Broskvoně - každoroční ztráty



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?) 
23.4.2019 18:50

Štěpánko, díky za snahu, ale je to focené moc zdaleka. Stromky vypadají úplně jinak než tady. Pravdou je, že fleky suché skvrnitosti na kůře broskvoní se tady objevují už delší dobu, ale nikdy to nemělo žádné fatální následky. Mám dojem, že něco bude rakovina ze špatně zhojených ran po řezu a něco snad tato suchá skvrnitost, která frontálně zaútočila až letos na jaře. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 23.4.2019 19:00

Minulá jar bola u mňa z tohto pohľadu veľmi zlá, musel som rezať veľmi hlboko, aby som sa dostal do ako tak zdravého dreva. Odstránil som asi 80% dreva. Prekvapilo ma to, lebo ešte koncom zimy sa zdali konáriky na prvý pohľad zdravé, ale nevypučali. Stromy sa naštastie z toho spamätali. Tento rok je lepší, aj keď sa nájde dosť zaschnutých púčikov, akoby spálených.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.66 (?), 23.4.2019 20:22
Štěpánka.3: To čo je na fotkách v tomto Vašom príspevku ale na klasterosporiózu (suchú škvrnitosť kôstkovín) príliš nevyzerá... Len aby to nebola fytoplazmóza ESFY (European Stone Fruit Yellows Phytoplasma). To by bol ten horší prípad. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 23.4.2019 20:53

Ještě by mě zajímalo, jak vypadají púčiky Marka TT. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 23.4.2019 20:56

Skúsim nafotiť, keď nezabudnem wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 23.4.2019 21:15

Skoro bych si na ESFY v tomto případě vsadil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 23.4.2019 22:21

Kdyby to byla ESFY, nebyl by napadený celý stromek? Na snímcích jsou naočkované dva výhony vyrůstající z jednoho kořene, který zůstal po zlomené ryngli. Část vpravo byla ostříhaná na kotlovitou korunku, část vlevo jsem stříhla na jedno očko jako zálohu (a zvládlo to dorůst do stejné velikosti). Pravá část zežloutla celá, na levé části jen nejnižší nejstarší listy. Letorosty, které narostly později, zůstaly zelené. Levá část na jaře začala normálně rašit, pravá byla až po místo očkování suchá. Dál už bohužel stromek sledovat nemůžu, protože mi ho synek pomocník omylem uřezal. Zůstala mi akorát ta podnož.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.66 (?), 24.4.2019 6:01
Štěpánka.3: Nie, pri ESFY nemusia byť hneď príznaky na celom stromčeku, môžu byť najprv len na niektorých konároch alebo časti koruny (foto). Netvrdím že to ESFY určite je, a už vôbec Vám to neprajem. Isté je, že na fotkách vo Vašom príspevku z 23.4. o 18,07h. príznaky klasterosporiózy nevidím (chýbajú typické dierky na listoch - z toho je aj anglický výraz pre túto chorobu "shot-hole", listy sú pri nej akoby prestrelené brokovnicou). IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 24.4.2019 10:18

Protože jsem si v minulém roce prohlížel nějaké obrázky napadených stromků ESFY, tak nějaké ty fotky by odpovídaly tomu Vašemu stromku. Potom žádný Kuprikol a Champion na podzim po opadu listů není nic platný, jelikož se jedná o virové choroby. To je jako kdybych Kuprikolem bojoval proti šarce. Vlastně v předminulém roce, protože v minulém roce jsem tady žloutnoucí a částečně svinuté okraje listů už nikde neviděl.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 24.4.2019 21:08

Pre Petra z Pardubic foto mojich mrzákov





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika