Špatný růst nektariny



host - 61.106 (?)
11.7.2011 23:33
Dodáním živin, plus zálivkou v době sucha a zpětným zmlazovacím řezem (nejspíš už raději na jaře následného roku)se dá vypěstovat nová řádná plodná koruna. Red Haven je odrůda pravé plstnaté broskve a nejedná se o nektarinku, jak bylo zmíněno. Dnes jsem probírkou sklízel zralé plody Luny, ale nefotil, tak nemám snímek. Úroda broskví i nektarinek je bohatá, přesto, že byla ta sněhová fujavice s mrazíkem. I plody meruňky obstály tu nepřízeň tohoto roku. 0.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 220.119 (?), 11.7.2011 21:18, zobrazeno: 5057x

Dobrý den,

Mám druhým rokem zasazenou nektarinu Red Haven. Má velice malé přírůstky a většinou na jihovýchodní stranu, nemá utvořenou ani korunku.

Mohli byste mi prosím poradit co jí chybí.

děkuji

Dáša


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.21 (?), 11.7.2011 21:37
Chybi (chybal) jej rez. Ale to, ako ju bolo treba rezat, Vam popise lepsie niekto, kto broskyne pestuje (ja ich nepestujem). S pozdravom P.Z.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 200.122 (?), 11.7.2011 21:42

Dášo, vložte prosím pořádnou fotografii a nikoli poštovní známku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 139.104 (?), 11.7.2011 23:06
Dobrý deň! Zanedbaný výchovný rez a riadna výživa, najmä dusíkom. Ak máte naozaj odrodu Red Haven, potom nečakajte, že plody budú mať hladkú lesklú šupku. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.106 (?), 11.7.2011 23:33
Dodáním živin, plus zálivkou v době sucha a zpětným zmlazovacím řezem (nejspíš už raději na jaře následného roku)se dá vypěstovat nová řádná plodná koruna. Red Haven je odrůda pravé plstnaté broskve a nejedná se o nektarinku, jak bylo zmíněno. Dnes jsem probírkou sklízel zralé plody Luny, ale nefotil, tak nemám snímek. Úroda broskví i nektarinek je bohatá, přesto, že byla ta sněhová fujavice s mrazíkem. I plody meruňky obstály tu nepřízeň tohoto roku. 0.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 115.201 (?), 10.11.2011 7:09

Dobry den pred tromi rokmi som kupil tri stromceky a rastli mi tiez len do jednej strany.Starsi pan uz v rokoch sa na ne pozrel a povedal ze su zo skolky oslahnute mrazom a mal pravdu.Zistil som to ked mi jednu zlomil silny vietor a prirastok na kmieniku bol len z tej strany kde rastli konare.Mozno je to aj tvoj pripad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika