Špatný růst nektariny



host - 115.201 (?)
10.11.2011 7:09

Dobry den pred tromi rokmi som kupil tri stromceky a rastli mi tiez len do jednej strany.Starsi pan uz v rokoch sa na ne pozrel a povedal ze su zo skolky oslahnute mrazom a mal pravdu.Zistil som to ked mi jednu zlomil silny vietor a prirastok na kmieniku bol len z tej strany kde rastli konare.Mozno je to aj tvoj pripad.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 220.119 (?), 11.7.2011 21:18, zobrazeno: 5060x

Dobrý den,

Mám druhým rokem zasazenou nektarinu Red Haven. Má velice malé přírůstky a většinou na jihovýchodní stranu, nemá utvořenou ani korunku.

Mohli byste mi prosím poradit co jí chybí.

děkuji

Dáša


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.21 (?), 11.7.2011 21:37
Chybi (chybal) jej rez. Ale to, ako ju bolo treba rezat, Vam popise lepsie niekto, kto broskyne pestuje (ja ich nepestujem). S pozdravom P.Z.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 200.122 (?), 11.7.2011 21:42

Dášo, vložte prosím pořádnou fotografii a nikoli poštovní známku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 139.104 (?), 11.7.2011 23:06
Dobrý deň! Zanedbaný výchovný rez a riadna výživa, najmä dusíkom. Ak máte naozaj odrodu Red Haven, potom nečakajte, že plody budú mať hladkú lesklú šupku. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.106 (?), 11.7.2011 23:33
Dodáním živin, plus zálivkou v době sucha a zpětným zmlazovacím řezem (nejspíš už raději na jaře následného roku)se dá vypěstovat nová řádná plodná koruna. Red Haven je odrůda pravé plstnaté broskve a nejedná se o nektarinku, jak bylo zmíněno. Dnes jsem probírkou sklízel zralé plody Luny, ale nefotil, tak nemám snímek. Úroda broskví i nektarinek je bohatá, přesto, že byla ta sněhová fujavice s mrazíkem. I plody meruňky obstály tu nepřízeň tohoto roku. 0.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 115.201 (?), 10.11.2011 7:09

Dobry den pred tromi rokmi som kupil tri stromceky a rastli mi tiez len do jednej strany.Starsi pan uz v rokoch sa na ne pozrel a povedal ze su zo skolky oslahnute mrazom a mal pravdu.Zistil som to ked mi jednu zlomil silny vietor a prirastok na kmieniku bol len z tej strany kde rastli konare.Mozno je to aj tvoj pripad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika