Sklizen česneku 2017, bídná velikost na 50% - 60% průměru



Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?)
13.7.2017 17:17

"Když je sucho, musí se zalévat každá kytka. Česnek je kytka."...pokud by toto pravidlo platilo, potom by kytky rostly jen na zalévaných záhonech a nikde jinde.

Souhlasím s tím, že když je velké sucho a zejměna na vysýchavých půdách, potom česnek zálivku snese. Na těžkých uléhavých půdách s téměř stále vlhkou jílovicí v podloží, jako je u mne, však zálivka česneku spíše škodí, protože může snadno propuknout plíseń a hniloba.

Každý musí vycházet z místních podmínek a podle toho přizpůsobit svůj způsob zúrodňování půdy a závlahu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 13.7.2017 17:17

"Když je sucho, musí se zalévat každá kytka. Česnek je kytka."...pokud by toto pravidlo platilo, potom by kytky rostly jen na zalévaných záhonech a nikde jinde.

Souhlasím s tím, že když je velké sucho a zejměna na vysýchavých půdách, potom česnek zálivku snese. Na těžkých uléhavých půdách s téměř stále vlhkou jílovicí v podloží, jako je u mne, však zálivka česneku spíše škodí, protože může snadno propuknout plíseń a hniloba.

Každý musí vycházet z místních podmínek a podle toho přizpůsobit svůj způsob zúrodňování půdy a závlahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.216 (?), 13.7.2017 17:31

... česnek zásadně nehnojím ani nezalévám...

...potom česnek zálivku snese...

Nemohu se zbavit dojmu, že vámi prazentované názory mohou být zavádějící.

Přál bych vám vidět letos polnosti a zahrady na Znojemsku.           Z plísní a hnilob tam letos jistěobavy nemají.          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 13.7.2017 18:05

Myslím, že jsem se vyjádřil přesněji, než vámi citované části vět, vytržené ze souvislostí. Také se nemohu zbavit dojmu, že jsem Vás něčím popudil. Ale věřte, že to nebyl můj úmysl.

Přál bych vám vidět moji zahradu po pátečním lijáku se silným větrem a krupobitím. Z plísní a hnilob mám letos oprávněné obavy. Přiložené fotografie pořídil soused, já na focení neměl náladu.

Večer 7. července
Večer 7. července
Večer 7.července
Večer 7.července
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 13.7.2017 21:00

To se musím smát, jaká je tu shoda.Letos jsme měli česnek blízko jednoho sudu na vodu.Právě tam se mi zdály palice česneku největší.Občas to při doplňování asi přeteklo atd.Jinak taky myslím že loni byl větší.Ale nebuďme nenažr aní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 14.7.2017 5:37

I kuřecí maso se křehčí vodou-no nekupte to, že? Už tu někdo vzpomínal, že má pochybnost u velkých palic o jejich trvanlivosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 17.241 (?), 14.7.2017 7:11

I já děkuji za potěšení pro oči takto krásným česnekem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika