Co s touto broskvoní?



host - 61.106 (?)
28.7.2011 6:08
Jen doplním, že jestli ovšem ta broskvoň rodí nekvalitní ovoce jak bylo úvodem zmíněno, tak nemá smysl ji držet, ale raději vykopat a zasadit, třeba meruňku, nebo švestku, které narostou a zaplodí i bez odborných znalostí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 160.180 (?), 28.7.2011 3:08
Dobrý deň pani Alena! Tá drevitá pivoňka na snímke za diskutovanou broskyňou je prekrásna. Myslím, že má vyššiu hodnotu. Úprimne Vám ju závidím. Svedčí o skutočnej záhradníčke. Pokiaľ ide o broskyňu, mám iný názor. Je koniec júla, navyše "Tento způsob léta se mi zdá též poněkud nešťastný." V auguste sa u broskýň robí už iba zakracovanie mladých letorastov. Neskorý letný rez nepodporuje bujný rast, ktorý potrebujete v prípade zmeny tvaru koruny. Nechal by som tento razantný omladzujúci zákrok až na jarné mesiace. Aj z titulu prevencie pred glejotokom. Stredník už je dosť hrubý, rezná rana bude dosť veľká. Alternatíva pestovania koruny so stredníkom už tu bola spomenutá. Je naozaj nutné budovať dutú korunu? Ak broskyni niečo chýba, tak je to dusík. Na jeseň zarýlujte okolo stromku kvalitný kompost či maštalný hnoj spolu so síranom draselným a cez zimu si všetko nechajte preísť hlavou, prípadne si naštudujte niečo v literatúre. Tak nech sa Vám darí! Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 28.7.2011 0:09

Paní Aleno, udělejte to podle fotografie z 19.31 (Josefe, vrrr!). Ale pouze dva řezy, levý a prostřední. Ten třetí vpravo dole zatím ne. Držím palec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 114.235 (?), 28.7.2011 6:00

Ano, to je úplně přesně ono. Dva řezy, na správném místě a pod správným úhlem. Zvládla jste to dobře. Teď už víte jak zakracovat větve, snižovat korunu ke vhodnému rozvětvení, ponechat větev, která jde správným směrem... 

A rostislaviku, nebylo to jako se strčením slepého do křižovatky. 1. Předem jsem upozornil na "vodicí pásy a zvukovou signalizaci přechodu" - odkaz na plakát řez stromů, resp. pořízení dobré literatury. 2. Naše "křižovatka" je na dopravním hřišti s instruktorem, kde se slepému opravdu nic nemůže stát a může si situaci nacvičit, kolikrát je nutné.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.106 (?), 28.7.2011 6:08
Jen doplním, že jestli ovšem ta broskvoň rodí nekvalitní ovoce jak bylo úvodem zmíněno, tak nemá smysl ji držet, ale raději vykopat a zasadit, třeba meruňku, nebo švestku, které narostou a zaplodí i bez odborných znalostí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 28.7.2011 18:35

Uf, tak já to zkusím, tuto broskev budu mít jako učební material. Uvidím, jak zvládnu řez, péči a jarní řez. Jinak se to prostě nenaučím.

Pánové děkuji za komentáře, bála jsem se, že na mě budete tvrdší. Máte se mnou trpělivost, moc si toho vážím.

Josefe, vy byste měl přednášet andragogiku:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 74.79 (?), 28.7.2011 20:30

Na mě musíte s těmi cizími slovy pomalu. Ten pojem jsem už sice slyšel, ale - slovy pplk. Horňáčka: "Čo je to také? Něpoznám." :-) (Ale vyhledám si to.)

A co bychom z toho měli, kdybychom na Vás byli tvrdší? Jsme rádi, že do toho jdete ("s vervou" :-) a že jste vytrvala.
Hodně zahrádkářských úspěchů Vám přeje
Josef.

A tu dřevitou pivoňku máte pěkně vzrostlou, gratuluji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 39.100 (?), 5.6.2014 11:40

Ach jo, pane Josefe i další, Wimpi, Paĺo...

Z pěstování broskví bych dostala za pět. A to se Josef snažil, po dobrém i po zlém... a je to to marný, je to marný, je to marný..

Koukněte na tu stejnou po třech letech. Asi jí v srpnu ostříhám všechny ty svislé větve a bude pokoj




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 5.6.2014 12:28

Asi jí v srpnu ostříhám všechny ty svislé větve a bude pokoj...

A co zbude... vršek.A je to stále stejná písnička.Seriová výroba vysokokmenů broskvoní v Čechách, kde plodí jen vršek koruny... čepička, za kterou lezete po třímetrovém žebříku.Co jiného by to taky bylo, když se vysokokmeny vytvářejí s výškou kmínku 170-190.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 39.100 (?), 5.6.2014 13:52

Rostislave:), no tak jsem blbá, no, to je toho (pan Vysloužil psal, že když to neumím, tak mám pěstovat něco jiného, s tím se ovšem nemohu smířit). Mimochodem ty tři roky od prvních fotek ji řezal člověk, který je dle svého prohlášení a údajného vzdělání odborník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 5.6.2014 14:13

Paní Aleno, nic si z toho nedělejte, neúspěchy patří ke každodennímu koloritu.Nevěšte hlavu hned na prvním sloupu, ještě žáden učený z nebe nespad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika