Plesen na rajcinach a ochrana ostatnych rastlin pred plesnov, co s tym?



solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 146.180 (?)
2.8.2010 11:41

Uz mi to chytilo aj kolikove rajciny. Vid obrazok. Mam odstranit vsetky napadnute vyhonky alebo to staci postriekat?  Vcera som to striekal Kuprikolom 50. Mam tu este: Dithane DG, Discus.Mam pockat alebo to este niecim postriekat? Mozem pouzit jedno z tych co mama?. Treba preventivne postriekat aj ostatne rastliny?

 

Potreboval by som rychle poradit co robit aby sa mi neznicili vsetky rajciny a inu urodu!

napadnute, kolikove rajciny
napadnute, kolikove rajciny
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 146.180 (?), 1.8.2010 22:29, zobrazeno: 48803x

ahojky chcel by som poprosit o radu. V tomto vlhkom pocasi mi masivne napadla pliesen krickove rajciny.  Vela listov hlavne odspodu je cierno bodkovanych a usychaju. Postriekal som rajciny Kuprikolom a odumierajuce vyhonky poostrihaval.  Daju sa uz napadnute rastliny zachranit tymto postrikom a tym zastavit postupujucu plesen? Je to dobry postup alebo treba vsetky "bodkovane" vyhonky a plody odstranit?Popripade treba zvolit iny postup, alebo postrek? Ako casto sa maju rajciny preventivne proti plesni postriekavat a cim?  V zahradke mam aj pekne papriky, cibulu, jahody, kalerab, fazulu a hrasok. Treba postrikovat proti plesni PREVENTIVNE aj ich, ak ano, ako casto? Dakujem za kazdu, dobru radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 2.8.2010 9:05
Roky stříkam přípravkem Acrobat a nemam problem občas se vyskytne, ale jen vzhledem k tomu, že sousedi nestříkaj a leze me to od nich ke mne. Stříkam s tím rajske okurky melouny a brambory. Je to postřik jak kontaktni tak i vstupujici do rostliny tudíž při spravnem harmonogramu stříkani je tak na 2-3 týdny pokoj.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 106.74 (?), 2.8.2010 9:38

Pane Novosade, můžete se prosím podělit s námi ostatními o Váš harmonogram? Po postřiku Akrobatem mají rajčata ochrannou lhůtu 21 dní. Sklízíte rajčata vždycky jen jednou za tři týdny? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.158 (?), 2.8.2010 9:57
Na dobu zrání si já nechávám v záloze Ridomil, ten má lhůtu krátkou, popř. měď, ale ta je spíše na prevenci. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 2.8.2010 9:57
stříkam od 30-40 cm tzn od zasazeni do zeme to jest od začatku kvetna až do zruba 5-8 srpna páč nam dozrávaji rajske až koncem srpna. Píší sice 21 dni ale vetšinou maji reservu pro případ kdyby... tak s reservou 14 dni po postřiku. A v tomto chladnem a vlhkem lete je celkem složite to uhlidat když jich mate 50-60 kousku rajčat tunu okurku a kousek od toho brambory...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 146.180 (?), 2.8.2010 10:59

poprosil by som ak sa vyskitne niekto kto bude vediet kvalifikovane odpovediet na moje otazky:

Postriekal som rajciny Kuprikolom a odumierajuce vyhonky poostrihaval. Daju sa uz napadnute rastliny zachranit tymto postrikom a tym zastavit postupujucu plesen? Je to dobry postup alebo treba vsetky "bodkovane" vyhonky a plody odstranit?Popripade treba zvolit iny postup, alebo postrek? Ako casto sa maju rajciny preventivne proti plesni postriekavat a cim? V zahradke mam aj pekne papriky, cibulu, jahody, kalerab, fazulu a hrasok. Treba postrikovat proti plesni PREVENTIVNE aj ich, ak ano, ako casto? Dakujem za kazdu, dobru radu

pliesen na kolikovych rajcinach
pliesen na kolikovych rajcinach
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 2.8.2010 11:14
jinak to napíši kuprikol je jen kontaktni mědnaty prostředek tudíž vy když to postříkate tak v ten moment to zničíte, ale za par dni pokud spory připutují vzduchem ji tam mate znova... Duležity je take rozestup rostlin od sebe min 90-90 aby mohl proudit vzduch a rychle vysušit rostliny. Dobré je také v tuto dobu ostříhat spodni listy do prvniho patra rajčat a nebo aspon ty listy co se dotýkají země. Pěstuji přibližně 60-80 rajčat a to by se bez postřiku neobešlo a v tomto množství je plísen velmi rychla a smrtící ;)...Po zasahu kuprikolem ostatni rostliny stačí jen pořádne umít.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 2.8.2010 11:22
A máte to plíseň, není to septorioza? Pokud by to plíseň byla (v letošním roce jsem ji ještě nezaznamenal) tak mám dobré zkušenosti s Ridomil Gold MZ Pepite.
Porovnejte s obrázky, Septorioza nenapadá plody. mrkněte i tady http://plantprotection.hu/modulok/cseh/tomato/septoria_tom.htm
Porovnejte s obrázky, Septorioza nenapadá plody. mrkněte i tady http://plantprotection.hu/modulok/cseh/tomato/septoria_tom.htm
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 146.180 (?), 2.8.2010 11:41

Uz mi to chytilo aj kolikove rajciny. Vid obrazok. Mam odstranit vsetky napadnute vyhonky alebo to staci postriekat?  Vcera som to striekal Kuprikolom 50. Mam tu este: Dithane DG, Discus.Mam pockat alebo to este niecim postriekat? Mozem pouzit jedno z tych co mama?. Treba preventivne postriekat aj ostatne rastliny?

 

Potreboval by som rychle poradit co robit aby sa mi neznicili vsetky rajciny a inu urodu!

napadnute, kolikove rajciny
napadnute, kolikove rajciny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 2.8.2010 11:52
Podle mne to plíseň není, nevidím tam tmavé skvrny na stoncích a řapících listů. Pro klid kupte Ridomil Gold MZ Pepite a dle návodu ošetřete, max 3x, navíc má Ridomil krátkou ochranou lhůtu, mám dojem že 7 dnů na rajčatech a je systémový, klidně i preventivně. Nic lepšího ze zkušeností neznám. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika