Smutnice versus plody rajcete



Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?)
7.9.2009 16:20

jakmile si koupíte jakoukoliv zeminu v hobby marketu, tak smutnice automaticky máte...

naprosto nejlépe fungují parazitické hlístice, firma Biocont

česnek a tabák je klasická rada, bohužel dle mých zkušeností to je hodně "babská" rada bez pořádného účinku...

co ještě dobře funguje tak je:

1) slabý roztok hypermanganu

2) klasický postřik na savé a žravé škůdce, Mospilan! jenže nestříkat ale normálně tu půdu tím prolít...

pokud vám rajčata už jen "barevně" dozrávají, tak rozhodně nepotřebují vydatnou zálivku, resp. jim stačí naprosto minimální...

takže omezit, zapíchnout nějakou žlutou lepivou desku aspoň na odchyt dospělých jedinců a počkat až rajčata dozrají :) a pak zeminu stejně asi vyhodíte a nebo nechat být a samo se to suchem vyřeší...

btw: ještě mi tak napadlo, a proč to vlastně teď řešíte? těm rajským co dozrávají je to jedno...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 127.63 (?), 7.9.2009 14:32, zobrazeno: 11653x

Dobry den,

o smutnicich se toho tady pise hodne, ale nevim jestli muzu pouzit nektere z doporucovanych metod u rajcete, tedy rostliny, jejiz plody chci konzumovat. Mam strach zkusit nektere chemicke metody likvidace abych nemusela obetovat urodu. Rajcata mam vysazena v igelitovych pytlich na balkone a tusim kde jsem udelala chybu - prilis vlhky substrat a spatna drenaz (a samozrejme zemina z obchodu). Nekdo doporucuje nechat substrat uplne vyschnout, ale mam strach abych tak ty potvory jen nevyhnala do okolnich kvetinacu. Nejlepsi by byl asi nejaky postrik, ale daji se pak plody jist? Mate s tim nekdo zkusenosti? Pro zacatek zkusim zalivku s tabakem a polozit strouzek cesneku, ale kdyz to nezabere?

Dekuju, Alena

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 7.9.2009 16:20

jakmile si koupíte jakoukoliv zeminu v hobby marketu, tak smutnice automaticky máte...

naprosto nejlépe fungují parazitické hlístice, firma Biocont

česnek a tabák je klasická rada, bohužel dle mých zkušeností to je hodně "babská" rada bez pořádného účinku...

co ještě dobře funguje tak je:

1) slabý roztok hypermanganu

2) klasický postřik na savé a žravé škůdce, Mospilan! jenže nestříkat ale normálně tu půdu tím prolít...

pokud vám rajčata už jen "barevně" dozrávají, tak rozhodně nepotřebují vydatnou zálivku, resp. jim stačí naprosto minimální...

takže omezit, zapíchnout nějakou žlutou lepivou desku aspoň na odchyt dospělých jedinců a počkat až rajčata dozrají :) a pak zeminu stejně asi vyhodíte a nebo nechat být a samo se to suchem vyřeší...

btw: ještě mi tak napadlo, a proč to vlastně teď řešíte? těm rajským co dozrávají je to jedno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.63 (?), 9.9.2009 14:56

Dekuju za odpoved :)

To byla moje prvni zemina ze zahradnictvi, doted jsem vsechno pestovala primo na zahradce. Ted mam minizahradku na balkone v panelaku a jen koukam co to obnasi :)

A resim to proto, ze mam strach aby mi ty potvory nenalezly i do ostatnich rostlin (hned vedle mam v truhliku jahody a okrasne kvetiny), nemam kam dat rajcata do karanteny. Krome toho na mych rajcatech jsou nektere plody jeste male a stale rosou, vysadila jsem je letos pomerne pozde. A tak vubec, abych vedela co s tim, jeste jsem se s nimi nikdy nesetkala, pro znalost samu :).

Zkusila jsem ty zlute desky a prestala jsem zalevat uz pred nekolika dny, v dalsi rade bude hypermangan, ten mam doma. No a zeminu na zimu necham vyschnout a pak promrznout na balkone.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.10 (?), 3.3.2012 9:09

Zdravím... mě se neosvědčilo ani vysoušení ani nic jiného... já používám vlouhovaný tabák. NAmočím ho do horké vody, nechám chvíli louhovat a vychlazeným zalévám. Rostlinám neublíží a smutnice na 100% zlikviduje. Chce to zálivku po pár dnech vždy opakovat, abychom zlikvidovali všechna stádia vývoje a pak máte klid:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika