Sazečka



Stránky: 1,  2   
host - 168.140 (?) 
15.3.2021 11:05, zobrazeno: 2240x

Už máte zasázenou sazečku?My včera všetanu, červenou a šalotku.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 59.61 (?), 28.3.2022 8:16

Vaše informace je pro ostatní čtenáře bezcenná, protože neuvádíte (alespoň přibližně) v jaké oblasti máte pozemek! Jste-li např. od Strážnice - potom je to včas. Jste-li však od Vrchlabí - potom jste to zasázeli nevhodně před ternínem... Vlado z Vysočiny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 95.112 (?), 28.3.2022 17:50

Proč by byla bezcenná? Pán má velkou radost ze své zahrady a to je hodně důležité. Přeju mu, ať se vysazená cibule podaří dopěstovat tak, jak si on přeje. Stanislaw Jen tak bokem, sám jsem sázel už před týdnem a pohoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 28.3.2022 18:56

Jenže on má 59.61 pravdu. Já taky občas kritizuju ty bohatýry z teplých krajů, kteří vyzývavě halasí svoje agrotechnické předstihy před těmi lemply odjinud, kteří ještě nehnuli prstem. Bohužel oni (bohatýři) ví houby, jak vypadá jaro na Vysočině. Že Kukymu v HK kvetou meruňky, zatímco u nás broskvoně jakž takž protírají pupeny po zimním spánku a hned tak je neotevřou, protože pořád máme ranní mrazy k -4 stupňům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 28.3.2022 20:50

To klíčové slovo je PODMÍNKY. Osobně zase z těchhle důvodů špatně snáším ty články v "odborných" médiích. Hlavně ty o tom kdy, co a jak dělat pro "skvělou" úrodu. Hraběcí rady. Ta tvrdá realita je, že to si prostě musí každý zahrádkář promyslet a vyzkoušet sám. Ale na druhou stranu to je to hezký na pěstování.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.151 (?), 28.3.2022 22:17

Já ze sázení cibule žádnou vědu nedělám, zasadím ji kdykoliv v březnu, kdy mi to počasí dovolí a kdy na to mám čas a vždy mi pěkně vyroste. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.130 (?), 29.3.2022 10:39

Na sáčcích se sazečkou od Nohel Garden je pod piktogramem sázení uvedeno IV-V. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?), 29.3.2022 10:47

Bydlím v okrese, kde je Vrchlabí. Ano, jak my říkáme v kraji (myšleno HK) si neumí představit, co se nadřeme na jílovité červenici, abychom ji zúrodnili a dá-li počasí i něco vypěstili. Jablka rezistentní na strupovitost strupovitá, nevalné řepovité chuti i u odrůd údajně určených do vyšších poloh... Mám dotaz laugh. Koupil jsem omylem cibuli globo a jelikož se zde řeší sazečka, tak se optám. Kdysi jsem viděl tátu před 40 lety, že vysel cibuli do truhlíku a poté vzešlou ji přesazoval na venkovní záhon. Udělal jsem to i s tou cibulí globo a vysel v únoru. Již ji mám přepykýrovanou v platech co se prodávají pelargonie. Je teplo a dal jsem ji do skleníku. Kdy bych ji mněl přesadit na venkovní záhon? snese mrazík cca -5 a zda se vůbec takto cibule pěstuje? Defakto jsem nic konkrétního nenašel o tomto stylu pěstování...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 95.126 (?), 29.3.2022 14:20

Dobrý den. Je to dva roky, co jsem odpovídal na podobný dotaz. Zkuste najít odkaz na Globo, tam je vše včetně fotek. Nicméně zkráceně. Počkejte ještě týden až se zlepší počasí a rostlinky vysaďte a pohoda. Cibule narostě opravdu pěkná. Ať se daří. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?), 31.3.2022 7:43

U Olomouce to musí být radost něco pěstovat. Děda byl z Nymburka a pamatuji, že co píchnul do země to rostlo. Měl jsem též hektar sadu u Chlumce a oproti podkrkonoší, kde bydlím nyní strašlivý rozdíl. V listopadu si člověk ohříval ruce o hlínu, při sázení česneku, zatímco v podkrkonoší je v červenci hlína studená, jak psí čumák. Prostě to je někdy v životě tak, jak to je. Dnes kdyby se vrátil čas,  raději bych se snažil nechat ten sad, ale nebylo tam žádné zázemí, ani bydlení a práce. Zde je rozdíl vody oproti Vám, když zaprší, naštěstí to odteče a nevyleje se, když je výškový rozdíl ve městě 100m Koukal jsem na fotce, že česnek to nepřežil... Psal jste, že stříkáte proti plísni. Je to nutné? Plíseň by dle Vás zničila úrodu?  Kdybych měl stříkat, tak raději sibuli dělat ani nebudu. Nestříkám nic. Pouze používám sulku na česnek... Rozhodl jsem se, že cibuli dám ven až ke konci dubna. Mám ji ve větších sadbovačích, většina ještě ani nestačila zakořenit, tak si myslím, že to ani nepozná to přesazení. Díky za info.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika