Příspěvky uživatele - 136.219

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Určení nemoci, 7.7.2011
Pokud jde o ten obrázek, tak ne, ale vidím každý rok na Vysočině napadené Domácí švestky, kde jsou napadeny všechny listy a to i z devadesáti procent plochy listu.  Naštěstí to jsou jen určitá místa výskytu.  
Určení nemoci, 7.7.2011
Je to takový plíživý roztoč, který každý rok zabírá víc a víc listové plochy. Já jsem ho tady vůbec neměl, až letos se objevil na Těchobuzické.
Určení nemoci, 7.7.2011
Hálčivec a proti němu Omite. Teď je už pozdě. Příští rok začněte dříve, podle návodu.
Hargrand, 7.7.2011
Já se podle vlastní zkušenosti jednoznačně přikláním k názoru literatury, kde se uvádí, že u meruněk je příznivější pro přímý konzum obsah většího množství kyselin v plodech. Sladčí meruňky bez určité kyselosti mně prostě nejedou. Například... celý příspěvek >
Kordia je nepřekonaná, 6.7.2011
Milá paní, víte kolik je starých odrůd třešní? Já jsem si myslel, že někdo pozná sousedovu třešeň, která je pár let stará a nikdo se zatím neozval.  S třešněmi to není tak jednoduché.
Švestka Valor - Prunus domestica "Valor", 6.7.2011
V Německu by se tohle určitě nestalo. Tam, když by byla na stromku visačka Topfirst, tak by to byl Topfirst. Ne jako tady v tom bordelu. Kdyby to bylo jednou, dvakrát, ale už se mně to stalo vícekrát. Tady si myslí, že je to každému jedno, co kupuje... celý příspěvek >
Švestka Valor - Prunus domestica "Valor", 6.7.2011
Až budete mít ten TOP zralý, umístěte sem prosím nějaké jeho fotky. Zajímalo by mě, co mně to místní pobočka Fytosu prodala místo Topfirstu. Jsou to celkem atraktivní zářijové švestky, ale je mně divné, že nejdou od pecky. Top by měl jít... celý příspěvek >
Dva klony Red Heavenu?, 6.7.2011
Dal jsem k zjištění plody mého RH a sousedova. Bylo mě řečeno, že oba jsou to RH, ale různé klony. Můj má chuť typickou pro RH, stejnou jako mají v okolí. Sousedův má chuť dost rozdílnou. Zrají ve stejnou dobu. Plody nejsou úplně totožné, ale dá... celý příspěvek >
Černání plodů, 6.7.2011
Soused má Madame Verte a má stejné přízraky jako máte vy. Mně se objevily na Astře. Já to považuju za strupovitost. První symtomy na listech jsou podobné jako u jabloní, později se objeví černé tečky na listech i na plodech. Pokud se neošetří, je za... celý příspěvek >
Švestka Valor - Prunus domestica "Valor", 6.7.2011
Tečkování slupky je jedním z dobrých rozpoznávacích znaků Valoru. Barva dužniny by taky odpovídala. To, že zraje u vás déle, bych považoval taky za přirozené. Tmavozelené, lesklé listy taky má. Haganta má listy více podobné Čačanské najbolji. Otázka... celý příspěvek >
Favorita Morettini 3, 5.7.2011
Jeden s poznávacích znaků Teliesy je silnější slupka.
Favorita Morettini 3, 5.7.2011
Teliesa je jedna z odrůd, která mě dost zajímá. Asi je poměrně brzy celočervená. Chuťově by měla být špičková. Závidím. A Favoritu taky. Kde byla Teliesa k mání?
Leskora a Radka 29.6. 2011, fotky, 5.7.2011
Letos vám vymrzly i ty průměrné a podprůměrné. Já prostě z důvodu nedostatku místa musím provádět kvalitativní selekci. Postřik proti moniliovému úžehu provádím u všech odrůd, výsledky jsou u všech podobné. Mráz díky příznivé poloze neničí... celý příspěvek >
Švestka Valor - Prunus domestica "Valor", 5.7.2011
Výstižné hodnocení pana Vysloužila. Protože fandím některým odrůdám, beru to jako reklamu Mantetu a připomenutí jeho chuťových kvalit i přes jeho nedostatky.
Hniloba plodů broskví, 5.7.2011
Naprosto souhlasím.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika