Zakrslá broskvoň v květu už z obchodu



galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.2 (?)
8.4.2017 11:55

Tuhletu, jak Vy říkáte "balkonovku"mám doma cca 8 roků.Konkrétně ta moje se jmenuje Balkonela.Je od Starkla.Plodí bohatě, chuťově pouze (subjektívně)průměrné ovoce.Pokud není zastřešena trpí moniliozou plodů.Už bych ji znova nechtěl, a to z toho důvodů, že z povahy typu stále zelených větviček, v zimě snáší maximálně -10°C, a tudíš musí(!) být pěstována ve velkém květníku, aby ji bylo možno na zimu uklidit do sklepa.Podotýkám, že všechny tyhle balkonovky jsou typově stejné.V květníku(velkém květináči) je třeba co 3-4roky nektarinku přesazovat z důvodů obměny půdy.Jinak bude mít třetím rokem velmi krátké přírustky, a malé plody.

Takže pokud jí mám, musím ji každé jaro-podzim stěhovat do sklepa a pak naspátek.Je třeba na to mít prostory, rudlu(jinak si zničíte záda), a volný příjezd do sklepa.Dále ji musím pořizovat stále větší nádobu.Nyní je už ve třetí nádobě, v 90 litrovém kajfasu, který mám zapuštěný v zemi, protože plást na slunci křehne, a praská.Jednou jsem se už na**ral, a přesadil ji volnokořenně do půdy.V zimě celá zmrzla.Pak na jaře zase obrazila, ale tu sezonu neplodila.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 212.8 (?), 6.4.2017 12:47, zobrazeno: 7917x

Zdravím, chtěla bych moc poprosit o radu.V čera jsem si koupila zakrslou broskvoň a zakrs.nektarinku obě v plném květu v kontejnéru.Potřebuji poradit kdy ji můžu vysadit do zahrady abych ji prospěla a ne ublížila.Obě jsou tzv.balkonovky tak můžou zůstat v kontejneru.

Děkuji za případné odpovědi 

Sylva

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 6.4.2017 12:51

Kontejnerové stromky můžete sázet kdykoli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.8 (?), 6.4.2017 13:41

Děkuji ˇ, můžu to ještě doplnit šlo mě hlavně o to jestli je mám zasadit už na podzim nebo je nechat v kontejneru do příštího jara, teď v květu bych to nezkoušela.

Sylva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 6.4.2017 15:03

Můžete sázet kdykoli. Nemá to žádný vliv, kořeny zůstanou v původním balu a posazením do hlíny jim jen přidáte další prostor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 6.4.2017 18:48

Sazenice se lépe vyklopí v celku i s balem když je substrát zaschlý. Pokud se při přesazování bal trochu rozpadne a rychle se překryje vlhkou zeminou, také se nic nestane. V kontejneru bude tato rostlinka živořit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 49.196 (?), 7.4.2017 22:47

Ja by som Vám poradil, ak ste z chladnejšej oblasti, ešte prečkať možné mrazíky, ktoré by mohli zničiť prvú úrodu. V našej extrémnej klíme nikdy neviete, či zase nepríde na konci apríla nejaký silnejší mráz, ako aj v nížinách minulý rok. Aj teraz sa u nás ochladilo zo dňa na deň o 10 stupňov. V predpovedi na Veľkú Noc som videl u nás -4st.

Samozrejme do vtedy sa treba o stromčeky dobre postarať, v peknom počasí venčiť navonku (zabezpečí sa opelenie), v prípade mrazíkov schovať.

Sám som zakúpil broskyňu v nádobe-trochu narašenú, no oddiaľujem rašenie v chladnej miestnosti do 10st. a s výsadbou čakám na máj...

Prajem peknú prvú úrodu k ochutnaniu smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.8 (?), 8.4.2017 0:55

Děkuji Vám,  jsem v blízkosti Brna 345mn.m přesně jak píšete udělám. Budu ji otužovat a venčit je nádherná a byla by škoda to hned na začátku pokazit.

Přiznávám že má ještě sestřenici -nektarinku to samé v květu.No přece jsem ji tam nemohla nechat, tak šly holky obě. Jen doufám, že se jim bude u nás líbit . Vidím že se můžu obrátit na Vás na zkušené a poradíte, to mě moc potěšilo.Ještě jednou díky.Sylva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 8.4.2017 5:46

Máte-li úmysl dát stromky do volné půdy, neotálejte s jejich výsadbou. Pořiďte si fota s jejich rozkvetlou krásou-ať už přístrojem nebo ve své hlavě-a dopřejte jim dosud nepoznaný luxus volnosti-budou mít více času na důkladné zakořenění. Netrpělivost, touha ochutnat plody v prvním roce pěstování se může nepříznivě-až fatálně odrazit v neprosperitě v budoucnu... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.2 (?), 8.4.2017 11:55

Tuhletu, jak Vy říkáte "balkonovku"mám doma cca 8 roků.Konkrétně ta moje se jmenuje Balkonela.Je od Starkla.Plodí bohatě, chuťově pouze (subjektívně)průměrné ovoce.Pokud není zastřešena trpí moniliozou plodů.Už bych ji znova nechtěl, a to z toho důvodů, že z povahy typu stále zelených větviček, v zimě snáší maximálně -10°C, a tudíš musí(!) být pěstována ve velkém květníku, aby ji bylo možno na zimu uklidit do sklepa.Podotýkám, že všechny tyhle balkonovky jsou typově stejné.V květníku(velkém květináči) je třeba co 3-4roky nektarinku přesazovat z důvodů obměny půdy.Jinak bude mít třetím rokem velmi krátké přírustky, a malé plody.

Takže pokud jí mám, musím ji každé jaro-podzim stěhovat do sklepa a pak naspátek.Je třeba na to mít prostory, rudlu(jinak si zničíte záda), a volný příjezd do sklepa.Dále ji musím pořizovat stále větší nádobu.Nyní je už ve třetí nádobě, v 90 litrovém kajfasu, který mám zapuštěný v zemi, protože plást na slunci křehne, a praská.Jednou jsem se už na**ral, a přesadil ji volnokořenně do půdy.V zimě celá zmrzla.Pak na jaře zase obrazila, ale tu sezonu neplodila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.8 (?), 8.4.2017 13:04

Tak musím říct, že jste mě moc nepotěšil, přesto díky za reakci. Pokusím se přidat obrázek, jestli je to ta samá jak píšete od Starkla.Nemám ani rudl ani sklep, pouze zahradní domek ale v tom je jen o několik málo stupňů víc než venku.Třeba se tu někdo přidá kdo má stejnou a už ví jak na ní.Sylva

Broskvoň a Nektarinka
Broskvoň a Nektarinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika