Trávník až ke kmínku



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?)
14.4.2009 20:36

Dělám to taky tak. Pod stromky končí podrcené větve i posečená tráva. Do loňska jsem mulčoval až ke kmínku. Až později jsem se dočetl, že se mulč stromku dotýkat nemá. Viditelné poškození kmínků zahnívajcí trávou jsem ale nepozoroval.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 10.11.2008 23:26

Když jde o velký sad, tak je samozřejmé, že okopávání kol okolo stromů by byla strašná práce. Ale pokud jde o pár stromů, tak podle mne je lepší udržovat kolo okolo stromů okopané.  Já okopávám a každý rok na podzim přidávám ke stromům kompost.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 11.2.2009 10:02

Okolo prosperující broskvě jsem dal mulčovací netkanou textilii a na ní hrabanku. Je to tak již několik let a brosvi to podle všeho svědčí :-), otázka pro zkušené pěstitele broskví :"Je to tak správné?"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 11.2.2009 10:57
Dělám to stejně, jen místo hrabanky sypu na textilii podrcené větve a posečenou trávu - co je zrovna po ruce. Vedle kmínku mám zavrtanou metr hluboko drenážní hadici - pro občasné zalévání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.7 (?), 12.2.2009 13:37

Četla jsem, že se pod broskve (a jiné ovocné stromy) doporučuje zaset měsíček nebo afrikány, ba i mátu, že to stromkům svědčí. Máte s tím někdo zkušensoti? Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 13.2.2009 11:38

Děkuji za reakci - štěpkované větve jsou fajn, překvapilo mne, jakou kapacitu má pro štěpkovač prořezávka několika málo stromů na zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.176 (?), 13.4.2009 21:28

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký průměr má být okop okolo mladých stromků (třešeň, broskvoň, meruńky, jabloní a hrušně). Mám v plánu mulčovat čerstvou rávou ze sekačky a proto bych se chtěl zeptat, jakou vrtvu ke stromků můžu nasypat. A ještě bych se chtěl zeptat, jestli mohu mulčovat podobným způsoobem i čerstvě zasazené stromky rybízu a angreštu. Díky moc za radu a informace. Ž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 14.4.2009 19:55

Já mulčuji kolem kmínku mulčem o průměru cca 1m do výšky tak 15 cm. Průběžně mulč doplňuji. U kmínku je ale nutno vytvořit "misku", aby zahnívající tráva nepoškodila kmínek stromku, případně roub. 
Jinač otec také mulčuje trávou okolo rybízu - úspěšně...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 14.4.2009 20:36

Dělám to taky tak. Pod stromky končí podrcené větve i posečená tráva. Do loňska jsem mulčoval až ke kmínku. Až později jsem se dočetl, že se mulč stromku dotýkat nemá. Viditelné poškození kmínků zahnívajcí trávou jsem ale nepozoroval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 14.4.2009 20:58

Přišel jsem o dva zákrsky jabloní a přisuzoval jsem to jednoznačně špatným mulčováním. V místě styku mulče byl kmínek poškozen (rozpraskán s plísní). Jestli za to mohla teplota mulče, tlející proces nebo obojí nedokážu posoudit. Od doby co dělám "misku" mám pokoj.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 14.4.2009 21:01

Věřím tomu, proto již ke kmínku nemulčuji. Možná jsem měl štěstí, nižší vrstvu mulče, nbo drcená dřevní hmota nebyla tak agresivní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika