Benedicte



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 95.70 (?) 
8.9.2014 15:35, zobrazeno: 62680x

Na jesen som chcel zasadit broskynku Benedicte, bol som ju pozriet u znameho ktory robi stromky pre rakušakov dal mi foto je snou velmi spokojny.

Benedicte
Benedicte

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 137.210 (?), 5.3.2015 18:16

Dobrý den, podařilo se mi někam založit popisky odrůd Benedicte a Fidelia, teď´nevím která je která.Chci se Vás, odborníků zeptat na nějaké markantní rozdíly, např. doba zrání, velikost plodů, zbarvení atd.Díky Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 5.3.2015 18:51

Na tuto otázku by mohl odpovědět tak maximálně Wendy, David a snad Mittwoch. Ve vlákně s názvem Caldesi 2000 umístil Goodwin jakési "povídání" i se srovnávací tabulkou bělomasých nektarinek, kde jsou přiřazeny i Benedicte a Fidelia. Tabulka se týká ovšem výsledků degustace těchto odrůd. Pokud si vzpomínám tak se tam hodnotí pevnost dužniny, chuť, odlučitelnost dužniny od pecky a podobné věci. V chuti na tom byly všechny odrůdy podobně, jen Fidelia měla o bod navíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 5.3.2015 19:36

Zdroj zde.

Fidelia - USA, středně raná + 3 RH; sladká chuť, nápadný vzhled, pevná konzistence; v nepříznivých letech jen průměrný výnos.

Benedicte - Francie, střední, středně pozdní + 15 RH; velkoplodá, vzhledná, pevná, dobrá chuť, vzdoruje kadeřavosti, dostatečně výnosná i v horších letech a podmínkách;

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 5.3.2015 21:41

Mám dojem, že Wendy, David i Mittwoch psali jen o praktických zkušenostech s plody Fidelie, o Benedicte se, myslím, nehovořilo. Jirka a Mittwoch navíc chválí i Marii Biancu, která se může k těmto odrůdám směle přiřadit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 7.8.2015 8:58

Fidelia - pěkné plody, chuť sladká, ušlechtilá, ale, podobně jako třeba u Royal Glory, mi tam chybí silnější aroma a říznost. V porovnání třeba s Lunou mi připadá chuťově chudší. Na druhou stranu je méně vláknitá, což může být pro někoho plus. Pecka se od dužniny odděluje dobře.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.136 (?), 29.8.2015 20:03

První sklizeň bělomasé broskve Benedicte -  dužnina je skoro nevláknitá, chuť dosti aromatická - typická pro bělomasé odrůdy. V porovnání chuti např. s výše uvedenou výbornou Lunou, kterou mám z bělomasek asi "nachutnanou" nejvíce, rozdíl moc nevidím. Žádné závěry z pár plodů zatím dělat nebudu.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.228 (?), 11.2.2016 14:54

Ako je na tom pan Mikeš BENEDICTE oproti iným odrodám broskýň s odolnosťou na kučeravitosť-kadeřavost? Treba ju postrekovať?           Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 11.2.2016 18:48

Benedicte, tolerantní ke kadeřavosti, plod velký, výborné kořenité chuti, vyšší odolnost k zimním mrazům, vhodná i k pěstování v okrajovýcch oblastech.Zdroj staré odrůdy Bojkovice ponož St.Julienwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.228 (?), 11.2.2016 19:25

Bolo by dobré keby sa BENEDICTE nemusela postrekovať proti kučeravitosti-kadeřavosti.Zatiaľ tu má s ňou skúsenosti asi len pán Mikeš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika