Rosolovitá hmota z kmene broskvoně



Stránky: 1,  2   
host - 113.13 (?) 
3.3.2024 14:24, zobrazeno: 938x
Dobrý den, dnes jsem našla u kmene broskvoně vytečenou rosolovitou hmotu oranžové barvy. Poradíte mi, co by to mohlo být a jak strom ošetřit? Moc děkuji. LeaB.
kmen broskvoně
kmen broskvoně
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.148 (?), 3.3.2024 19:20

Měla jsem něco podobného loni dole na kmeni Hanity, ale v mnohem menším množství. Je to ztuhlá vytečená míza, třeba z nějakého malého poranění. Na netu jsem se dočetla, že se to nemá odstraňovat, aby míza netekla dál. Nechala jsem to tedy být, jen jsem to kontrolovala. Nezvětšovalo se to, naopak do podzimu se to zřejmě působením větru, deště ap. téměř ztratilo.

Ale u vás to je hodně, počkejte, jestli vám tady poradí někdo, kdo s tím má větší zkušenost.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 3.3.2024 20:06

Klejotok. Většinou tvoří kapky. Klejotokové útvary z peckovin se dají cumlat. Musí být čerstvé, čisté. Nedělám si srandu. To mě naučil táta. Proč ne, bude to bohaté na živinysmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.219 (?), 3.3.2024 21:49

Stromek asi seknutý nebo odřený ze sekačky. Míza vytéká a na dešti bobtná, ale měl by se zahojit.

Oblizování klejetoku, to mě nenapadlo, jak chutná? laugh  MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 3.3.2024 22:34

Jak chutná? No, není to tak hrozný. Nahořkle, aromaticky, matlácky. Zkuste to. Ale fakt mně to připomene bezstarostné roky. I slzu pak často zatlačím, no... Vyplivnout se to dá vždyckywink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 174.253 (?), 4.3.2024 7:39

Klejotok se tvoří na každém místě, kde schází kůra, třeba v místě po řezu nebo i po utržení broskve. Ve vašem případě prasklina v kůře nebo poranění sekačkou. Mám s tím bohaté zkušenosti - dochází k tomu ve schvíli, kdy je nadbytek vody v půdě. Nic se s tím dělat nedá, jakmile půda trochu vyschne, přestane se tvořit. Stromkům to nijak postřehnutelně nevadí, dál standardně rostou a plodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 4.3.2024 11:54

Opět to nešťastné mulčování.Kolikrát to tady bylo. Jsem přesvědčen o škodlivosti této činnosti na zdravotní stav kůry stromků zvláště když se mulč dotýká kůry.Při rozkladu mulče dochází zřejmě k vývoji dřevokazných hub, jiné vlhčí mikroklima a stromkům to zrovna neprospívá.Kůra kmínku je napadena výškově asi půl metru od mulče. Když už to někdo používá měl by být mulč asi 10 cm od kmínku. Lepší dočasný přísušek než ve jménu udržení vláhy riskovat zdravotní stav stromku.. Co s tím.Odstranil bych mulč, lehce okartáčoval poškozenou část kmínku a postřik mědí. Snad ještě není pozdě.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 230.40 (?), 4.3.2024 14:00

Skuste za sucheho pocasi ocisti ranu mirne ocelovym kaktacem az do ziveho dreva a potrit dukladne naredenym rostokem ocet voda pomer 1ku3 dilum po zaschnuti pretrit stromkovym balzamem        pocitejte stim ze to budete opakovat asi trikrat nez se rana zaceli    vasek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.196 (?), 5.3.2024 6:38

yes-píšete, co mi hlavou jde, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 5.3.2024 6:42

Tenyes-patřil pod Mičurin II, ale i postup dalšího pisatele se mi jeví ok, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika