Česnek



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?) 
1.4.2012 20:23

Osobně poprvé jsem vloni v prosinci na zkoušku vysadil česnek. Česnek vzešel ale ne všechen, ten co nevzešel (asi sedm stroužků jsem dnes podsazoval) byl shnilý nebo "modrý" (asi plíseň). Ničím jsem ho nemořil, a vzhledem k nálezu to vypadá že na vině není holomráz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 2.4.2012 10:20

Nikdo nepíše, kde česnek pěstuje.(oblast, nadmořská výška) Tady západně od Zlína (190mnm) byli řádné holomrazy, sníh pokud napadl max. 7cm do 2dnů roztál. Za celou zimu padal sníh asi 4x!

Česnek vyrazil 2-3cm, zežloutl a konec! Všichni v okolí jsou na tom stejně! Nejen malí zahrádkáři ale i větší pěstitelé!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.27 (?), 2.4.2012 10:35

Brno sever, koupená sadba mi udělala to samé - narostla, vymrzla či vyhnila, hned vedle pár dosázených řádků naší je v pohodě - sázeno ve stejnou dobu, mořeno sulkou, jílovitá půda kompostem, pískem,  hnojem se snažíme trochu zpropustnit. Byla jsem minulý týden na trhu - většina zahrádkářů tam naříkala, že na podzim sázený česnek je "v čudu".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 2.4.2012 10:40

to je škody, když člověk veme cenu za kilo, tu práci a nakonec zase koupit... jak bylo psáno výše, na podzim sucho pak mráz nebo holomráz a česnek v čudu... hlavně vydržet, každý rok se to předce nemůže opakovat, moravský česnek je nej a na čínu nebo turecko vyzrajemyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Katka_Ptacatko - (24) - 88.99 (?), 2.4.2012 11:47

Já jsem z Vysočiny, 600 mnm. Od konce prosince nebo začátku ledna jsme měli celkem slušnou vrstvu sněhu na zahradě, takže česnek, který jsem sázela 1. nebo 2. prosince je v pořádku, krásně roste. Sázela jsem poprvé a zkouším 3 odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 194.19 (?), 2.4.2012 13:00

Tak to je pěkné, ALE co to udělá až přijde čas sklizně a do toho deště? Jakou tam máte půdu? Je dole propustná? Na horách moc propustná půda nebývá!!! Zeptala jste se sousedů jak jim česnek prospíval v minulých letech? Děkuji za info. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 2.4.2012 13:14

nejlepší je ke sklizni sucho, ale když je zem mokrá, česnek dejte do bedniček do průvanu a né ve vrstvě, ale jednotlivě oschnout a né na přímé slunce, ale spíš stín, jednoduše,aby hlína oschla a slunce nezapařilo, po týdnu kořínky otrhat a zhruba očistit a smotat do věnce nebo do kytky a nechat na čerstvém vzduchu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 2.4.2012 13:49

Já už letos sklízet nemusím. Je po něm!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Katka_Ptacatko - (24) - 88.99 (?), 2.4.2012 15:21

Sousedů jsem se neptala a přesně nevím, jak máme propustnou půdu. ALe na Račíně (7km od nás a o 50m výše) je hlinito-jílovitá půda, podloží přesně nevím a česnek jim tam roste dobře a nehnije. Tak doufám, že u nás, když mám pocit, že to není tolik jílovité, tak poroste dobře. Kdyžtak dám vědět v červenci nebo v srpnu, až vyroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.173 (?), 2.4.2012 11:48

Zdar! Odpovídám na dotaz a protože jsem taky ze západní strany Zlénka přesně 20km Žopy je přesně tak jsem zapchal 5. prosince do země na zkoušku 50 stroužků a 46 bez vážnějších problémů se má čile k světu!!! nadmořská výška dle Gůglu je 358mnm.

agent Špionovač

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika