Defekt na kmínku mladé broskvoně



Stránky: 1,  2   
Pudloo - (24) - 168.156 (?) 
7.5.2021 18:02, zobrazeno: 1689x

Půjde to ještě nějak zahojit? Jak? Děkuji

dfekt
dfekt
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 91.196 (?), 7.5.2021 18:37

Jen obtížně-je tam už vidět několik bělavých plodniček klanolístkycrying! Snad oříznout kůru až do očividně zdravé, stříknout postižené místo měďnatým přípravkem a po oschnutí zamazat št.voskem, nebo str.baalzámem. Taky je třeba správně strom krmit-broskvoň je energeticky náročná. Ta bělavá kvítečka v trávě jsou asi sedmikrásky-říká se jim chudobky-že by to se sílou půdy souviselocool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pudloo - (24) - 168.156 (?), 7.5.2021 19:58

Děkuji. Nechápu, že jsem si nevšimla dřív, moje blbost. Mám jí třeba ještě víc ostříhat, aby to utáhla? Je teda ostříhaná dost, jen jestli by mělo smysl jít do tvaru "věšák"? Květy asi zmrzly, ale plůdek kdyžtak raději vylámat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 7.5.2021 20:13

Korunku nevidím, místo okolo-pod stromkem taky ne... Ale myslím, že když provedete operaci podle rady+hnojení, tak má šanci. Řešit teď, když na ni sahá Smrtka, nějaké plůdky je předčasné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.156 (?), 8.5.2021 7:38

Tak jsem to vyřezala, ale zdá si mi to špatné.  Jde to do dřeva a nepodařilo se mi úplně vyřezat všechnu černotu, protože jde ve vrstvičkách mezi zdravé dřevo a už takhle jsem odstranila kůru téměř na polovině obvodu kmínku.  Taky jsou nad místem velkého defektu další ploché defekty - zdá se mi jako nekróza při přerušených vláknech a poruše zásobení mízou?  Omlouvám se za terminologii, jsem lékařka, zahradník evidentně na baterky.  

Také jsem si všimla, že se všechny rány po odřezaných větvičkách hojí špatně - větší jsme ošetřovali balzámem - balzám po čase zbělá a vydrolí se - to se má doplňovat?  

Může to být tedy nedostatkem živin?   Stromek je na místě, kde zemřela asi sedmiletá meruňka na mrtvici, hlíny jsme vyměnili možná tak půlkubík, manžel odmítl kopat větší jámu.  Navíc ji děti odřely hned po výsadbě, to je to bílé ošetřené balzámem nad současnou dírou. 

Natírala jsem ji Cupricolem na podzim a na jaře.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.156 (?), 8.5.2021 7:40

po větvičce


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.156 (?), 8.5.2021 7:40

ploché defekty nad dírou


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.156 (?), 8.5.2021 7:41

díra


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.213 (?), 8.5.2021 8:29

To se stává. Ránu vydatně potřete Kuprikolem (nebo jiným měďnatým přípravkem), nechte oschnout, a pak voskem nebo balzámem. Víc to neřešte, rána se zhojí, není to žádná hrůza. Měl jsem podobný problém na slivoni, rána byla výrrazně rozsáhlejší, dnes je už téměř zatažená.

(Drolení balzámu je zcela normální - jak se tvoří kalus a rána zatahuje, samozřejmě balzám odpane. Znovu zatírat nemusíte.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pudloo - (24) - 168.156 (?), 8.5.2021 9:08

a ty další defekty nad ránou? Mám je taky vyřezat a ošetřit? Viz fotky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika