Broskvoň Symphonie



Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?)
9.8.2018 22:36

Symphonie - příliš povyku pro nic.Má nádherné, velké plody, pevná dužina je jen u malých nedozrálých plodů.Velké plody v těhle vedrech rychle měknou jako u Halehavenu, ale dužina je malinko pevnější asi jako u Suncrestu když se nechá dojít.Plně vyzrálé Symphonie jsou na můj vkus příliš sladké bez výraznějšího aroma, plody na omak změkavájící jsou naopak kyselé jako šťovík.Takže by je chtělo obírat tak nějak mezi změkáváním a plnou zralostí, na zkoušení mám ještě nějakých 50 kg těchto krasavic.Zatím v kvalitě vede "o parník" Suncrest.

Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Suncrest
Suncrest
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 9.8.2018 22:36

Symphonie - příliš povyku pro nic.Má nádherné, velké plody, pevná dužina je jen u malých nedozrálých plodů.Velké plody v těhle vedrech rychle měknou jako u Halehavenu, ale dužina je malinko pevnější asi jako u Suncrestu když se nechá dojít.Plně vyzrálé Symphonie jsou na můj vkus příliš sladké bez výraznějšího aroma, plody na omak změkavájící jsou naopak kyselé jako šťovík.Takže by je chtělo obírat tak nějak mezi změkáváním a plnou zralostí, na zkoušení mám ještě nějakých 50 kg těchto krasavic.Zatím v kvalitě vede "o parník" Suncrest.

Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Suncrest
Suncrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.109 (?), 28.11.2018 18:22

Pěstujeme Symphonie asi 8 let a máme s nimi velmi dobré zkušenosti. Dozrávají někdy v polovině srpna, jsou velké, atraktivní, jdou dobře od pecky, jsou dostatečné tuhé i v době sklizně. Výtečné hlavně na zavařování, vcelku odolné při řádné chemické ochraně. Je nezbytné je mít na vhodné podnoži pro konkrétní typ půdy a polohu výsadby. Určitě se nehodí do vyšších, chladných a větrných poloh. Pak jsou schopny snášet i sušší podmínky s menší zálivkou. Musí být v teplejších polohách, jinak by nedosahovaly potřebné kvality ve všech směrech tak, jako každá jiná poznější odrůda. Úroda se sklízí na 2-3 x od koruny dolů, jak probíhá dozrávání.  Pro velký úspěch odrůdy jsme letos vysadili dalších 5 kusů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 17.8.2019 15:57

Symphonie (podobně jako Royal Glory) letos předvedla broskve té nejšpičkovější kvality, pevná dužina, chuť sladce navinlá s vyrovnaným poměrem cukrů a kyselin, příjemně voňavéyes.

Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 17.8.2019 19:24

Skvělé pane Jiříyes

Symfonii jsem loni vysadil, když je na ní tolik chvály. smiley.  V popisu je myslím uvedeno zrání RH+20, tedy pozdní. Vidím, že vám uzrála minimálně o týden dříve. Mám teď z větši části obraný Fairhaven (RH+10). Po Symfonii by měl dobře navazovat Cresthaven (RH+30), tedy na přelomu srpna / září. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 18.8.2019 8:58

Zatím jsem obral prvních pár broskví (cca o 10 dnů později než vloni).Symphonie vyzrávájí postupně, poslední obíračka bude koncem srpna, pokud je neskosí monilie.Tabulky dozrávání jsou jen orientační, každá odrůda (podnož) se v daném roce "chová" jinak, potřebuje svou dávku tepla, vody atd.,také používání listových hnojiv dokáže sklizeň uspíšit klidně až o 5 -10 dní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 27.8.2020 18:43

Symphonie si letos v "top trojce" přehodila pozici se Suncrestem a obsadila třetí místo.

Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika