Kadeřavost už nyní



Barryn - (40) - 167.25 (?)
26.5.2014 15:24

Základem je určitě postřik a ten se musí provédt opravdu důkladně, včet ně kmene a všech záhybů mezi kosterními větvemi. Ale připouštím, že Redhaven může mít větší odolnost než některé jiné odrůdy. Ale dobrý zdravotní stav je základ. Hnojím Hortilonem každý týden zálivkou. Mám už 15 cm dlouhé nové přírůstky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 7.5.2014 8:23

Letos jsem stříkal opět jen jednou, konkrétně 9. března, což bylo asi týden před rozkvětem, opět Kuprikolem, bez smáčedla a nepřipadne mi napadení větší, než v minulých letech. Oproti dřívějšímu plošnému napadení jednotlivých listů se letos soustředilo napadení do vrcholových pupenů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 7.5.2014 13:35

Mě by zajímalo jestli jste někdo také použil to Kocide. Vím, že ho použil pan Vinšálek, ale ten jistě později ještě několikrát použil k dalším postřikům i jiné fungicidy. Takže kdo jste použil čistě jen Kocide?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 13.5.2014 22:20

Vážení pěstitelé broskvoní, deštivý týden na krku, jak se vám rozvíjí kadeřavost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 17.5.2014 19:21

Tak jak útočí po deštivém sychravém týdnu kadeřavost? U mě je to vcelku v pohodě. foto Redhaven dnes.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Barryn - (40) - 167.25 (?), 25.5.2014 14:16

Já jsem stříkal Kuprikolem v prosinci a dvakrát před vyrašením pupenů, a to nejen větévky, ale kompletně celý strom. Oba moje Redhaveny jsou naprosto čisté od kadeřavosti. Osobně si myslím, že je velmi důležité, aby byl strom vitální. Tedy dobře a pravidelně hnojit a dopřát mu dostatek vláhy. Po sběru plodů zakracuji letorosty, aby dobře vyzrály. V mém okolí to je s kadeřavostí naprostá katastrofa. Lidé si zřejmě myslí, že si příroda poradí sama. Nesmysl. Letošní úroda v mém případě vypadá více než slibně. Snad nepřijdou kroupy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 25.5.2014 15:28

No nevím. U mě jsou na tom nejhůře právě do nedávna nejvitálnější stromy jako je Halehaven a Harbritte. Nemají stále žádný nový obrost jen stále ty nemocné listy. Nemocné jsou na nich všechny listy, ne jen některé. Plody tím pádem určitě zanedlouho opadají. Redhaveny jsou na tom podstatně lépe. Nejlépe ty na St.Julien. Mají totiž už dosti nových výhonů a listů. Podnoží to ale nebude, protože druhý Harbritte na St. Julien je na tom stejně špatně, jako ten starší na semenáči. Je to stejná situace jako v roce 2010, ale tam jsem nestříkal vůbec. Letos jsem stříkal jako obvykle ovšem zřejmě nějakým málo účinným fungicidem. Už jsem tady o něm psal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 251.234 (?), 25.5.2014 20:23

U meho 2-leteho Suncrestu jsem ted o vikendu utrhl 5 listu s kaderavosti. Jinak je cista. Strikana 1x na podzim a 2x na jare. Zato sousedka ma broskev bez postriku a listy samou kaderavost.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Barryn - (40) - 167.25 (?), 26.5.2014 15:24

Základem je určitě postřik a ten se musí provédt opravdu důkladně, včet ně kmene a všech záhybů mezi kosterními větvemi. Ale připouštím, že Redhaven může mít větší odolnost než některé jiné odrůdy. Ale dobrý zdravotní stav je základ. Hnojím Hortilonem každý týden zálivkou. Mám už 15 cm dlouhé nové přírůstky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 27.5.2014 9:49

Dobrý den. Já jsem použil přípravek Kocide celkem 3x a to jednou na podzim a potom na jaře. Napadení i tak silné a protože mám v jedné řadě 15 stromků broskvoní, je krásně vidět různá odolnost kultivarů proti této chorobě. Nejlíp je na tom Cresthaven, nejhůře Fertilia Morettini, ta je hodně špatná. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 25.4.2015 15:28

Ano, kadeřavost už nyní. Ne sice tak katastrofická, jako v minulém roce, ale nějak pracně hledat napadené listy zase nemusím. Co změnit? Jak píše paní na začátku vlákna, tak nepomohl ani podzimní postřik navíc, takže těžko říct.







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika