Česnek



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 181.241 (?) 
31.3.2012 18:37

Přežije, pokud je ve správné vývojové fázi. Pokud je už ve vývoji dále vlivem vysokých teplot jako letošní zimu a přijdou náhlé silné mrazy, tak může vymrznout stejně jako ozimy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 31.3.2012 19:07

toto je pro mne stoprocentní vysvětlení, nejprv teplá zima, všechno už rašilo a pak kruté mrazy, pokud česnek moc vyrazil, tak zeslábnul a mráz dokonal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.172 (?), 31.3.2012 19:26

No nevím, kde ten Váš česnek byl s vývojem, ale náš je OK, teploty neteploty.Sázeli jsme ho v říjnu a v listopadu. Do zimy zakořenil a na jaře v pohodě roste.děláme to už léta letoucí. Jinak ozimy vydrží hodně, To byste se divil, z čeho je schopná se třeba vyklepat řepka. Zdar a sílu česnekáři.Moc nad tím nešpekulujte, protože jak říkala můj děda (zahradník):" Čím více se s hovnem mažeš tím víc smrdí...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.172 (?), 31.3.2012 19:33

Jo jen doplním k tomu výše.To mrazem nebude.Na to bych vsadil. V tom je něco jiného.Jakápak byla kvalita sadby a kde jste k ní přišel? Co zem? Jaké je kvality? česnek má vyšší výnosy v těžších půdách ale může snáze hytit plíseň. Hnojil jste? Čím? Na zmiňovanou houbomilku je brzo.Ta se ještě neprojevila.Ale na postzřik proti ní nikoliv.Jakmile to začne venku poletovat, tak už bych to stříknul.Teď se ochladilo, ale jakmile se oteplí už se může.Stačí i Karate.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 31.3.2012 19:35

Zpočátku zimy byly vedra a pučely stromy, pak přišly mrazy, několik dnů bylo u nás mínus 20-25 a někdy 29,jestli někdo má max -15,je to rozdíl v přežití a nepřežití rostlin, které jinak mráz přežijí.Ale nemusíme už debatovat, jak píšete o tom hovínku... každý si dokáže udělat závěr sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.172 (?), 31.3.2012 19:53

Zpočátku zimy pučely stromy?!! To leda na jižní polokouly, protože tam bylo v tu dobu jaro. Na počátku zimy Vám žádný strom nebude pučet. Ke konci zimy, když bude extrémně teplá, se může probudit nějaká ta forsythia či Cornus(ten to má ale v popisu práce),sedmikráska v trávě atp.,ale přežije... horší jsou, a to jste měl patrně na mysli, pozdní mrazíky.Když jsou silné, dopadne to jako vloni, kdy zmzly i napučené letorosty ob.smrků a přežil jen terminál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 31.3.2012 20:36

Ale to se stává při dlouhém teoplém podzimu docela často, že sem tam některé jabloni proroste pár květních pupenů. Ale první mrazíky je vždy umravní a stromy si velmi rychle uvědomí, co mají dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 31.3.2012 20:42

já to nepopírám, jen někteří si myslí, že je to možné jen na jižní polokouli

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 31.3.2012 19:43

Tonda: Ale česnek přece není jediný, který musí přečkat zimu. Co tulipány, narcisy, hyacinty a vůbec všechny trvalky? Ty přezimují taky a nikdo se nad tím nepozastavuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 31.3.2012 19:50

abych pravdu řekl, díval jsem se, mám narcisy a míval jsem jich desítky po zahradě a teď jen jednotlivé kusy, možná ještě vylezou... doufejme že to nebude tak kruché s tím mrazem.Samo, že nikomu nepřeji vymrznutí nebo choroby rostlinek... jen se přikláním k některým lidem, že česnek vymrznul než zařvali na chorobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika