Jaké ovocné stromky budete kupovat?



host - 234.13 (?)
10.3.2023 20:42

Okrem Hanity by som doporučil kúpiť aj Elenu. Obidve sú chuťovo výborné. Elena je naviac aj velmi plodná slivka s vysokými výnosmi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 249.55 (?), 9.3.2023 8:24

Má jen jednu vadu- je cizosprašná a u nás plodila velice nepravidelně a málo.chuť taky nic moc...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.3.2023 11:28

Mně osobně připadá docela trapné, že ani po tolika letech nemám vlastní úrodu Admirálu a obhajovat po tolika letech jeho kvality mi připadá jako nošení dříví do lesa. Co se týče problematického pěstování, tak použiju rčení: "Kdo chce, hledá způsoby a kdo nechce, hledá důvody". Takže vlastně i lidé s nechutí k postřikům, kvůli kvalitám Admirálu, ten postřik vápnikem rádi provedou a ne jednou.Dám příklad se slivoní Hanitou. Nepěstovat jednu z nejchutnějších pološvestek, která ještě navíc zraje ve vhodném termínu před hlavními odrůdami kvůli dírkovitosti na listech? Kdepak. přitom to není nějaká lecjaká, nikoliv "poštovní schránka na rohu ulice", ale lecjaká suchá skvrnitost. Listy této slivoně začínají být totiž již poměrně brzo doslova jako "cedník". Pokud jde o meruňku Veecot, tak ta bohužel zklamala. Někde jsem četl, nebudu to hledat, snad u Kutiny nebo Suse, že při dobrém vyzrání plodů dostaví se typicky meruňkově aromatická chuť, ale plody nevybočují s fádnosti kupříkladu falešné (pravděpodobně) Legoldy nebo falešné Vesny. Ta falešná Vesna je zajímavá v tom, že velmi pozdně raší a kvete. Ve srovnání s ostatnímu veselskými meruňkami, co tady mám, je to markantní. Takže to Vesna nejspíš opravdu nebude. Ještě bych připomněl jednu věc. Mrzí mě, že i když pan MF se tady snažil dělat osvětu s novými odrůdami, tak ani po letech se žádné nové příspěvky v jeho vláknech neobjevují. Myslím tím zkušenosti jiných pěstitelů, které navnadil ke koupi stromků. Jsem vděčný alespoň za pána s Koolgatem a jiného pána s Congatem. Jaký bude výsledek, to nevím. Možná, že to budou jen další meruňky na přeroubování, to je všechno možné. Ale když už zkoušíme COT international, tak proč nezkusit "GAT international" (správný název firmy hledat nebudu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.13 (?), 10.3.2023 20:42

Okrem Hanity by som doporučil kúpiť aj Elenu. Obidve sú chuťovo výborné. Elena je naviac aj velmi plodná slivka s vysokými výnosmi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 14.3.2023 10:37
Pokud na tom místě nebyla cedulička nastrčená pro matení konkurence, tomu bych klidně i věřil, Admirál půjde do velkovýsadeb na M 9 u komerčních pěstitelů. Ukáže to až čas...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 14.3.2023 10:43

pořídil jsem si 20ks podnoží M26 a mám v úmyslu začít roubovat, očkovat sloupcovité jabloně. Včera jsem koupil rezistenty Barby a Lunu na M9. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 14.3.2023 10:54
Já dnes přeočkoval křapák, podzimní akce se nezdařila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.3.2023 11:01

Nejsek tolik v obraze, ale Barby by měla být ze stejného křížení jako Admirál. Lepší odolnost k hořké skvrnitosti. Tedy snad. Nevím. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 14.3.2023 11:04

máte pravdu, pane Petře. W.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.77 (?), 10.3.2023 17:26

Veecot plodí síce nepravidelne ale určite neplodí málo. Najlepšou jej vlastnosťou je to, že odolá každý rok na jar moníliovému úžehu. Nie sú s ňou žiadne starosti čo sa týka moníliového úžehu. Marhula má viac ako 20 rokov, takže je dostatočne odskúšaná. Iné odrody ako Bergeron alebo Harogem sú na úžeh dosť citlivé. Aurora bola velmi citlivá už ju nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.55 (?), 10.3.2023 19:45

Tak to mne zaujalo, zkusím si ověřit, zda tu odolnost k spále má- zatím jsem neviděl žádnou odrůdu rezistentní k této chorobě. Pominu nedostatečnou chuť-zmiňuje i Petr- a nepravidelnou plodnost...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika