Dvojité a trojité plody broskve



Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 158.241 (?)
13.5.2011 0:25

Si děláte srandu, že?!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 210.4 (?), 9.5.2011 9:16, zobrazeno: 14302x

Dobrý den, jsem s broskvemi začátečník, letos po opadu okvětí jsem u plodů své tříleté broskve Red Haven na Ostravsku zjistil, že naprostá většina zbylých plodů po propadu je dvojitá a trojitá (jeden plod měl dvě, nebo tři blizny). Loni bylo pár prvních nasazených plodů "na ochutnávku" (z nichž nakonec zůstal a dozrál jen jeden) a tento problém nebyl. Letos jsou nasazeny desítky plodů s poměrem cca 10% jednoduchých (normálních), 40% dvojitých a 50% trojitých. Vím, že u peckovin (hlavně u švestek) se někdy dvojitý plod objeví, ale aby naprostá většina byla takovýchto jsem ještě neviděl. Má vůbec smysl takovéto plody nechávat, mají šanci dozrát, nerozpraskají? Čím by to mohlo být způsobeno? Na genetickou vadu stromku to nevypadá, jelikož loni se problém nevyskytl. děkuji. Prokop. Mohu dodat i foto.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.4 (?), 11.5.2011 6:42

Přikládám i fotky abnormálních plodů. Při blížším ohledání je asi největší poměr dvojitých, pak jsou trojité, jednoduchých je asi fakt jen 10-15%, a dokonce jsem našel i jeden čtveřitý, viz foto. Později kdyžtak dám vědět, jak se plody vyvíjejí a jestli neopadly. Je to asi fakt rarita, takové procento abnormálních plodů. Otrhávat je asi nebudu, to bych měl po úrodě, navíc když jen tak tak přežily nedávné mrazíky. Prokop

nasazané abnormální plody
nasazané abnormální plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.4 (?), 11.5.2011 6:44

foto detailu

detail
detail
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.4 (?), 11.5.2011 6:45

čtveřitý plod

čtveřitý plod
čtveřitý plod
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.247 (?), 11.5.2011 16:57

Snad tady někdo poradí nebo vysvětlí, proč k podobným věcem dochází. Stejný problém se vyskytl i u mého stromku. Zasadil jsem jej v loňském roce na jaře, letos na něm bylo asi deset květů a všechny vypadaly, jako na předchozích fotografiích. Samozřejmě jsem je otrhal, abych nevysiloval stromek, ale mám obavy, aby se podobný stav neopakoval i v dalších letech. Přikládal jsem to nevyzrálosti stromu, ale podle předchozího příspěvku bude příčina asi někde jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 12.5.2011 21:29

Loni jsem měl poměrně dost dvojitých plodů na švestkách Stanley a Valjevce. Ojediněle se jev vyskytl na švestkách i v minulosti. U dalších peckovin jsem se s tím nesetkal. Příčinu tohoto jevu také nedokážu spolehlivě vysvětlit, mám pouze určité dohady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
šípková Růženka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 144.178 (?), 12.5.2011 22:12

Mám také zdvojené plody a našla jsem toto:...Vysoká teplota a intenzivní sluneční záření může být u ovocných dřevin příčinou zdvojených plodů peckovin. Nejvíce údajů je o příčinách vzniku zdvojených plodů u peckovin, zejména švestky. Existuje spojitost mezi stresem stromů v době zakládání a diferenciace květních pupenů pro příští vegetaci, tj. koncem srpna a začátkem září. Celý proces diferenciace trvá 54 – 122 dní, v závislosti na druhu a odrůdě dřeviny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 92.61 (?), 12.5.2011 23:44

Len aby to nebolo vplyvom zvýšenej rádioaktivity, ktorá spôsobuje takéto abnormality. Písali o tomto jave v súvislosti s Černobilom po výbuchu atomového reaktora. Nebol u vás náhodou rádioaktívny spád? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 158.241 (?), 13.5.2011 0:25

Si děláte srandu, že?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.61 (?), 13.5.2011 23:36

To nie je sranda ale overený jav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika