Co teď s kadeřavostí?



host - 103.37 (?)
5.11.2008 16:17

Já mám zkušenost, že větší a již dobře rozrostlé stromky broskvoní bez postřiku kadeřavosti vzdorují lépe než menší tvary. Čtvrtkmeny na mé zahradě přežívají a plodí, kdežto zákrsky už jsem odepsal. Podotýkám, že jsem příznivcem chemického postřiku proti kadeřavosti, jenom se prostě na zahradu nikdy nedostanu ve správnou dobu.

Petr     

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 76.241 (?), 3.11.2008 10:23

Mate niekto info o mechanizme ucinku mlieka?

1. Zlozenie mlieka podpori specificke bakterie, ktore konkuruju samotnej chorobe. Podobne ako probioticka strava konkuruje bakteriam, hubam a kvasinkam v hrubom creve a moze pomoct istym sposobom. V tomto pripade by som do mlieka pridal aj jeden jogurt. 

Alebo...

2. Mlieko obsahuje take svinstva, ze to vzdava aj povodca kuceravitosti... a ide na hody niekam inam.

Dufam, ze prva moznost je ta spravna. Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.66 (?), 5.11.2008 12:40

Dobrý den. Reaguji na předchozí příspěvky. Pěstuji na svých terasách mimo jiné také 11 broskvoní.

U šlechtěných odrůd nechaných napospas kadeřavce, dochází k tomu, že se mění ve stromové kreatury včetně ovoce. Tento fakt nevyvrátí nikdo jinými zkušenostmi. Podotýkám, že já chemickou ochranu praktikuji. Rád bych se přijel podívat na stromky které jsou popisované výše, zvlášť v době sklizně. Viděl jsem totiž něco podobného u svého tchána a dovedu si je představit. Tyto stromky nerostou, ale pouze živoří.

Co se týče současného postřiku kuprikolem, provádím ho po opadu listů, ale v koncentraci 4-5%. Myslím si, že 0,6% postřik teď mnoho nezmůže.

Jadrný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 5.11.2008 13:07

Není to mnoho?  Půl kila Kuprikolu do 10 litrového postřikovače?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.164 (?), 5.11.2008 15:55

Pane Jadrný,

pokud mi tady necháte kontakt, na který bych Vám mohl poslat odresu zahrady svého tchána a adresu zahrady svého otce, budete se moci osobně přesvědčit i v době sklizně že Vámi popisované "živořící kreratury" mají normální větve, listy a dokonce i normální chutné broskve.

Wimpi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.37 (?), 5.11.2008 16:17

Já mám zkušenost, že větší a již dobře rozrostlé stromky broskvoní bez postřiku kadeřavosti vzdorují lépe než menší tvary. Čtvrtkmeny na mé zahradě přežívají a plodí, kdežto zákrsky už jsem odepsal. Podotýkám, že jsem příznivcem chemického postřiku proti kadeřavosti, jenom se prostě na zahradu nikdy nedostanu ve správnou dobu.

Petr     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 5.11.2008 16:23

Máte naprostou pravdu, zákrsky mají jednoduše menší funkční rezervy, ve srovnání s většími stromy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.66 (?), 6.11.2008 6:51

Pane Vysloužil,

0,4%-0,6% koncentrace se používají proti houbovým chorobám na list (nikoliv však u broskvoní, ty nesnášejí měď), např u révy.

Jinak tzv postřik na dřevo se praktikuje v koncentraci jak jsem uvedl,

t.j. 4-5%.

Jadrný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 239.9 (?), 5.12.2008 19:37

Spoléhám vždy nejvíce na postřik Kuprikolem v ředění dle návodu na krabici. Nechci zbytečně zatěžovat zahradu mědí. Dříve se prováděl postřik Bordeauxskou jíchou a ta se připravovala 2% pro postřik před rašením. Ale to snad byl zahrádkářský pravěk.

Je pravda, že atak plísně v posledních letech je velice silný a postřik se mine často účinkem. Záleží hodně na způsobu jeho provedení, počasí, narašení stromku a jistě dalších ne snadno postižitelných faktorech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 7.2.2009 8:04

Dnes to venku vypadá na další teplý sluneční den, tak jen připomínám, že je vhodný okamžik ošetřit broskvoně proti kadeřavosti. Otec stříkál včera a tak mi ty dvě broskvůňky při jednom přibral.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.200 (?), 7.2.2009 9:58

cim hnojit petrzel -spatne roste kontrolní retezec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika