Co teď s kadeřavostí?



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 191.35 (?) 
14.2.2009 15:48

Počkejte, až budou prášit jehnědy lísek. Pak postřik Championem a za týden Syllitem /třeba, ale mně to funguje/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 50.161 (?), 15.2.2009 20:48

Zaujala jste mě paní Vlaďko, že se už těšíte, až budete moci stříkat broskvičky. Já mám jen jednu, kterou jsem na podzim neošetřila a tak jsem se do toho prvního posřiku pustila už teď 4.února, kdy bylo celkem teplo (jak kde, ovšem, tady bylo pěkně). Postrašená škodlivostí postřiku Kuprikolem na lidské zdraví, jsem se vybavila ochrannými pomůckami, mimo jiné i "náčumníčkem" na nos a pusu a ochranným obličejovým štítem, který se používá při práci s křovinořezem. A tady nastal ten problém. Štít se dechem zapotil a na větvičky, které měly být omývány, jsem vůbec neviděla.  Vidět bylo jen dolů na zem.  Nezbylo než štít přinadzvednout a zaklonit hlavu hodně dozadu a koukat na větvičky spodem ochranného štítu a pak chvilku koukat zase na zem, než ten postřik přisedl k zemi. Vůbec se mi to nelíbilo a na druhý postřik, který přijde co by dup se tedy vůbec "netěším". Uvítala bych radu, nebo rady, čím víc, tím líp, jak to kdo děláte?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 191.35 (?), 24.2.2009 17:01

Dnes jsem kolem poledne koukal na jehnědy lísky. Každým dnem to propukne, teda postřik broskví. Polabí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 10.150 (?), 24.2.2009 17:07

No, snad se počasí trochu zlepší. Tady je sníh, sice taje, ale je moc vlhko. Včera mrholilo celý den a sluníčko už nevím ani jak vypadá. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.176 (?), 26.2.2009 20:43

Myslíte, že by to už šlo? Samozřekmě za předpokladu, že nebude pršet, nebo sněžit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.21 (?), 26.2.2009 21:33

Mně by spíš zajímalo, je-li nějaký zpusob signalisace výskytu.Co když není třeba vůbec stříkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 26.2.2009 21:57

Podle předpovědi počasí by to na některých místech během několika dnů mohlo jít úplně ideálně. Teploty se mají zvýšit, dokonce sluníčko by se mohlo ukázat. Tak si držme palce. Ptáci zpívají "jarně" už nějaký ten den taky... to už jsou dva na sobě nezávislé "zdroje". M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.169 (?), 27.2.2009 8:04

Tak dneska by to šlo, mělník

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.243 (?), 27.2.2009 8:11

No, tak u nás u Brna to dnes jistě nejde - je vlhko, teplota 5 stupňů. Počkám na příští týden, to už má být kolem 10 C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 191.35 (?), 27.2.2009 8:25

Pokud máte kadeřavost každý rok, je pravděpodobné, že letos bude zase.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika