Přikrývání stromků



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?)
26.2.2018 15:30

mi to přijde i kontraproduktivní při slunečných dnech, kdy se naopak vnitřek igelitu nadměrně zahřeje

Igelit asi není to pravé, obalit stromek papírem či hadrami může mít efekt, pokud pokles teploty je krátkodobý (nad ránem). Navíc je to ochrana před srnci a zajíci.

Já osobně jsem přihrnul ke stromkům z kruhu průměru cca 3 m sníh,

Stromy mi mnohokrát zmrzly jarními mrazy v květu, několikrát v pupenech (takže nevykvetly), sem tam ve dřvě (mrazové desky), ale v kořenech nikdy. Přihrnutí sněhu určitě neublíží a ta voda se hodí. V efektivní ochranu před mrazem ale příliš nevěřím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 36.10 (?), 26.2.2018 9:15, zobrazeno: 26095x

Včera při vycházce se psem jsem v zahradách hojně viděla koruny mladých stromů přkryté např. igelitovými taškami, napínacími prostěradly, hadry... Myslíte, že to má nějaký vliv na strom při současných mrazech? Ptám se proto, že mám na podzim čerstvě zasázenou nektarinku, naštěstí byla v kontejneru, takže kořenový bal má, a tak zmrznití od země se tak neobávám. Nevím, jestli by nějaké pytlíky spíše při větru nepolámaly drobné větvičky a pupeny. Prosím zkušené pěstitele, jaký mají názor na takové přikrývání stromů.

Děkuji Lenka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6487) - 9.135 (?), 26.2.2018 9:55

Z hlediska fyziky to smysl nemá. V tom obalu chybí zdroj tepla, které by ten obal zadržoval. Větve jsou studené a nemá je co ohřát, takže stejně chladnou, možná trochu pomaleji než nekryté. Může to snad pomoci proti vysušení mrazem a sluncem, ale teplo to v koruně neudělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 26.2.2018 10:38

Mně to samé říkala tchýně, že prý to psali v Blesku či říkali na Nově, že se mají stromky zabalit. Nevěnoval jsem tomu pozornost. Tak to asi všeci po této informaci začali balit. Nicméně smysl mi taky uniká, proč někdo na pár zimních dní stromky balí. Dokonce mi to přijde i kontraproduktivní při slunečných dnech, kdy se naopak vnitřek igelitu nadměrně zahřeje a v noci naopak drsně vymrazí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 36.10 (?), 26.2.2018 14:21

Tak proto je to pro mě neznámá informace - Blesk nečtu a Novu nesledujismiley. Jinak dle mého laického názoru jsem s Vámi zajedno - celý den do pytlíků praží slunce a ohřívá vzduch u pupenů aby to mohlo v noci krásně zmrznout, protože ten pytlík to nezachrání.

Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.117 (?), 26.2.2018 15:18

Na Nově v sobotu říkali, že teploty padnou až k minus 30°C. To už je skoro na žalobu pro šíření poplašné zprávy, protože ve většině regionů se pohybovala kolem -10 až -15°C. Ale těch MÍNUS TŘICET zní prostě lépe. Já osobně jsem přihrnul ke stromkům z kruhu průměru cca 3 m sníh, ten jsem prosypal NPK hnojivem a vytvořil ze sněhu jakýsi jehlan výše 30 až 50 cm. Slibuji si od toho - krytí kořenů a spodku stromku od nárazových ranních mrazů a jakmile začne tát, tak zvýšené zalévání přímo ke kořenům. Jo a třetí efekt byl, že jsem si zacvičil s lopatou uhelkou.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 26.2.2018 16:29

ve většině regionů se pohybovala kolem -10 až -15. Asi nebydlím ve většině, tak např. dnes ráno v Č.B. -16°,Veselí n.L. -17°, Č. Krumlov -17°,Třeboň -18°, Byňov -19°(nadm. v. 475 m). Vzhledem k tomu, že nejnižší teploty mají být až pozítří, nebyl bych překvapený, kdyby tu v okolí dosáhly i pod -20° a v přízemní vrstvě ještě níže. Zdroj: grafy meteostanic ČHMÚ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 78.117 (?), 26.2.2018 16:37

Dobrý den, jsme ze stejného regionu/kraje- já měl dnes ráno -15°C, ale to je k minus 30 ještě dost daleko.A beru - Byňov jsou již Novohradské Hory.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 26.2.2018 16:44

každopádně s vloni vysazeným tomelem už jsem se rozloučil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 111.183 (?), 26.2.2018 18:10

V noci foukalo, proto nebylo těch šibeničních hodnot dosaženo. Ostravsko- Opavsko bylo jasno, kolem půlnoci bylo asi 3 hodiny -17, ráno pak -14. Kdyby bylo bezvětří, určitě bych těch -25 měl, jsem trochu v dolině 300m.n.m.   Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 26.2.2018 15:30

mi to přijde i kontraproduktivní při slunečných dnech, kdy se naopak vnitřek igelitu nadměrně zahřeje

Igelit asi není to pravé, obalit stromek papírem či hadrami může mít efekt, pokud pokles teploty je krátkodobý (nad ránem). Navíc je to ochrana před srnci a zajíci.

Já osobně jsem přihrnul ke stromkům z kruhu průměru cca 3 m sníh,

Stromy mi mnohokrát zmrzly jarními mrazy v květu, několikrát v pupenech (takže nevykvetly), sem tam ve dřvě (mrazové desky), ale v kořenech nikdy. Přihrnutí sněhu určitě neublíží a ta voda se hodí. V efektivní ochranu před mrazem ale příliš nevěřím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika