Nektarinka Venus



host - 92.38 (?)
10.9.2013 13:01

Dobrý den, jak jste byla spokojena s chutí plodů paní Lído? Já se musím přiznat, že jsem nebyla moc nadšená. Tak říkajíc- "Nic proti ničemu". Mám sice teprve 2-letý stromek a už měl 3 vcelku velké nekatriny, ale chuť mě nijak neohromila... no doufám, že se příští rok polepší. J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 248.87 (?), 10.9.2013 12:36, zobrazeno: 48405x

Dobrý den, ještě se tady moc nepsalo o nektarince Venus. Zvolila jsem ji proto, že dozrává až počátkem září, tedy s odstupem od broskvoně Red Heaven, kterou na zahrádce mám. Stromek mám teprve třetím rokem, letos měla první úrodu cheeky. Fotky přikládám.           Lída







Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.38 (?), 10.9.2013 13:01

Dobrý den, jak jste byla spokojena s chutí plodů paní Lído? Já se musím přiznat, že jsem nebyla moc nadšená. Tak říkajíc- "Nic proti ničemu". Mám sice teprve 2-letý stromek a už měl 3 vcelku velké nekatriny, ale chuť mě nijak neohromila... no doufám, že se příští rok polepší. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
aldyk - (34) - 176.230 (?), 9.8.2018 12:50

Chuť není špatná, "nic proti ničemu" ji docela vystihuje. Klasická žlutomasá nektarinka z obchoďáku, možná o něco málo chutnější než ty kupované.

Mám ještě bílomasou Snow Queen a to je úplně o něčem jiném, každý kdo ji ochutnal si chrochtal blahem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.188 (?), 9.8.2018 16:52

Nektarinka Venus dozrieva zhruba ako 35 dní po Redhavene. Táto odroda určite ešte nemôže byť zrelá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 9.8.2018 21:57

Letos žádné tabulky neplatí, včera jsem obral poslední Redhaveny a Suncresty, dneska první Symphonie a nektarinky Venus.Narozdíl od kolegy musím říct, že je Venuska perfekní "symphonie"chuti dokonalé rozložení cukrů a kyselin plus nádherná vůně, tohle se v žádném krámu koupit nedá! Snow Queen tady zrála asi před 14 dny a byla taky výborná, ale zhruba 80% plodů padlo za oběť hmyzákům a hnilobě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
aldyk - (34) - 176.230 (?), 10.8.2018 9:27

Vždy záleží na místních podmínkách a počasí. Snow Queen jsme sklízeli asi před měsícem, byla výborná, bez hniloby. Tím, že je hodně sladká a aromatická, tak samozřejmě budí velký zájem zejména vos, letos ale asi tím že dozrála tak brzy se jí vosy ani netkly. V minulých letech jsem s vosami taky bojoval, ale stromek není zas tak velký aby se to nedalo pořešit nějakou hustější síťovinou. Aby předvedla co umí potřebuje hodně sluníčka, jeden rok kdy celý červen propršel a byla zima dobrá nebyla.

Venus letos ještě zralá není, začne dozrávat asi za týden až dva. Nektarinek mám jenom tyto dva stromky a chutná nám mnohem víc Snow Queen a to hlavně proto že je bílomasá a tedy chuťově úplně jiná než žlutomasé na které jsme zvyklí z obchodů. Pochutnáme si samozřejmě i na Venus, v té různorodosti je krása a taky každému chutná něco jiného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 166.233 (?), 10.9.2013 15:10

Vysadil som ju na jar doprostred vinohradu. Stromček napriek úžasnému suchu cez leto rástol dobre. Udávajú u nej bujnejší rast a solídnu odolnosť. To práve potrebujem. Dúfam, že záhorácka klíma jej bude vyhovovať. Ako ste, paní Lído, spokojná s jej chuťou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.87 (?), 10.9.2013 20:58

Trhala jsem plody teprve před třemi dny, byly pěkně vyzrálé, ale ne měkké. Chutnala mi, jsem s ní spokojená. Dužina pěkně žlutá, máslová, šťavnatá, voní, i když není tolik aromatická jako Red heaven. Řekla bych, že má malinko silnější slupku než uvedená broskev, takže v plné zralosti není tak choulostivá na otláčení.S jinými nektarinkami ji porovnat nemohu, tahle je první, co mám.Sázela jsem ji kvůli dceři, nemá ráda "chlupaté" broskve...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 11.9.2013 20:10

ale chuť mě nijak neohromila...Tak trochu jsem to čekal. Jak jsem se letos mohl přesvědčit u Harka, tak nektarinková chuť může být silně aromatická i u drobných plodů. U pozdnějších nektarinek bych ji považoval za samozřejmost, ale to může být jen zbožné přání, které se nemusí shodovat s realitou. Hodně záleží na počasí. Otázka je, jakou sumu efektivních teplot potřebuje k odpovídající chuti Harko a jakou potřebuje Venus. Stále mám na paměti "papírové" tvrzení, že Harko poskytuje kvalitní plody i tam, kde jiné nektarinky selhávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.87 (?), 11.9.2013 20:54

No, teď jsem zrovna četla mail od dcery, píše, že si ji dává doma i v práci, že je "božská"...blush           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika