Broskvoň Symphonie



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?) 
29.8.2017 13:14

Nezbývá, než poděkovat za Vaše příspěvky. Doufám, že vydržíte.yes Já mám zatím ještě schlazené Halehaveny a poslední Inky. Obě odrůdy mají zcela odlišnou chuť, přesto je každá jinak výborná. Halehaven už poznáme svým jedinečným "posazením" cukrů, Inka je zase jako "břitva" (horkastá broskyňová príchuť). Symphonie byla zase úplně něco nového, alespoň pro mě v minulém roce. Ještě jednou zdar broskyňárom pri Trnave a jejich postřehům. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 1.9.2017 15:32

Plody Symphonie stále ještě nedozrály a to ani rozkrojený plod zralý ještě zcela nebyl. Otázka je, jestli je otrhat nebo ponechat. Jak psal pán z Trnavska, tak ptáky prozatím moc nelákají, i když jsou celé červené. 

Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 1.9.2017 21:09

Hmm, tak to by som si nebol myslel, že je medzi Trnavou a Pardubicami až taký veľký fenologický odstup. 

Inak malá poznámka - nabudúce p. Petr skúste po obvodovom nakrojení broskyne neodtláčať polovičky čepeľou noža, ale odkrútením polovičiek v navzájom opačných smeroch. Na dužine potom nebudú tie otlaky od čepele. Tento postup je výhodné aplikovať aj pri prezretých plodoch, kedy prvý postup nefunguje dobre a navyše vytečie veľa šťavy. Ja tak robím všetky broskyne aj marhule na zaváranie a subjetívne sa mi to zdá rýchlejšie, menej sa namáha zápästie a ruka celkovo a aj výsledný produkt je menej poškodený.

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 1.9.2017 21:28

Zkusím to. Zrovna tenhle rozkrojený plod Symphonie vůbec nechtěl povolit od pecky a musel jsem ho odtláčat nožom velmi silně. Dužnina vypadá zrale, ale byla částečně ještě tuhá, nezralá. Přece jenom plodů je na ten stromek příliš, proto asi to zpoždění. Záměna to nejspíš nebude. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 5.9.2017 20:47

"Sveřepí šakali zavile vyli na bílý měsíc". Stejně tak i já sveřepě odmítám ukončit broskvovou sezónu.  Protože: "my stále jedem a sme o kus dál", jak kdysi zpívala skupina Abraxas. Takže tady je sklizená SYMPHONIE a jede se dál. Poďte hoši, poďte do toho, poďte do toho a poďte do toho. 

Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.216 (?), 5.9.2017 21:18

Broskve vypadají velmi dobře, chápu radost pěstitele. Za mě jde o velmi dobrý tip na prodloužení broskvové zezony která mi skončila sklizní vynikajícího Cresthavenu    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 5.9.2017 22:10

Určitě by neškodilo ho jednou protrhat, abych moh říct to samý. Já - Josef Vyskočil. laugh                                                                                       

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 6.9.2017 7:56

Chcel by som len upozornit, ze Symphonie bezne dozrieva zhruba 7-10 dni pred Cresthavenom. Mozno je to v Pardubiciach inak, napr aj kvoli nedostatocnej prebierke ako pisal p. Petr. Pri Trnave ale plati (aj tento rok) zauzivane Symphonie 20 dni po RH, Cresthaven 30 dni po RH. Cresthaven sa zrovna teraz obera.

Trnavsko 145 mnm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 6.9.2017 10:47

Díky za reakci pánovi pri Trnave. Zajímavá vlastnost Symphonie spočívá ve vytváření plodů slušné velikosti i při chybějící probírce, potom barevné přítažlivosti plodů, a i přes tuto barevnost poměrně malé poškozování hmyzem a vše klobajícím ptactvem, pevností dužniny a tudíž dobré skladovatelnosti pro případné "dojití", či jiné účely. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 6.9.2017 20:09

A proč nejásáte nad odrůdami s pevnou dužninou? Já ano, protože je to požitek. Taky proto stále dávám milost mrazu neodolným odrůdám Royal Glory, Spring Lady, Springbelle, překvapil jedině Royal Gem. Uznávám, že to jsou alternativní odrůdy k těm klasickým. Na jihozápadním Slovensku si je mohou užívat každoročně. Symphonie určitě k takovým odrůdám patří i svou chutí. Není v žádném případě jalová, což bych podtrhl. Jen byla tato sladce navinulá chuť v minulém roce u té drobotiny silnější, koncentrovanější. Ale můžu říct, že tyto plody z hutnou dužninou stále lákají ke konzumaci. A to více než jiné odrůdy, právě pro tu svoji konzistenci. yes

Symphonie
Symphonie
Symphonie
Symphonie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika