Očkování Broskvoní



host - 91.21 (?)
21.8.2010 11:32

Mohu očkovat je-li podnož v síle tužky ale je ještě uplně zelená.Doba je už pokročilá za chvíli je září.Je dobré očko uplně zavázat nebo nechat koukat kus řapíku?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Děda Hary - (21) - 99.41 (?), 16.7.2009 23:43, zobrazeno: 12969x

Tak co Broskvičkáři už očkujete, jsem nadržený jak malý ratlík.Mam krásné zdravé podnože od loňska.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.123 (?), 17.7.2009 11:17

Já už se taky těším, mám nové pěkné podnože. Ale rád bych zkusil odrůdy, které ještě nemám. Nevíte, kde se dají sehnat rouby Envoy, Favorita Moretini nebo Harko?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.60 (?), 17.7.2009 15:16

Na očkování broskvoní je ještě brzo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.98 (?), 20.7.2009 8:25

Zkuste Ing. Kostihu z Valtic, nebo firmu LYVANA s.r.o. Šakvice.

Zašlou pruty ve vlhkém hadru, fakt pohoda...

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.233 (?), 4.8.2009 13:22

Tak pánové o vikendu jsem očkoval   2 semenače zelené renklody špendlíkem a 5 sem. třešní.použil jsem dle rad tady na vebu potravinařskou folíí je to piplačka ale krásně to přilne tak jsem zvědav co mi na jaře vyraší moje dřívější pokusy z minula mi nevyšly očka sice přirostla ale rána se tak nějak rozšklebila a očka pak zaschla.tentokrát jsem toho očkoval více.ostatním začatečníkum přeji hodně uspěchu. JS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 20.8.2010 10:59

můžete být prosím konkrétnější s tou potravinářskou folií? Řežete z toho proužky jako roubovací pásku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.233 (?), 20.8.2010 14:30
Ano řežu si pásky ruzne šířky jak mi to vyhovuje.Výhodou je zanedbatelná cena.Použil jsem to letos na jaře i na roubování a jsem spokojen rouby pěkně srostly.Očkovaní se mi nedaří.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 21.8.2010 7:42

Místo potravinářské pouřívám technickou folii. Je pevnější, nelepí se tolik na prsty a jedna role vydrží bohatě celý život. Používám ji ale jen na roubování silnějších větví za kůru, tam je spotřeba pásky tak velká, že se někdy spotřebuje celé klubko na jeden strom. Na obyčejnou kopulaci mi přijde obyčejná roubovací páska lepší.
  I když strečová folie působí bůhvíjak elasticky, při protažení do provázku umí říznout do prstu a zauzlený úvazek se občas zařízne do sílícího roubu. To páska neudělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.21 (?), 21.8.2010 11:32

Mohu očkovat je-li podnož v síle tužky ale je ještě uplně zelená.Doba je už pokročilá za chvíli je září.Je dobré očko uplně zavázat nebo nechat koukat kus řapíku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 21.8.2010 12:43

Na barvě podnože nezáleží. Doporučovalo se ponechat kus řapíku, aby bylo vidět, jestli se očko chytlo. Myslím, že to není nutné, hermetičtější je zavázat očko i s řapíkem, někteří odstraňují před očkováním řapík úplně.
Dobré je odstranit pár dní před očkováním obrost listú na dolní části podnože - kde se očkuje-  a taky je pořádně zalít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika