Velmi rané broskve



host - 234.158 (?)
6.7.2018 19:16

Zdravím Vás Jiří 1968, ako je to tento rok s vašou broskyňou Favorita Morettini 3, dozrela vám ešte v červnu alebo bolo treba čakať na červenec? Michal

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 21.6.2018 21:22

Místo Sunhavenu bych v současné době dal Michaelu stavnatejsi pro decka ale je to takové držák a dřív sme byli spíš okrajová oblast.

Teď nevím, jak to myslíte. Držák je ten Sunhaven? Michaelu ani Sunhaven nemám dostatečně odzkoušené. Sunhaveny mám v současné době tři, tak snad něco ochutnám. Michaela zašla, ta druhá roste málo. Něco mít bude. Sunhaven velice kladně hodnotil Paľo i Jirka 1968. Fairhaven, jak jsem už psal jinde, zraje v době, kdy zrají chutnější odrůdy. Můžete mít ale jinou zkušenost. Kamila se vůbec neujala, Roztylská je zajímavá volba. Možná bude stejně raná jako Shraz. Chutnal jsem dneska jeden Springtime. I když jsou zase mojí vinou malé, přesto je to na tak ranou odrůdu špička. Doporučoval bych ji všem. Nevídaná bělomasá pochoutka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.197 (?), 23.6.2018 14:29
Ano tím drzakem sem myslel Sunhaven, jak sem psal dřív sme byli spíš okrajová oblast. Alespoň budu mít s čím srovnávat. __ Zatím mám místo na 6 broskvoni ale snad udělám místo na sedmou a zatím favoritem z těch velmi raných je Harbinger v závěsu Roztylska, ale nektarinka?? Nevím jestli krmit bodavy hmyz :-) _ Hezký den __ K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 23.6.2018 16:02

Nektarinka Roztylská je velmi lákavá odrůda. Už jsem ji měl dávno mít.

Ten Shraz prozatím kvalitativně za mnoho nestojí. To samé v minulém roce. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 24.6.2018 19:15

Dozrávání velmi raných broskví se kapánek zarazilo, přesto by to některé Favority Morettini 3 a Royal Glory mohly v červnu ještě stihnout.Ono i pozdní broskve se začínají nalévat a žloutnout, Symphonia hnědnout.Ještě jsou k mání vytečné Springtime.Letos je to všechno popředu vic jak o měsíc, dokonce velmi pozdní pološvesta Harbella začíná pozvolna vybarvovat!

Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Royal Glory
Royal Glory
Symphonia
Symphonia
Elberta
Elberta
Harbella
Harbella
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 28.6.2018 16:07

Nevím, jak jste na tom Vy s broskvemi, ale já jsem měl zatím možnost ochutnat pouze jeden Springtime a jeden z těchto plodů falešné Dixired na fotce. Pořád si myslím, že to nemůže být nic jiného než Harbinger. V současné zimě se ničemu do zrání moc nechce, což možná neskvalitní chuť plodů, ale zase nezraje všechno najednou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 4.7.2018 11:28

Springcrest je letos nádherně vybarvený a už je ke konzumaci. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 5.7.2018 7:24

Ten je paradni. Muj springcrest mel klasictejsi barvu (dojedli jsme ho pred par dny)a chutove zatim nejslabsi z tech tri odrud co jsem zatim sklidil. Zacina mne dozravat prvni bila broskvon Fresh White, jeste prorad je tvrdsi, ale uz pekne sladka s nacervenalou duzinou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 5.7.2018 8:24

Ze tří raných broskví mi nejlíp stále vychází Harbinger. Velké krásně zbarvené plody, žlutomasé. Jen těch puklých pecek by mohlo být míň. Druhá je Springtime, chutná, dokonce jde od pecky, bělomasá, trochu menší. Poslední starý Redwin má menší plody, zelenobílou dužinu, tuhou slupku i chuťově je nejslabší.

Harbinger
Harbinger
Redwin
Redwin
Springtime
Springtime
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.158 (?), 6.7.2018 19:16

Zdravím Vás Jiří 1968, ako je to tento rok s vašou broskyňou Favorita Morettini 3, dozrela vám ešte v červnu alebo bolo treba čakať na červenec? Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.113 (?), 6.7.2018 20:52
FM3 u mě v Brně eště není, tak předpokládám že severně či východně od Brna eště taky nebudou. Počasí to naštěstí zarazilo. Řekl bych že tak začínají Harbingry a je po Springcrestach apod. __ Ještě co říkáte na ještě ranejsi odvozeninu, mutaci, Starcrest, máte někdo? Měla by být tak 10 dni před Springcrestem a tak necelý týden po Rich May (May Flawor)?? Tak trochu se na ní zapomíná. __ Kryštof z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika