Řez broskvoně



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
7.3.2017 15:48

Jenom doplním foto. U broskvoně napřed z trojáku vyraší listový výhon. U meruněk napřed raší květní pupeny, ale jinak to může být podobné.

Rašící listový pupen na broskvoni J. H. Hale
Rašící listový pupen na broskvoni J. H. Hale
Meruňkové očko s rašícími poupaty
Meruňkové očko s rašícími poupaty
Napučená meruňková větvička
Napučená meruňková větvička
Ještě jeden broskvoňový rašící pupen
Ještě jeden broskvoňový rašící pupen
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 238.140 (?), 5.3.2017 21:49, zobrazeno: 18987x
Prosim o radu, jak a kdy provest rez moji broskvone. (jestli muzu rez provest nyni a jak moc) Diky moc

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 5.3.2017 22:05

Když ten název vlákna zadate do gůglu, naskočí Vám plno odkazů a videí, podle nichž se snadno naučíte ořezat všechny broskvoně, nejen tu Vaši naležato. Nestálo by to za to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.119 (?), 6.3.2017 12:02
Dobry den, mohl by se mi prosim nekdo zkuseny vyjadrit, zda je tahle moje broskvon ostrihana spravne? Nejsem si jisty. Ma 3 roky, zatim nerodila, ted budu delat postrik proti kaderavosti (loni ji mela). Vim, ze existuje google atd., ale moc tem navodum nerozumim, neznam terminologii jako napr. letorost, kosterni vetev apod., jsem laik, priznam to. Diky moc za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 6.3.2017 16:47

Zapěstovanou jí máte celkem O.K.Na tříletou mi příjde příliš slabá, potřebovala by krapet přihnojit, například Hortilonem pro broskvoně.Řez bych provedl jen mirným zakracením kosterních větví (max.o třetinu), vystříhat slabé větvičky směřující do středu koruny, až po odkvětu.Po tomto zásahu by měla trošku zahustit.Další řez bych nechal na léto, opět vystříhat nevhodné a zhušťující větve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 97.194 (?), 6.3.2017 18:05

Kurňa chlapi, poproste niekoho známeho kto vie robiť s PC aby vám tie fotky pootáčal. Mňa už bolí krk. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 190.86 (?), 6.3.2017 18:31

v auguste som ostrihal broskynu asi na 50 percent s tym, ze ju dostriham na jar.viem ze broskyna rodi na jednorocnom dreve.kedze nie som odbornik, neviem rozoznat ktore puciky su listove a ktore plodove.mam v plane dostrihat broskynu az po odkvitnuti ked budem vidiet kde nasadila ovocie a sucastne zredukovat mnozstvo ovocia.bude s tym nejaky problem, ze to budem strihat az po odkvitnuti?hrozi glejotok alebo nieco ine?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 6.3.2017 18:54

Jo, při dokvétání, po odkvětu je to v pohodě.Květní pupeny jsou u (trojpupenu) ty baculatější, postranách, prostřední je listový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 99.36 (?), 6.3.2017 21:38 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 7.3.2017 8:45

Mě by třeba zajímalo, jak na několikaletém stromku správně provést krátký řez a jak pak takový stromek vypadá. Teorii znám, ale video by mi dalo nesrovnatelně víc. A takové jsem nikde nedohledal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 7.3.2017 15:48

Jenom doplním foto. U broskvoně napřed z trojáku vyraší listový výhon. U meruněk napřed raší květní pupeny, ale jinak to může být podobné.

Rašící listový pupen na broskvoni J. H. Hale
Rašící listový pupen na broskvoni J. H. Hale
Meruňkové očko s rašícími poupaty
Meruňkové očko s rašícími poupaty
Napučená meruňková větvička
Napučená meruňková větvička
Ještě jeden broskvoňový rašící pupen
Ještě jeden broskvoňový rašící pupen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika