Rozkvétání 2018 M+B



Stránky: 1,  2   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?) 
15.2.2018 18:49, zobrazeno: 8948x

Koncem roku jsem psal o anomálii (částečně rozkvetlá mladá broskvoň). Předpokládal jsem, že zmrznou nejen květy, ale i celý stromek. Musím přiznat, že jsem se mýlil. Silná zima nepřišla a letos už nepřijde (zaznamenal jsem jen asi -10 st.). Na broskvoni některé květy skutečně zmrzly a některé lístky omrzly. Zůstala tam však růžová poupata a jsou v pořádku. Brzy vykvetou. Z růžic některých omrzlých listů navíc vyrazí nové lístky.

Poupě 15.2.2018
Poupě 15.2.2018
Poupě 2
Poupě 2
Zmrzlý květ
Zmrzlý květ
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 15.2.2018 18:57

Silná zima nepřišla a letos už nepřijde...

To se tak někdo má, v Balgárii, tady mrzne jak v Ruským filmu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 16.2.2018 12:56

Z mé strany jsem rád, že zima konečně přišla, mrazy nejsou velké a zatím vše pod sněhem. Když jsem před měsícem viděl, jak se broskvoním začínají nalévat a otevírat pupeny :-(Snad se to včas stoplo. Z broskvoní je "nejdále" RH oproti Primissimě a FM3. Včera už jsem koukal i na meruňky jak pěkně se bohužel začínají kuličky květů pěkně červenat! Ale k MIMMOvi to má díky Bohu ještě hodně daleko!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 21.2.2018 17:47

Meteorologové předpovídají silnější mrazy příští týden skoro v celé Evropě. Tak mi asi taky něco umrzne. Tulipány a hyacinty zatím vypustily jen lístky. A ranné meruňky mají taky jen malé červené kuličky. Budu však muset vypustit pracně nachytanou dešťovou vodu.

Poupata Tsunami
Poupata Tsunami
Katrin (ozimý květ)
Katrin (ozimý květ)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.140 (?), 23.2.2018 17:36

Pěkné, u nás zejména tsunami a kioto již mají taky mírně otevřené květní pupeny, z teplého ledna. Jiné odrůdy tolik ne, uvidíme, letos to opět vypadá na povedenou mrazovou prověrku, jako loni a předloni. Myslím, že po letošní zimě dávám řadě odrůd z fy Escande ultimátum, a mohou být vzhledově jaké chtějí.david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 31.3.2018 16:12

Teď už to je naplno. Teploty 24 stupňů poupata prostě nevydrží. Je to letos u nás asi o 3 týdny později.

Meruňky v květu
Meruňky v květu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 31.3.2018 16:26

Mimmo proste nádhera, uvidím či aj u nás budú takto krásne kvitnuť marhulky, alebo to majú po tých mrazoch už za sebou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 64.14 (?), 31.3.2018 16:56

Tak u mě na zaradě narašené meruňky nepřežily tuhé mrazy předminulý týden, na 4 stromcích sem tam květný pupen na koncích letorostů. Možná nejlépe dopadla Leskora. Koito, Pincot a VP bude letos jen dělat stín :). Broskvoně jsou bez poškození, jabloně, hrušky a švestky prozatím taky vypadají dobře...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 2.4.2018 18:44

Milane, doufám, že to bude v celém trnavském okrese OK. Stromy jsou odpočaté.

U nás v BG už kvetou i slivoně a sem tam broskvoně.

Slivoň (džank)
Slivoň (džank)
Broskvoň
Broskvoň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.4.2018 19:57

I nějaký zvonkovitý květ a mandloň.

Zvonkovité květy
Zvonkovité květy
Krymská mandloň
Krymská mandloň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika