Česnek



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 191.172 (?) 
31.3.2012 19:58

No jasně! Krokusy, v přírodě pak třeba křivatce, rozkvetlé sněženky od nočního mrazu lehnou až k zemi a s rozedněním se zase rovnají atd... atd.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.60 (?), 31.3.2012 21:55

Prepáčte, ale tvrdenie, že "Tam kde není propustná vrstva česnek vyroste, ale při podzimních deštích shnije a zplesniví protože není z povrchu půdy odvedená voda do podloží." mi pripadá trochu pritiahnuté za vlasy. Zo skúseností pestovateľov cesnaku aj svojích viem, že cesnaku sa najlepšie darí v hlinitých a ílovitohlinitých ťažších= vlhčích pôdach, ktoré nie sú moc prehnojené dusíkom. V štrkopiesku Vám bude cesnak trpeť suchom a palice narastnú malé. Problémy so žltými koncami listov, o ktorých sa vo vlákne debatuje, nie sú istotne spôsobené plesňovou hnilobou- vlani bola suchá jeseň a tohtoročný marec lámal v minime zrážok viac ako 50 ročné rekordy a podľa mňa ani mrazom, aj keď pripúšťam, že extrémne mrazivý február bol po extrémne teplom januári pre cesnak šok. Ako už napísali viacerí, cesnak je značne mrazuvzdorný a pôda premrznutá do viac ako polmetrovej hĺbky neznamená jeho koniec. Myslím si, že na vine je hlavne dlhotrvajúce sucho. Súčasné nesmelé preháňky predpokladám situáciu s mladými listami vylepšia. Ochladenie je pre cesnak dobré v súvislosti s (ne)množením fúzavky cesnakovej. A propo, Nezabudli ste sa pripraviť na prvé prihnojenie cesnaku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.204 (?), 1.4.2012 9:14

Jak na tom byla zima teplotně letos se břibližně dozvíme zde.  Škoda jen, že neuvádí výšku sněhu při měření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 138.97 (?), 1.4.2012 9:29

Ale vždyť tam je také graf sněhové pokrývky. (Letos jen pár dnů a dp 3 cm).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 162.204 (?), 1.4.2012 9:55

Jsem ho přehlédl wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 194.19 (?), 2.4.2012 10:07

Asi jsem špatně popsal situaci. Jde o asi 30cm ornice, která pozvolna přechází do štěrku a písku. Malá sněhová pokrývka způsobí nedostatek vláhy, což má negativní vliv na sadbu. Přivítal bych kdyby zdejší česnekáři trochu popsali půdu na které česnek pěstují a hlavně mně zajímá souvislost s propustným podložím a vyhodnotili, jestli to má souvislost s úspěšným pěstováním česneku. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.172 (?), 31.3.2012 19:35

Proplečkováváte ho také? Těžko radit takhle na dálku.Vytahněte jednu ze země a mrkněte jak vypadá.jestli nehnije. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 1.4.2012 16:58

Vypadá to, že 3/4 česneku je v čudu /odrůda Mirka, HK/. Ing. Kozák už posunul objednávání sadby na květen, vzhledem k nejistému přezimování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 1.4.2012 17:55

Sázím již několik let v říjnu paličák no name, letos se ukázal na začátku března, dnes krásně prospívá a nať má zhruba 10 cm. Okem nepozoruji žádnou "úmrtnost". Podotýkám, že holomrazy se nám nevyhnuly.
Podle mě mohly spíše zaúřadovat plísně než mrazy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 1.4.2012 18:10

Mořil jsem Rowralem, ale to samozřejmě není taky nastopro. Za rok zkusím nějaký jarní. Od pana Kozáka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika