Přikrývání stromků



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
1.3.2018 18:22

Dneska ráno na několik hodin minus 21 st. U několika mladých stromků jsem zabalil větvičku, aby byly plody na ukázku. Nezabalené pupeny vypadají podivně, možná zmrzly. Dám vědět jaký byl rozdíl. Sníh jsem nepřihrnoval. To by ty stromky nebyly vidět.

SZ Bulharsko, 60 m. n. m.

Zabalená větvička
Zabalená větvička
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 78.117 (?), 26.2.2018 16:43

Ono- já v tom přihrnování vidím nejdůležitější bod 3 - zacvičit si a doufat, že jsem pro stromky udělal něco co jim neublíží a snad pomůže.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 26.2.2018 16:44

Pan Vysloužil to říká správně. Stromek obalený papírem vydrží víc než neobalený. Mají to vyzkoušeno nejen vinaři, ale i štěpaři. V práci máme venku obalený banánovník a magnolii. Já mám zabalenou révu, citlivé roubovance (broskvone, kaki) a na mladých meruňkách, mandloních a broskvoních jsem obalil vybranou větvičku na ukázku. Neobalené narašené pupeny asi zmrznou. Samozřejmě, velký strom neobalíš.

Obaly
Obaly
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.3.2018 18:22

Dneska ráno na několik hodin minus 21 st. U několika mladých stromků jsem zabalil větvičku, aby byly plody na ukázku. Nezabalené pupeny vypadají podivně, možná zmrzly. Dám vědět jaký byl rozdíl. Sníh jsem nepřihrnoval. To by ty stromky nebyly vidět.

SZ Bulharsko, 60 m. n. m.

Zabalená větvička
Zabalená větvička
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 2.3.2018 11:09

Silné mrazy mají i své klady.
Nikdy broskvoně tak krásně nepřirůstají, nikdy nenasazují tolik nových květních pupenů jako v roce, kdy vymrzly a nemají plody. Řezat můžeme přesně podle pouček a nemusíme se ohlížet, zda neodstraňujeme příliš mnoho květů a plůdků. Zahrádkaření je radost, jen to sklízení a zpracování ovoce je pak někdy otrava...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.34 (?), 26.2.2018 16:18

Já balím každoročně korunky dvou trpasličích broskvoní a řadu okrasných rostlin (hortenzie, lagerstroemii...) a ostružiny. V letech, kdy jsem to neudělala, byla jsem bez plodů/květů. Význam to tedy zřejmě má. Myslím si, že se jedná hlavně o ochranu před mrazivým větrem. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 26.2.2018 16:37

uvěřil bych, že když při větrném počasí v mrazech vnímá člověk pocitově teploty nižší, než ve skutečnosti jsou, že na návětrné straně stromků mohou po takovém počasí být mrazová poškození větší a že pak by třeba obalení papírem alespoň kmene mohlo mít význam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 26.2.2018 16:52

Je to vyzkoušeno. Nerad fušuju do fyziky, ale obal zabraňuje odpařování z povrchu rostliny ve větru a tím i dalšímu ochlazování. Kromě papíru se u nás používá často kukuřičná sláma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.170 (?), 26.2.2018 17:11

Papír, nebo bílá netkanka je ok. Doporučení obalit kartrónem korunku je snad v každé knize o růžích.  Igelit bych určitě nepoužíval. Prudké ohřátí promrzlých pletiv má horší dopad než mráz samotný.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 111.183 (?), 26.2.2018 18:17

Při čtení o tom obalování se mi vybavilo toto přísloví:   --Je mu to platné, jako mrtvému zimník. --   Asi to je stará lidová moudrost, i když třeba připustit, že by v tom kabátě dotyčná osoba chladla pomaleji.   Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.107 (?), 26.2.2018 21:08
Zimné mrazy dokážu vyvolať slušnú paniku. Ale jarné mrazy (apríl/máj) keď už všetko raší a kvitne zvyknú vyvolať zdesenie rádovo vyššie. Takže trochu s predstihom - možno šialený (alebo geniálny?) nápad z Nového Zélandu. Hrozí -5°C? Zabaľme puky a kvety do niečoho teplejšieho... napríklad do ľadu! (viď fotky). IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika