Trávník až ke kmínku



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?)
11.2.2009 10:02

Okolo prosperující broskvě jsem dal mulčovací netkanou textilii a na ní hrabanku. Je to tak již několik let a brosvi to podle všeho svědčí :-), otázka pro zkušené pěstitele broskví :"Je to tak správné?"

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 10.11.2008 23:26

Když jde o velký sad, tak je samozřejmé, že okopávání kol okolo stromů by byla strašná práce. Ale pokud jde o pár stromů, tak podle mne je lepší udržovat kolo okolo stromů okopané.  Já okopávám a každý rok na podzim přidávám ke stromům kompost.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 11.2.2009 10:02

Okolo prosperující broskvě jsem dal mulčovací netkanou textilii a na ní hrabanku. Je to tak již několik let a brosvi to podle všeho svědčí :-), otázka pro zkušené pěstitele broskví :"Je to tak správné?"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 94.12 (?), 11.2.2009 10:57
Dělám to stejně, jen místo hrabanky sypu na textilii podrcené větve a posečenou trávu - co je zrovna po ruce. Vedle kmínku mám zavrtanou metr hluboko drenážní hadici - pro občasné zalévání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.7 (?), 12.2.2009 13:37

Četla jsem, že se pod broskve (a jiné ovocné stromy) doporučuje zaset měsíček nebo afrikány, ba i mátu, že to stromkům svědčí. Máte s tím někdo zkušensoti? Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 13.2.2009 11:38

Děkuji za reakci - štěpkované větve jsou fajn, překvapilo mne, jakou kapacitu má pro štěpkovač prořezávka několika málo stromů na zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.176 (?), 13.4.2009 21:28

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký průměr má být okop okolo mladých stromků (třešeň, broskvoň, meruńky, jabloní a hrušně). Mám v plánu mulčovat čerstvou rávou ze sekačky a proto bych se chtěl zeptat, jakou vrtvu ke stromků můžu nasypat. A ještě bych se chtěl zeptat, jestli mohu mulčovat podobným způsoobem i čerstvě zasazené stromky rybízu a angreštu. Díky moc za radu a informace. Ž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 14.4.2009 19:55

Já mulčuji kolem kmínku mulčem o průměru cca 1m do výšky tak 15 cm. Průběžně mulč doplňuji. U kmínku je ale nutno vytvořit "misku", aby zahnívající tráva nepoškodila kmínek stromku, případně roub. 
Jinač otec také mulčuje trávou okolo rybízu - úspěšně...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 77.39 (?), 14.4.2009 20:36

Dělám to taky tak. Pod stromky končí podrcené větve i posečená tráva. Do loňska jsem mulčoval až ke kmínku. Až později jsem se dočetl, že se mulč stromku dotýkat nemá. Viditelné poškození kmínků zahnívajcí trávou jsem ale nepozoroval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 14.4.2009 20:58

Přišel jsem o dva zákrsky jabloní a přisuzoval jsem to jednoznačně špatným mulčováním. V místě styku mulče byl kmínek poškozen (rozpraskán s plísní). Jestli za to mohla teplota mulče, tlející proces nebo obojí nedokážu posoudit. Od doby co dělám "misku" mám pokoj.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 77.39 (?), 14.4.2009 21:01

Věřím tomu, proto již ke kmínku nemulčuji. Možná jsem měl štěstí, nižší vrstvu mulče, nbo drcená dřevní hmota nebyla tak agresivní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika