Co s touto broskvoní?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?) 
26.7.2011 13:25

A já si zase myslím, že to zas tak naivní není. Pokud se paní tazatelka začne o broskvičku normálně starat, nevím, proč by na ní příští rok nemohla mít odpovídající úrodu. V jejím případě "normálně se starat", znemená provádět následující a u broskvoní běžné úkony : zajistit chemickou ochranu proti kadeřavosti, provádět sezónní regenerační řez (obnova plodného obrostu) a přiměřeným hnojením doplnit chybějící prvky a živiny. Předpokládám, že paní asi nebude hned zpočátku mistr světa v řezu stromků, ale začít se s tím musí, jinak začne platit rada pana Vysloužila ze začátku diskuse, tedy "raději to vzdát". A začít pomaleji krůček po krůčku mi v daném případě připadá citlivější a mouřejší, než začít totálním utětím všeho, co ční. Chápu, že vy na své zahradě byste si asi počínal jinak, razantněji, já také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 26.7.2011 15:43

Wimpi, takže považujete za přijatelné, když začnu s tím řezem už teď tak, jak mi radí pan Josef? A další až na jaře? To bych totiž zvládla asi nejpravděpodobněji, byla by z toho časem ta kotlovitá koruna. Na váš názor jsem ještě čekala. děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 26.7.2011 23:47

Ano, dle rady p. Josefa odeberte vrcholovou část koruny již nyní, ošetřete rány. Ještě je na to přijatelná doba.  Jenom si nejsem zcela jistý, zda místa řezu, která vyznačil pan Josef jsou úplně na otimálním místě. Chtělo by toasi ještě jednu fotku, se záběrem na tu stranu, kde mu chybí větve (tedy kolmo na směr, ze kterého je focena "Josefova" fotografie). Z takového snímku by bylo mnohem zřetelněji vidět prostorové uspořádání kosterních větví i terminálu. Zda nyní odstranit ještě nějakou jinou zbytečnou větévku, například dole, nedokážu bohužel z fotografií určit. Ale doporučil bych ještě nyní provést postřik na list přípravkem s obsahem železa a hořčíku (např. Klomag), plus ještě prohnojit půdu kombinovaným hnojivem s obsahem stopových prvků (např. Hortilon Premium)  a to z důvodu odstranění chlorózy, doplnění chybějících minerálů a tím podpořit kvalitní přípravu stromku na příští sezonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 27.7.2011 11:52

Pánové Wimpi a Josefe, děkuji a přiládám další dva obrázky z pohledu na vyholenou část stromu. Hanba mě fackuje



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 27.7.2011 13:11

Fotky jsou pěkné. Ale zkuste si nejprve tipnout sama, kde odstřihnout :-)

Pokud se něco dá napúravit - a Vy jste se k tomu odhodlala, není třeba se stydět

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 27.7.2011 14:04

Josefee!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 27.7.2011 18:03

Výborně, vidíte, že Vám to jde - alespoň pokus jste učinila.

Nechci Vás trápit, ale ani s jedním řezem úplně nesouhlasím. Jestlipak jste si stáhla a prohlédla doporučený plakát "Řez listnatých dřevin". Tam byste takhle provedené řezy nenašla (myslím princip a konkrétní místo na větvi - rozvětvení: levá horní strana plakátu). Takže dodám už jen: "Dvakrát měř - jednou řež!", "těžko na cvičišti, lehko na bojišti." a ještě další rčení: "Opakování - matka moudrosti!" (aneb přijela teta Kateřina :-)))

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 27.7.2011 19:31

Josefe, vrrr!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.38 (?), 27.7.2011 19:57

To taky nebude ono, ale to je jak přecházení slepého přes ulici, kterého strčíte, a pak mu řeknete, že tam jezdí auta, nač pak rady opakování matkou moudrosti, když pani Alena nemá co opakovat, a Vy ji radíte jen to zkuste, a pak " já Vám to říkal.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 27.7.2011 20:24

no no no, zas taková sranda to není, stačilo by

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika