Sklizeň česneku 2018



host - 148.6 (?)
18.6.2018 7:54

Právě paličák sázený v listopadu už krásně stál, proto je sklizený. A tentýž paličák sázený v únoru bude jen o týden později. Oblast znojemsko.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 215.60 (?), 17.6.2018 18:44, zobrazeno: 18342x

Zdravím a mám dotaz ohledně sklizně česneku. Jsem z Ostravska a česnek, který jsem v předchozích letech sklízela kolem 10 července už padá. Uvažuji, že jej vytáhnu. Není brzy? Už někdo sklízel?

Díky za reakce, Lenka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.6 (?), 17.6.2018 19:31

O víkendu jsme česnek už sklidili, ačkoliv obvykle sklízíme kolem 25..6. Palice jsou krásné, velké a slupky dobře vyvinuté. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 53.112 (?), 18.6.2018 7:44

148.6 Už tak brzo?  Sklízím obvykle až v červenci. Letos to bude asi dříve. Paličák ještě nestojí!        Předpokládám, že Lenka má nepaličák. Tak pokud se velká část porostu klade k zemi, tak bych něco zkusil vytáhnout a potom bych uviděl co dál dělat!   Vytáhnout či nevytáhnout, žít či nežít? Toť otázka! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 148.6 (?), 18.6.2018 7:54

Právě paličák sázený v listopadu už krásně stál, proto je sklizený. A tentýž paličák sázený v únoru bude jen o týden později. Oblast znojemsko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.10 (?), 18.6.2018 11:03

Velice spatny   mam palicak skoro  zluty    tenke stvoly   jak tuska   a to sem zaleval    stredni morava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 18.6.2018 13:53

Paličák, letos také nic moc. Nezaléval se, protože vyjímečně i občas pršelo. Nehnojila jsem. V neděli na oběd jsme zkusili vytáhnout jeden, protože se začíná stavět. Je malý, je syrový, ještě měsíc bych mu dala... jihovýchodní Morava. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 61.187 (?), 18.6.2018 14:25

Sázíte o Vánocích a sklízíte v polovině června, to bude asi nějaká velmi raná odrůda surprise Zdraví Jiří II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.6 (?), 18.6.2018 19:41

Vůbec nevím, jaká je to odrůda. Převzali jsme ji od rodičů, jelikož byla osvědčená, a pěstujeme ji stále dokola již mnoho let (spíše mnoho desetiletí smiley). Letos jsme opravdu vydatně zalévali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 18.6.2018 20:51

Letošní česnek - ve srovnání s loňskou sklizní - spíš bída. Poprvé jsem zakoupil originál sadbu v síťkách pocházející od známého českého šlechtitele, odrůdy Lukan, Vekan, Havran. Mořil jsem jen Sulkou. Zbývající záhon jsem dosadil stroužky Dukátu z loňské sklizně. Výsledek moc nepotěšil. Rostliny z originál sadby malé a nemocné. Dukáty jsou 2x větší a většina zdravých. Nechci kritizovat sadbu, chyba je ve mně, po vysazení se o rostliny prakticky nestarám, žádná zálivka, ochrana, kypření. Ale většinou to stačí, loni při stejné nulové péči byly cibule česneků excelentní, doteď je v kuchyni používáme, jsou zdravé jen trochu naklíčené.
   Každopádně jako každý rok jsem se přesvědčil, že odrůda Dukát v mých podmínkách nemá konkurenci.

Lukan
Lukan
Dukát
Dukát
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 18.6.2018 22:21

Zkušenost mám podobnou, dokonce jsem si před pár lety s touto sadbou přitáhl hnilobu, které se nyní na záhonech nedokážu zbavit. A to česnek mořím, hnojím, zalévám, pleji a půdu dezinfikuju dusíkatým vápnemsad. Ještěže mám druhý záhon v Beskydech a ten vypadá zdravěji..vždycky na jedné zahradě něco jde a něco nejde.

Podobně jsem si se sadbou nových jahod, ve snaze získat nové, "zdravé" odrůdy přitáhl kořenovou/krčkovou hnilobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika