Zaplavená zahrada



host - 169.36 (?)
11.8.2010 11:30

Já mám jasno pouze v tom, že musím zlikvidovat ty rajčata,(plody),co byly pod vodou, ale nevím, jestli se mužou kořenovým systémem dostat nežádoucí látky i do vijánů, které byly nad vodou. Luboš.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
elBravo - (4) - 223.67 (?), 7.6.2010 10:36, zobrazeno: 11100x

Jak ošetřit půdu po povodni trvající jeden den? Nános bahna je minimální. Předpokládám vytrhání veškeré zeleniny a zatopených plodů (jahody, rybíz, angrešt). Je dobrý nápad posypat půdu před zrytím nehašeným vápnem? Předpokládám, že likvidování jahod (bobulovin...) jako takových není třeba a mohu se tět na jejich plody příští rok... Co s trávníkem, je potřeba něco kromě posekání a spláchnutí deštěm? Kompost byl také zaplavený, mohu jej použít, nebo také zavápnit? Děkuji za názory: o)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 7.6.2010 10:57
Připojuji se též, jen s tím rozdílem, že zahradu mi zatopila spodní voda, která by neměla být kontaminovaná. Mne spíš bude trápit prohřívání vody a následné uhnívání rostlin.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 143.253 (?), 7.6.2010 19:59

Dobrý večer jsem na tom stejně p.Mirku jako Vy měla jsem zatopené brambory ale jen 2 řádky 30 2letých tůjí, záhon mečíků, petržel a cibuli teď čekám co se bude dít ale cibuli a brambory asi vyhodím ještě ráno byli ve vodě.Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 169.36 (?), 11.8.2010 8:21

Dobrý den, prosím někoho o kvalifikovanou radu.Jsem z CHrastavy u Liberce, také má zahrada se nevyhnula zatopení-asi 1metr.Ještě dnes zde stojí 10cm.vody, která je kalná a zapáchá.Ve foliáku mám krásná tyčková rajčata.sousedi tvrdí.že se má vše zlikvidovat.mě je jich ale líto. Hrozí opravdu nějaká otrava?Jak mám správně postupovat?Díky za radu. Luboš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 11.8.2010 10:43

Pokud byly plody rajčat zatopené, tak bych je zlikvidoval. Těch, co zůstaly nad vodou, bych se nebál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 135.214 (?), 11.8.2010 8:50

i spodní voda může být kontaminována, vždyť i studny jsou pak plné všech možných i nemožných neřádů a za ty možné silné a nejenom střevní infekce to myslím opravdu nestojí...

těch vyplavených septiků a spol., to se někde musí projevit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 169.36 (?), 11.8.2010 11:30

Já mám jasno pouze v tom, že musím zlikvidovat ty rajčata,(plody),co byly pod vodou, ale nevím, jestli se mužou kořenovým systémem dostat nežádoucí látky i do vijánů, které byly nad vodou. Luboš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 11.8.2010 11:47

Pokud se přihnojí rajčata močůvkou či slepičinci,  tak ta zálivka není vrcholem sterility - a plody se přec konzumují! Pochybuji, že by tato tekutina byla čisčí než povodňová vlna.
  Máte snad strach, když se Vám kočka vykálí pod rajče, že toxoplasmy poputují kořeny až do vijánů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 169.36 (?), 11.8.2010 12:00

Pokud to rostliny vůbec přežijí, tak mám obavy pouze z chemických látek(benzin, oleje,atd.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 231.226 (?), 11.8.2010 12:40

ak nie su dlho pod vodou, tak opláchnuť hadicou od bahna, a hotovo.../jeden-dva dni/...prívalová vlna nestihne vyplaviť septiký... preletí voda vrchom... stejne je tam kryt... nanajvýš ho naplní... a stejne ak by niečo vyplavil, tak to zriedi ta voda... a to velmi... to by sme museli po každom dáždi zlikvidovať nielen zeleninu, ale aj záhrady a potom aj sami seba.../však som v tej vode stál aj ja.../ak dlhšie preteká voda záhradami skôr nakazí vodu v studni ...skôr by som sa bál tej vody, ako umytého rajčaťa... a dovezená zelenina určite nebola zo zaplavenej oblasti napr, v polsku??? alebo v maďarsku??? povodne boli v celej európe... ste si istý že každý poctivo všetko zlikvidoval???nie sú niekedy nebezpečnejšie postreký??? máte dátum na zelenine, kedy bola postriekaná???a kedy sa môže konzumovať??? myslim že otázka povodne je individuálna od konkrétneho miesta... či vyplavilo chemičku, alebo iba starú suchú kadibudku, a ČI /JESTLI určite/ naozaj...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika