Česnek 2017/2018



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?) 
25.10.2017 20:59, zobrazeno: 79276x

O víkendu jsem mořil Sulkou a Rovralem, dnes jsem sázel: Karel IV. z vlastní sadby, je pěkný. Slavin, vloní koupená sadba, vyrostly velké palice, ale mají skoro moc malých stroužků, uvidím, jaká bude jejich skladovatelnost. A nedávno koupený Václav, velké stroužky, ne tak fialové, jako Karel IV. Jakmile přiletí havrani, tak sázím. A opačně. Do tří dnů jsou tadywink.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 127.72 (?), 26.10.2017 6:45

Rád bych se zeptal: máte nějakou historickou evidenci, kdy obvykle sázíte a přilétají havrani?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 26.10.2017 8:08
Nemám, ale vloni to bylo 15. října. Teď si myslím, že je sem "zatlačí" studený vzduch od severu, který hnedle začne proudit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 26.10.2017 8:26

Moc nechápu důvod - má se sázet před zámrzem půdy, tj. většinou to vychází někdy v prosinci, aby nevylezl ještě před zimou, a aby v ještě dost prohřáté půdě nechytl nějakou chorobu. Sázím jej až v tuto pozdní dobu, takto jej ani nemusím ničím mořit (i když pro jistotu jej na den namočím do hypermanganu). A stejně mi dozraje už někdy v půlce července, což je tak akorát, aby mi vydržel v dobré kondici až do příští sklizně.

Ale jestli vám to takto funguje, nechytá choroby a nemrzne, proč ne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 23.1 (?), 26.10.2017 9:51

Zastávám jiné krédo. Sázej česnek včas, dokud klimatické podmínky neohrožují mé zdraví a nemusím se patlat ve studeném a lepivém marastu. Zdravý česnek vyleze, tehdy když je jeho čas. Ten, který vyleze moc brzy a má tendenci rozvinout listy, které mu následně omrznou, určitě není zdravý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 26.10.2017 10:11

To je ale blbost... chcete říct, když v září/říjnu zasadíte česnek, že vám do zimy nevyraší, a když vyraší, že je nemocný? Za ty 2 měsíce vyleze každý česnek.

Co se týká sázení - zapíchat 100 stroužků (což je pro naši potřebu až až) je otázka několika minut, takže nevidím žádnou souvislot s ohrožením zdraví. wink A popravdě ještě nikdy jsem nepíchal česnek do lepivého marastu, asi záleží na kvalitě zeminy a troše sledování počasí.

Ale říkám, je to každého věc - jestli má někdo strach o své zdraví, a je mu lhostejná možnost ohrožení česneku chorobami či mrazem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 129.166 (?), 26.10.2017 12:43

Blbost to možná je, ale na druhou stranu, kdybyste měl pravdu, tak tu žádný česnek nebude. Že vy sadíte 100ks stroužků je vaše věc, ale ten kdo jich sadí třeba 50 až 100 krát vic, má jinou pravdu než vy. Každý kdo sadí česnek, tak ho vysazuje do toho co má k dispozici. V ČR, neni jen jeden půdní typ a sledovat vývin počasí, když je tady podzim, který přináší to co přinést má, každý rok již miliony let, je také trochu mimo. Jak víte, kdy nastane zámrz, pamatuji se také na to, že týden před Dušičkami, nahulilo sněhem a a hroby se hloubily pomocí zbíječky až do jara. Tak bych vás chtěl vidět při výsadbě i jenom těch vašich 100ks do promrzlé krusty. Držte se prvních šesti slov v poslední větě své vsuvky. Kdo co dělá je jeho věc, že tady vytelil svůj názor, nebo popsal, jak to dělá on, je také jeho věc, ale to nikoho neopravňuje k tomu, aby se mu jakkoli vysmíval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 26.10.2017 13:18

1. Nikdo se vám nevysmívá. Blbost jsem řekl pouze o vašem tvrzení, že když do zimy česnek vzejde, tak je nemocný. A na tom si trvám.

2. Jsme tu na zahrádkářském fóru (podívejte se na jeho název a témata), takže zcela samozřejmě mluvím o malém, na zahradě pěstovaném množství česneku.

3. Znovu jsem opakoval, že si to každý může dělat, jak chce. Postup, který jsem doporučil, je převzatý z fundovaných rad pro pěstování česneku. To, že se někomu něco nechce, dělá si to po svém nebo si stěžuje na podmínky, nic nezmění na faktu, co se odborníky doporučuje jako postup na výsadbu česneku.

4. Nevím, proč argumentujete nějakým zamrznutím o dušičkách. Předpovědi počasí jsou dnes na velmi slušné úrovni, takže velmi lehce poznáte, zda se chystá mrznou delší dobu či nikoli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.254 (?), 26.10.2017 15:45

Přečtěte si vstup, kde se píše o narašení česneku. Stojí tam, že ten co má tendeci rozvinout listy, to je víc než vystrčené špičky, tak to věští, že něco neni v pořádku. Měl byste si aspoň něco prostudovat o růstových fázích česneku.To že jsme na zahrádkářském fóru, nemění fakt, že vyvinuté tecnologie jsou takové jaké jsou a je jedno jesti je pěstitel velkovýrobce, nebo jen nadšený květináčopěstitel, arotechnické lhůty jsou zákonem pro oba dva. I ten údajně největší pěstitel česneku, vypouští taková doporučení, která on ani jiní pěstitelé česneku nemohou splnit. Velkopěstitel se nyní, maximálně chodí dívat, jestli to co on už má dávno v zemi, protože teď by s traktorem nic neudělal, ani kdyby se p-o-s-r-a-l, neokopávají divoká prasata, aby mohl zasáhnout za účelem minimalizace ztrát. Argumentace zámrzem a sněhem o Dušičkách, je čirá praktická zkušenost. Nepatřím mezi lidi co sedí třikrát denně u televize a sledují vývoj počasí, je to totiž věc, kterou v žádném případě není možné zvrátit, proto bylo napsáno něco o tom co podzim přináší. Já osobně jsem velmi rád, že svůj česneček mám již v zemi a lituji souseda, který na své zahradce zápasí s lepidlem, kdy mu jedna bota váží patnáct kilogramů a trojzubý kypřič dvanáct, pořád se dívá na oblohu, jestli se to olovo protrhá, nebo ne, a když vyleze Oskar, tak se těší jako malý kluk, že to trochu obeschne a konečně bude moci česnek nastrkat do země.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.16 (?), 26.10.2017 16:11

Ještě dodám, tady v místě se traduje: Česnek musí byť v zemi do Hedvigy! Bo potom už je pozdě! No a Hedvika má svátek 17.10.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika