Hniloba plodů broskví



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 100.126 (?) 
6.7.2011 12:02

Děkuji Vám oběma, pánové, za názor. Dnes jsem broskve opět prohlížela a žádnou další napadenou hnilobou jsem nenašla. Snad si to deštivé počasí v právě uplynulých dnech již vybralo svou daň a zbylé broskve úspěšně dozrají i bez postřiku. Jen k poznámce pana Vysloužila - Rovral se dá v některých internetových obchodech ještě koupit, našla jsem ho vlastně tam a protože má kratší OL než Horizon, proto jsem do dotazu vložila právě tento přípravek. Jinak s Vámi souhlasím, že postřik hnilobou napadených plodů 3 týdny před sklizní je poslední volba, má-li se aspoň něco ze sklizně zachránit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 121.238 (?), 6.7.2011 12:35

...niekto odporucal myslim teldor, ktory ma OL len par dni a pouziva sa pri hnilobe jahod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 6.7.2011 15:33

Rovral Aquaflo je opět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 121.238 (?), 6.7.2011 16:22

Teldor na jahody ma ochrannu dobu 3 dni. V zahranici sa vraj pouziva na moniliozu vo faze plodov. Neviem, kolko ma ochrannu dobu v zahranici na ine plodiny ale asi sa to da zistit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 6.7.2011 21:40

Teldor má OL do peckovin 3 dny. Fy Bayer uvádí, že má lokálně-systemickou účinnost, ale spíše počítejte s kontaktním působením. Vzpomínaný Horizon má OL 7 dní a je plně systemický (ale zase bude mít kratší dobu preventivního působení oproti Teldoru).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.30 (?), 7.7.2011 22:50
Na začiatku moníliovej skazy plodov býva spravidla bodnutie hmyzom (nielen osami) a tým otvorenie vstupnej brány pre klíčiace spory huby. Šírenie hniloby v dužine plodu je potom otázkou hodín a nie dní. Z 10 plodov nektarinky (prvá úroda na konári vyrastnutom z očka naštepeného do koruny inej sorty) som vlani v priebehu 2 dní zachránil iba 3 (slovom tri kusy). Čo chcete riešiť chemickým postrekom, aj keby mal OL iba 3 dni? A to nehovorím o tom, že fungicíd má rozhodne menej príjemnú chuť ako samotné broskyne. Spoliehať sa, že chémiu spláchne rosa, letný dáždik či voda z kohútika je prinajmenšom naivné. Laxatívne pôsobiace fungicídy ostávajú aj pod šupkou. Písal som o tom nedávno v súvislosti s osobnou skúsenosťou s jablkami CripsPink z marketu. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.130 (?), 8.7.2011 0:53

v marketu máte i posklizňově ošetřené plody... tedy stříkáno na lískách před naložením do kamiónů nebo uložením do skladů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.128 (?), 10.7.2011 19:04
Ak sa raz z týchto posklizňovo ošetrených plodov dohnačkujete, napriek dôkladnému omytiu povrchu šupky, možno budete menší optimista a zamyslíte sa nad otázkou, čo je dôležitejšie: Zdravie konzumenta, alebo byznis? Ak Vám to ale neprekáža, bude to asi Váš štýl a Vaša voľba. Je to všetko o slobodnej vôli rozhodovania a našťastie existujú stále ešte iné alternatívy. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 69.154 (?), 11.7.2011 7:07

"Naštastie existujú stále ešte iné alternatívy"

Pane Palo, mohl byste uvést ty jiné alternativy? Na mé 7mi leté broskvoni, z které obvykle sklízím několik košů broskví, mi zůstalo po pár dnech už jen cca 20 plodů. Předpokládám, že ani ty se sklizně nedožijí a uhnijí. Postřik plodů na moniliovou hnilobu broskví jsem na doporučení diskutujících neudělala, jsem smířena s tím, že letos vlastní broskvičku neochutnáme.

Po tě jiných alternativách - jak příště předejít takovéto situaci ale pátrám. Vy asi ty jiné alternativy znáte, mohl byste je sem napsat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 8.7.2011 9:17

Mozno mate pravdu, ale viem si vyznam postreku predstavit povedzme 2 tyzdne i tyzden pred... ked su dazde a pocasie co praje chorobe. Tym mozete predist tomu, ze i ked hmyz poskodi plod k prestupu choroby do plodu nedojrde, pretoze su eliminovane spory v okoli. Inak tiez neuznavam striekanie tesne pred zberom typu 3 dni pred zberom pouzit 3 dnovu OL.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika