka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.6 (?), 17.6.2018 19:31

O víkendu jsme česnek už sklidili, ačkoliv obvykle sklízíme kolem 25..6. Palice jsou krásné, velké a slupky dobře vyvinuté. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 53.112 (?), 18.6.2018 7:44

148.6 Už tak brzo?  Sklízím obvykle až v červenci. Letos to bude asi dříve. Paličák ještě nestojí!        Předpokládám, že Lenka má nepaličák. Tak pokud se velká část porostu klade k zemi, tak bych něco zkusil vytáhnout a potom bych uviděl co dál dělat!   Vytáhnout či nevytáhnout, žít či nežít? Toť otázka! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 148.6 (?), 18.6.2018 7:54

Právě paličák sázený v listopadu už krásně stál, proto je sklizený. A tentýž paličák sázený v únoru bude jen o týden později. Oblast znojemsko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.10 (?), 18.6.2018 11:03

Velice spatny   mam palicak skoro  zluty    tenke stvoly   jak tuska   a to sem zaleval    stredni morava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 18.6.2018 13:53

Paličák, letos také nic moc. Nezaléval se, protože vyjímečně i občas pršelo. Nehnojila jsem. V neděli na oběd jsme zkusili vytáhnout jeden, protože se začíná stavět. Je malý, je syrový, ještě měsíc bych mu dala... jihovýchodní Morava. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 61.187 (?), 18.6.2018 14:25

Sázíte o Vánocích a sklízíte v polovině června, to bude asi nějaká velmi raná odrůda surprise Zdraví Jiří II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.6 (?), 18.6.2018 19:41

Vůbec nevím, jaká je to odrůda. Převzali jsme ji od rodičů, jelikož byla osvědčená, a pěstujeme ji stále dokola již mnoho let (spíše mnoho desetiletí smiley). Letos jsme opravdu vydatně zalévali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 18.6.2018 20:51

Letošní česnek - ve srovnání s loňskou sklizní - spíš bída. Poprvé jsem zakoupil originál sadbu v síťkách pocházející od známého českého šlechtitele, odrůdy Lukan, Vekan, Havran. Mořil jsem jen Sulkou. Zbývající záhon jsem dosadil stroužky Dukátu z loňské sklizně. Výsledek moc nepotěšil. Rostliny z originál sadby malé a nemocné. Dukáty jsou 2x větší a většina zdravých. Nechci kritizovat sadbu, chyba je ve mně, po vysazení se o rostliny prakticky nestarám, žádná zálivka, ochrana, kypření. Ale většinou to stačí, loni při stejné nulové péči byly cibule česneků excelentní, doteď je v kuchyni používáme, jsou zdravé jen trochu naklíčené.
   Každopádně jako každý rok jsem se přesvědčil, že odrůda Dukát v mých podmínkách nemá konkurenci.

Lukan
Lukan
Dukát
Dukát
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 18.6.2018 22:21

Zkušenost mám podobnou, dokonce jsem si před pár lety s touto sadbou přitáhl hnilobu, které se nyní na záhonech nedokážu zbavit. A to česnek mořím, hnojím, zalévám, pleji a půdu dezinfikuju dusíkatým vápnemsad. Ještěže mám druhý záhon v Beskydech a ten vypadá zdravěji..vždycky na jedné zahradě něco jde a něco nejde.

Podobně jsem si se sadbou nových jahod, ve snaze získat nové, "zdravé" odrůdy přitáhl kořenovou/krčkovou hnilobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika