Broskvoně - každoroční ztráty



host - 206.230 (?)
26.4.2019 8:04

Omlouvám se, jsem-li ve špatném fóru, ale domnívám se že mám podobné symptomy. Koncem března jsem pořídil Redhavenku v nádobě. Po zasazení (s balem) v dubnu měla pár květů, listy vypučely a teď sleduju jak v nevyšším patře mi listy odumírají. Neřekl bych, že to je kadeřavost - tu poznám. Celkově mi připadají i ostatní přírůstky velmi malé, ale to přisuzuji nevyvinutým kořenům. Příští sezonu by to mohlo být lepší - přežije-li. před vysazením jsem půdu vylehčil substrátem, prohnojil rohovinou, 2x postříkal proti kadeřavosti... Co s tím?

Redhaven
Redhaven
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 25.4.2019 6:03

Podle tmavých fleků na větvích se jedná o napadení suchou skvrnitostí listů.Podzimní měď by v tomhle případě mohla zafungovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 25.4.2019 13:41

Díky, Marku. Je vidět, že máme stejný problém. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 25.4.2019 14:57

Tak potom jedine skúsiť postrek meďou po opade listov, ako píše Jiří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 25.4.2019 20:51

A máte už nějaké příznaky na listech pánové? U mě už se i přes pár postřiků něco najde, ale zatím to není žádná katastrofa.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.230 (?), 26.4.2019 8:04

Omlouvám se, jsem-li ve špatném fóru, ale domnívám se že mám podobné symptomy. Koncem března jsem pořídil Redhavenku v nádobě. Po zasazení (s balem) v dubnu měla pár květů, listy vypučely a teď sleduju jak v nevyšším patře mi listy odumírají. Neřekl bych, že to je kadeřavost - tu poznám. Celkově mi připadají i ostatní přírůstky velmi malé, ale to přisuzuji nevyvinutým kořenům. Příští sezonu by to mohlo být lepší - přežije-li. před vysazením jsem půdu vylehčil substrátem, prohnojil rohovinou, 2x postříkal proti kadeřavosti... Co s tím?

Redhaven
Redhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 26.4.2019 8:21

Jste ve správném fóru. Osobně bych silně přistřihl broskvoň při výsadbě i v případě výsadby s kořenovým balem a čekal. Připadá mi to jako monilia, která se může vyskytnout i u broskvoní. Broskvoně to taky dělají při silném přehnojení a slabých kořenech. Vyfoťte celý stromek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.230 (?), 26.4.2019 8:57

Díky za názor. Skutečně je možné, že jsem to s péčí a hnojením přehnal. Stromek byl již zastřižen při koupi. Co teď s tím? Mám odhrábnout ptohnojenou zeminu a nasypat čistou hlinito-písčitou? Každá rada drahá.

Díky Petr


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 26.4.2019 9:34

To, co považujete za zastřižení, není příliš zastřiženo. Rozhodně stromek nepotřebuje šest kosterních větví (viz moje vysazená broskvoň). Tu horní hned odstřihněte nad předposlední větví. Když řez zatřete, bude to lepší. Já tam dávám žvýkačku, abych ránu nespálil. Letos už nehnojte a zalévejte čistou vodou, pokud bude sucho.

Broskvoň zastřižená po výsadbě
Broskvoň zastřižená po výsadbě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.230 (?), 26.4.2019 10:05

Díky moc, zastřihnu hned a zatřu balzámem. Ještě dotaz - kolik vody a jak často? Názory se různí na množství i frekvenci. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 26.4.2019 15:36

Spoléhejte se zaléváním na svůj cit. Až oschne zemina, dal bych tam asi dva litry. Ale je rozdíl horké léto a chladné jaro s různou listovou plochou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika