Hniloba plodů broskví



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 171.234 (?) 
9.7.2011 8:48
Tak ako je podľa môjho názoru nešetrné a bezohľadné voči konzumentom chemicky ošetrovať proti skládkovým chorobám napr. jablká, je pomýlené a choré striekať organickými fungicídmi dozrievajúce plody v korune, napriek tomu, že sa z nich neotrávite a dodržiavate OL. Ale "proti gustu žiadny dišputát". Je to na voľbe každého z nás. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 74.145 (?), 22.8.2011 15:31

Mám dotaz, broskve mi také hnijou a už jsem jich plno vyhodila, některé spadnou sami. Úroda je veliká, broskve jsou krásně zabarvené, že by se mohly otrhat, ale jsou úplně tvrdý, myslíte, že dozrajou do měkka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 70.15 (?), 9.7.2011 18:21

Tak uplynulo 5 dní od prvního výskytu (nálezu?) moniliové hniloby na mé broskvoni. Dnes jsem otrhala druhou asi 1/4 touto hnilobou napadených plodů. Navíc mají plody rozpůlené pecky. Nevím zda všechny, ale ty co jsem zkoušela, je měly rozpůlené. Takový stav "úrody" zažívám prvně. Chtěla bych se zeptat, zda tomu tedy jde nějak předejít nebo ne? A kdy a čím? A tím se vracím k prvotnímu dotazu zadavatelky Evy Hofmanové z 20.7.2008. Zatím jí dosud nikdo neodpověděl. Její otázka zněla "Pomohl by předem nějaký postřik?" Připojuji mou otázku "Jaký a kdy?". Předem děkuji za všechny názory. Snad se někomu tento už 3 roky nevyřešený dotaz podaří rozlousknout? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 9.7.2011 22:23

K moniliové hnilobě plodů peckovin se mi už nechce vyjadřovat, protože jsem o ochraně proti ní psal v minulosti několikrát, včetně možných přípravků. Jen připomínám, že s ochranou je třeba začít 2-3 týdny před předpokládanou dobou sklizně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 95.245 (?), 14.7.2011 21:10

Tak třeba zkuste Horizon dva týdny a 7 dní před sklizní. Škodí určitě méně než bio-plody s vykrojenou hnilobou. Když je to opravdu potřebné, nezbývá než chemii použít. Horizon je systémový, ale plody přímo ošetřené odolávají mnohem lépe než ty schované vysoko v koruně. Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 29.7.2011 19:24

Já mám taky na broskvích nějakou hnilobu, na některých větvích jsou plody zdravé a na druhých jsou napadené




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 29.7.2011 19:31
Hodně velká část plodů je letos nahnilá, červivá nebo zdeformovaná, myslím že extrémy "zabodovaly", a přitom to vypadalo po prvotním ošetření výborně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 30.7.2011 21:26

Myslím, že je to padlí. Já to mán na broskvích leteos také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 31.7.2011 12:20

Tak já měla padlí letos prvně i na nektarinkách i když jsem dělala postřik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 31.7.2011 17:27

Padlí by se mělo objevit nejprve na listech a letorostech, teprve později na plodech. Vzhledem k tomu, že u nás byla 2.polovina července chladnější se srážkami, tak jsem padlí na ovocných stromech zatím nezaznamanal. Trochu se začalo objevovat, myslím, že začátkem června, ale nebylo to příliš významné.

U paní Elly to padlí asi bude, až na tu hnilobu, kde se mi zdá, že vidím vpich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika