Hniloba plodů broskví



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?)
5.7.2011 12:17

Nejsem odborník přes zahradní chemii, ale mám dojem, že Rovral se již nepoužívá, či je dokonce zakázán. Proti moniliové hnilobě je dnes oblíbený Horizon. Pokud se budou plody sklízet za 3 týdny, mohl by se postřik použít. 
  Neumím si představit, jak postříkat všechny plody a nezasáhnout při tom stromek. Přátelé, co proti monilii zasahují, stříkají nejen na celý stromek, ale i na rostliny v nejbližším okolí. Sám jsem proti moniliové hnilobě - na rozdíl od spály - nikdy nestříkal. Jednak jsem trochu skeptický k účinnosti takového zásahu a taky mi z principu vadí aplikace pesticidů na zrající plody. Jediné, co skousnu, je postřik vápníkem. Vím, je to asi předsudek, ale raději část úrody obětuju.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
Hofi - (45) - 231.171 (?), 20.7.2008 13:15, zobrazeno: 50453x

Broskev začíná dozrávat, ale hodně plodů nahnívá. Nevíte někdo čím by to mohlo být. Pomohl by předem nějaký postřik?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 239.60 (?), 14.8.2010 13:02

Taky mám broskvoň, cca 4 m vysokou, dost statnou, má veliké plody ale nějak všechny postupně hnijou než stihnou dozrát, nevíte někdo jak se tomu vyvarovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.130 (?), 8.7.2011 0:47

postřikem proti moniliové hnilobě a důsledným odstraňováním monilií napadených plodů ze sadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.53 (?), 14.8.2010 13:34

Dobrý den, myslím,že to nějaká potvora napíchne a pak to hnije.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 29.228 (?), 14.8.2010 16:36

Dnes jsem sklízel broskve San Haven. Polovička byla po napíchnutí nahnilá, moniliozní. Na broskvoních u mě řádějí vosy a mravenci. Malvazinka byla také napadená, o letních hroznech nemluvě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.56 (?), 14.8.2010 19:58

Předvčírem jsem částečně očesala broskve Red Haven a přestože se jevily ještě dost tvrdé, ty, které jsem do dneška nezpracovala, jsou shnilé. Nechápu, že to šlo tak rychle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 217.151 (?), 14.8.2010 22:05

Jedna z nasich broskyni bola napadnuta voskami. A to tak, ze tam bolo kopu much os a inej havede co sa krmila na tych sladkych vykaloch. Bzucalo to tam ako v úlu... Po obrati broskyn biednej kvality, som to riadne postriekal, azda sa strom este spamata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 78.56 (?), 5.7.2011 9:22

Našla jsem na netu, že proti moniliové hnilobě broskví lze provést postřik - asi plodů? - Rovralem, s ochrannou lhůtou 14 dnů. Právě jsem se vrátila ze zahrady, kde jsem asi 1/4 plodů s touto hnilobou otrhala. Prosím, prosím, má někdo zkušenosti s provedením tohoto postřiku v této fázi zrání? Plody jsou velké, s čevenými líčky, sklizeň by mohla začít, vzhledem k všeobecné uspíšenosti zrání všeho v tomto roce, za cca 3 týdny. Stříkají se Rovralem jen plody, nebo i celý stromek? Za všechny zkušenosti nebo názory předem děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 5.7.2011 12:17

Nejsem odborník přes zahradní chemii, ale mám dojem, že Rovral se již nepoužívá, či je dokonce zakázán. Proti moniliové hnilobě je dnes oblíbený Horizon. Pokud se budou plody sklízet za 3 týdny, mohl by se postřik použít. 
  Neumím si představit, jak postříkat všechny plody a nezasáhnout při tom stromek. Přátelé, co proti monilii zasahují, stříkají nejen na celý stromek, ale i na rostliny v nejbližším okolí. Sám jsem proti moniliové hnilobě - na rozdíl od spály - nikdy nestříkal. Jednak jsem trochu skeptický k účinnosti takového zásahu a taky mi z principu vadí aplikace pesticidů na zrající plody. Jediné, co skousnu, je postřik vápníkem. Vím, je to asi předsudek, ale raději část úrody obětuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 136.219 (?), 5.7.2011 12:51

Naprosto souhlasím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika