Benedicte



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.82 (?)
29.7.2017 1:08
Benedicte - aktuálne (dobrá sezóna pre túto bielodužinatku). IH


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 80.158 (?), 29.8.2016 21:08

Ano, až teď. Jeden plod jsem zkusmo ochutnal už před týdnem a dal se. Vloni jsem je sklízel 29. 8., takže prakticky ve stejnou dobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.160 (?), 15.12.2019 9:52

Broskvoň Benedicte jsem pěstoval 5 let.Dobře odolává kadeřavosti, opravdu není třeba stříkat, i chladu.Roste dobře.Jediná nevýhoda nechutnala nikomu komu jsem ji předložil.Proto jsem ji po letošní sklizni vyhodil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.114 (?), 24.6.2017 22:35
Benedicte - bielodužinatá odroda broskyne s rozporuplnými referenciami. Aj v týchto dňoch na iných vláknach je uvádzané postihnutie kučeravosťou aj úplné vymrznutie plôdikov. To že deklarovaná rezistencia Benedicte voči kučeravosti je len fâmou už vieme. Napriek tomu sa musím Benedicte v tejto sezóne trochu zastať - pri štandardnej ochrane (Kuprikol a potom Prolectus) nemá skučeravený ani jeden lístok a dvojfázové mrazy v apríli a máji ktoré boli aj u nás zvládla spomedzi broskýň ako jedna z najlepších (má nasadené na veľmi dobrú úrodu). Ako dôkaz pripájam aktuálnu fotku stromu a plodov Benedicte. Pravda, chuťová úroveň tejto odrody, to by už bola iná pesnička. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.82 (?), 29.7.2017 1:08
Benedicte - aktuálne (dobrá sezóna pre túto bielodužinatku). IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.195 (?), 27.8.2017 16:16
Sezóna 2017 Benedicte mimoriadne priala. Úroda bola bohatá a plody boli aj krásne vyfarbené do bordovočervena. Vybral som schválne len priemerne vyfarbený plod (foto 1,2). Dužina je typicky biela (foto 3), pričom ružovočervené sfarbenie zasahuje cca 0,5-1cm pod šupkou do dužiny (foto 4). Tento prienik červenej do dužiny je pri dokonalejšie sfarbených plodoch eśte výraznejší. Chuť je v tomto roku vynikajúca, oproti žltodužinatým broskyniam Benedicte poskytla aj typický svieži buket "vinohradníckych" broskýň. Tým nechcem povedať, že Benedicte žltodužinaté broskyne chuťovo prekonáva - to určite nie. Je skátka iná, a tá "inakosť" je pre mňa vítaná. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 56.74 (?), 27.8.2017 20:25

Dnes dosklizeno. Ano, chuť je velmi dobrá, ale pořád mám v mysli chuť bělomasé Luny ze starého již vyklučeného sadu, která byla prostě lepší.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 31.7.2017 23:04

Benedicte je citliva na moniliozu plodov. Uz som musel obrat asi 8 hnilych plodov - este zelenych. (na strome cca 80-100ks plodov)
Ukazuje sa mi vyrazne odolnejsia na kuceravost - aj voci Jayhaven, Avalon Pride, Royal Glory, Poysdorfer Weingartenpfirsich... toto ukazala aj 5rocna studia na viedenskej univerzite (odolnost kuceravitosti a citlivost monilioze). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.37 (?), 1.8.2017 8:09

Nemáte prosím někde odkaz na tuto studii? Docela by mě to zajímalo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?), 1.8.2017 12:41

M.D.: Skúste toto:

B.Ohlinger et al.: " Suitability of peach and nectarine cultivars for organic production under pannonic climate conditions in Austria".   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 1.8.2017 12:49

Všechno letos silně hnije. Tady často v červenci pršelo a hodně pomáhají ptáci a hmyz. Odolnost Benedicte ke kučeravosti je hezká věc, ale ukazuje se, že je mnohem méně odolný vůči mrazu v květu, než starší odrůdy. Letos jsem se domníval, jak náročná bude probírka bohatě kvetoucího Benedicte a on nemá přitom ani jediný plod. Proti "falešnému" Benedicte tedy rozhodně (neznámá bělomasá odrůda zrající koncem srpna). Ten je obsypaný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika