Benedicte



roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?)
31.7.2017 23:04

Benedicte je citliva na moniliozu plodov. Uz som musel obrat asi 8 hnilych plodov - este zelenych. (na strome cca 80-100ks plodov)
Ukazuje sa mi vyrazne odolnejsia na kuceravost - aj voci Jayhaven, Avalon Pride, Royal Glory, Poysdorfer Weingartenpfirsich... toto ukazala aj 5rocna studia na viedenskej univerzite (odolnost kuceravitosti a citlivost monilioze). 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 80.158 (?), 29.8.2016 21:08

Ano, až teď. Jeden plod jsem zkusmo ochutnal už před týdnem a dal se. Vloni jsem je sklízel 29. 8., takže prakticky ve stejnou dobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.160 (?), 15.12.2019 9:52

Broskvoň Benedicte jsem pěstoval 5 let.Dobře odolává kadeřavosti, opravdu není třeba stříkat, i chladu.Roste dobře.Jediná nevýhoda nechutnala nikomu komu jsem ji předložil.Proto jsem ji po letošní sklizni vyhodil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.114 (?), 24.6.2017 22:35
Benedicte - bielodužinatá odroda broskyne s rozporuplnými referenciami. Aj v týchto dňoch na iných vláknach je uvádzané postihnutie kučeravosťou aj úplné vymrznutie plôdikov. To že deklarovaná rezistencia Benedicte voči kučeravosti je len fâmou už vieme. Napriek tomu sa musím Benedicte v tejto sezóne trochu zastať - pri štandardnej ochrane (Kuprikol a potom Prolectus) nemá skučeravený ani jeden lístok a dvojfázové mrazy v apríli a máji ktoré boli aj u nás zvládla spomedzi broskýň ako jedna z najlepších (má nasadené na veľmi dobrú úrodu). Ako dôkaz pripájam aktuálnu fotku stromu a plodov Benedicte. Pravda, chuťová úroveň tejto odrody, to by už bola iná pesnička. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.82 (?), 29.7.2017 1:08
Benedicte - aktuálne (dobrá sezóna pre túto bielodužinatku). IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.195 (?), 27.8.2017 16:16
Sezóna 2017 Benedicte mimoriadne priala. Úroda bola bohatá a plody boli aj krásne vyfarbené do bordovočervena. Vybral som schválne len priemerne vyfarbený plod (foto 1,2). Dužina je typicky biela (foto 3), pričom ružovočervené sfarbenie zasahuje cca 0,5-1cm pod šupkou do dužiny (foto 4). Tento prienik červenej do dužiny je pri dokonalejšie sfarbených plodoch eśte výraznejší. Chuť je v tomto roku vynikajúca, oproti žltodužinatým broskyniam Benedicte poskytla aj typický svieži buket "vinohradníckych" broskýň. Tým nechcem povedať, že Benedicte žltodužinaté broskyne chuťovo prekonáva - to určite nie. Je skátka iná, a tá "inakosť" je pre mňa vítaná. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 56.74 (?), 27.8.2017 20:25

Dnes dosklizeno. Ano, chuť je velmi dobrá, ale pořád mám v mysli chuť bělomasé Luny ze starého již vyklučeného sadu, která byla prostě lepší.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 31.7.2017 23:04

Benedicte je citliva na moniliozu plodov. Uz som musel obrat asi 8 hnilych plodov - este zelenych. (na strome cca 80-100ks plodov)
Ukazuje sa mi vyrazne odolnejsia na kuceravost - aj voci Jayhaven, Avalon Pride, Royal Glory, Poysdorfer Weingartenpfirsich... toto ukazala aj 5rocna studia na viedenskej univerzite (odolnost kuceravitosti a citlivost monilioze). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.37 (?), 1.8.2017 8:09

Nemáte prosím někde odkaz na tuto studii? Docela by mě to zajímalo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?), 1.8.2017 12:41

M.D.: Skúste toto:

B.Ohlinger et al.: " Suitability of peach and nectarine cultivars for organic production under pannonic climate conditions in Austria".   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 1.8.2017 12:49

Všechno letos silně hnije. Tady často v červenci pršelo a hodně pomáhají ptáci a hmyz. Odolnost Benedicte ke kučeravosti je hezká věc, ale ukazuje se, že je mnohem méně odolný vůči mrazu v květu, než starší odrůdy. Letos jsem se domníval, jak náročná bude probírka bohatě kvetoucího Benedicte a on nemá přitom ani jediný plod. Proti "falešnému" Benedicte tedy rozhodně (neznámá bělomasá odrůda zrající koncem srpna). Ten je obsypaný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika