Co je to za potvory, prosím poraďte



host - 157.173 (?)
29.4.2010 9:24

Já je znám. Když jsem byla malá a hrála si s dětmi venku na chalupě, bývaly u složených panelů (nemáme chalupu u paneláků :o), to jen jeden místní člověk si usmyslel, že postaví dům z panelů a "chvíli" mu to trvalo). Nic nedělaly (nekousaly, neštípaly) a byly legračně červený, když se rozmázly (vyrážku jsme po tom neměli).  Když jsme stavěli dům, byly tyhle potvůrky u toho taky. Z toho usuzuju, že je to čistě venkovní stvoření, které k Vám dovnitř vlezlo spíš omylem (a asi má rádo teplo a sucho. lezly ven, jen když je sluníčko). Jako malé dítě jsem z toho újmu neměla, bála bych se spíš toho biolitu.  Zdraví Majdalena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 157.173 (?), 29.4.2010 9:24

Já je znám. Když jsem byla malá a hrála si s dětmi venku na chalupě, bývaly u složených panelů (nemáme chalupu u paneláků :o), to jen jeden místní člověk si usmyslel, že postaví dům z panelů a "chvíli" mu to trvalo). Nic nedělaly (nekousaly, neštípaly) a byly legračně červený, když se rozmázly (vyrážku jsme po tom neměli).  Když jsme stavěli dům, byly tyhle potvůrky u toho taky. Z toho usuzuju, že je to čistě venkovní stvoření, které k Vám dovnitř vlezlo spíš omylem (a asi má rádo teplo a sucho. lezly ven, jen když je sluníčko). Jako malé dítě jsem z toho újmu neměla, bála bych se spíš toho biolitu.  Zdraví Majdalena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 29.4.2010 10:17

Já jsem ty červené "breberky" porovnával s jinou doporučenou a stáhl jsem to z internetu a nepodobá se to ale název nevím už. Takže posílám foto zvané "super makro".

Porovnání s jiným druhem
Porovnání s jiným druhem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 29.4.2010 10:32
To velké vypadá na klíště.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 158.26 (?), 16.6.2010 22:46

Ano, vypadá na klíště, protože je to také roztoč. Zkuste pohledat něco o roztočích. Ovšem tady to červené myslím, že nebezpečné není. Na zahrádce je ho často vidět, kterak se promenáduje v půdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.218 (?), 20.6.2010 10:32

Sametka rudá. Nekouše nepíchá.Neškodná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.250 (?), 21.6.2010 7:52

Na snímku v příspěvku (29.4) jsem porovnal to co mne chodí po terase, to je to menší a to větší je ztažený snímek z webu a to je právě ta sametka červená. Podle mne se to tvarem vůbec nepodobá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.169 (?), 1.7.2010 11:02

TO máte pravdu, protože to na té zvětšené fotce není ono, takže pořád nevím, co to může být. Vím, že nic ty breberky nedělají, ale trošičku mi ztěžují život. Malá mi leze po podlaze u okna a po parapetu a každou chvíli je rozmázne, takže to není nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.18 (?), 8.7.2010 12:57

Je to nepříjemná věc, když se v bytě objeví nevítaný návštěvník, ale. mám pro Vás jednu cennou radu, nepropadněte panice, a řešte to zcela obyčejným rázným způsobem. kupte láhev octu 8% nebo jestli někde prodávají ještě silnější neví ale byl by lepší.. Dejte do nějakého roztřikovače, a vystříkejte všechny cestičky, dlaždice kolem spár, okenní parapety apd. působí to většinou na všechen hmyz. i na mravence. dělejte to denně, nebojte se, ocet Vám, ani malému děcku neuškodí, jako chemikálie, které jsou dosti drahé a zdraví škodlivé. Když se stane zázrak a přestanou se objevovat, omyjte znova ještě jednou vše octem a nakonec silným hypermanganem.Přeji Vám ať se dílo zdaří, a Vy můžete klidně spát. hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika