Broskev na myrobalánu



host - 216.228 (?)
16.8.2015 14:56

Myrobalán!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 15.8.2015 21:51

Broskev Modřinka letos přinesla pěknou úrodu. Na mirobalánu roubované/očkované broskve tedy plodí brzy. Dnes má stromek 4 roky. Mirobalám mohu pro pěstování všem doporučit.

stromek Modřinky 4 roky starý
stromek Modřinky 4 roky starý
letošní úroda
letošní úroda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 16.8.2015 9:39

V literatuře myrobalány pod broskvoně příliš doporučované nejsou. Snad pro horší afinitu a nižší plodnost. Já mám na něm jeden RH. Výhodou je, že letos jsou jeho listy nejzelenější (asi líp snáší sucho). Nevýhodou je opakované odstraňování výmladků. Ovlivnění plodnosti nedovedu posoudit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 56.228 (?), 16.8.2015 13:56

Myrobalány také nejsou pro broskve vhodné kvůli druhotnému vylamování, což právě souvisí s ne úplně dobrou afinitou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 16.8.2015 14:27

Mám celkem tři stromky broskvoni na mirobalánové podnoži. Je pravda, že když jsem zkoušel očkování, ujímavost byla horší než jsem zvyklý cca 50%. Dával jsem ale více oček, takže ze tří mirobalánů mám dva očkovance. Jedno přirostlé očko nechtělo na jaře moc růst, ale dnes už má od 1m. Mohlo to být i tím, že očkovanec je v blízkosti dalšího většího stromu, který mu moc vody a světla nepustil. Náchylnost k vylamování jsem nepozoroval ani u robování ani očkování. Mám všehovšudy BR na mirobalánů 3 stromky, takže nelze zobecňovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 216.228 (?), 16.8.2015 14:56

Myrobalán!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 74.244 (?), 16.8.2015 17:39

Taky mně přišla na jaře jedna broskvoň na myrobalánu. Menší a tenký stromek ale roste pěkně, na rozdíl od mnohem vitálnější broskvoně na mandloni, která později zaschla a rozhodně ne z nedostatku vody. Myrobalán je pro mě velmi důvěryhodná podnož a velmi bych jí věřil i pod broskvoně. Prostě taková ověřená jistota a zvlášť, když vidím ty Honzovy fotky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 16.8.2015 22:37

Ó pardónsurprise. Myrobalán! Tvrdé y protože je to tvrdý a odolný strom.wink

Zajímavé je, že jsou mirabelky - ty jsou ve zralosti měkké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 3.6.2016 23:19

Připojuji několik obrázků mého roubování broskví na Myrobalán. Jelikož se mi neosvědčilo roubování anglickou kopulací, roubuji broskvoně výhradě „anglickým sedélkováním“. Roub seříznu tak, jako bych rouboval a-kopulací včetně jednoho jazýčku. Špičku seříznu asi 3mm z vnější strany. Podnož, která je trochu hrubší než roub seříznu tak, jako u sedélkování + udělám jeden jazýček. Roub je tedy na hoře vsunut do jazýčku a dolní díl pod kůru podnože. Viz: tady, asi od jedné minuty.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 3.6.2016 23:21

   








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 4.6.2016 12:59

Myrobalán je jako oheň - dobrý sluha, ale zlý pán. V některých polohách a půdách bývá jedinou alternativou pro slabě rostoucí pološvestky, slívy, ryngle. Daň v podobě nekončícího boje s výmladky,  je ale vysoká. Pod peckovinu, která dostatečně zdravě poroste i na jiné podnoži - a broskve k nim vesměs patří - je určitě lepší použít jinou podnož.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika