Keřkovské rohlíčky



Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?)
3.5.2008 18:57

Máte pravdu; učinila jsem pobočný dotaz- a vida, babička mandelinky zašlapává. Ani se těm slepicím nedivím. Jednou jsem pomáhala obírat a bylo to hnusné. Blé!

V našem okolí jsou také pěstitelé brambor, takže když se urodí u babičky málo, kupujeme u nich a dáme do chlívku. Bohužel ne každý má místo na uskladnění většího množství. A to je pak i hyper, super, mega dobrý (ne ty brambory).

Zdar, H.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 3.5.2008 18:57

Máte pravdu; učinila jsem pobočný dotaz- a vida, babička mandelinky zašlapává. Ani se těm slepicím nedivím. Jednou jsem pomáhala obírat a bylo to hnusné. Blé!

V našem okolí jsou také pěstitelé brambor, takže když se urodí u babičky málo, kupujeme u nich a dáme do chlívku. Bohužel ne každý má místo na uskladnění většího množství. A to je pak i hyper, super, mega dobrý (ne ty brambory).

Zdar, H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Pet3D - (33) - 123.10 (?), 3.5.2008 21:45

Přeji tedy, ať se babičce rodí a rodí 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kozelka - (21) - 249.16 (?), 24.9.2008 7:26

Keřkovské rohlíčky - je to stará česká odrůda někde ze čtyřicátých let a je to jen legenda. Většina lidí s nimi má podobné zkušenosti - nic moc a přitom to má být excelentní odrůda na salát, dnes už je překonaná. Je zajímavé, že na dobu zmizely ze sortimentu - byly totálně zamořené viry, ale právě pro tu legendu se znovu oživily, ale asi se měly nechat u ledu.

Koho podporujeme nákupem brambor v obchodě - mám známého, který prý vypěstuje brambory tak do  3 Kč (hlavně podle toho jakou nakoupí sadbu a jaký má výnos)  prodá za 5 Kč, cenu v obchodě si doplňte sami (ale tam mají náklady na mytí, balení, distribuci, prodej), ale i tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.118 (?), 29.12.2010 11:36

Dobrý den, dopadli jsme jako paní v prvním příspěvku. Koupili jsme je na vánoční bramborový salát a byla to katastrofa. Nikomu nechutnal, brambory byly moučné, rozpadaly se na kašičku. Chuť také nic moc. V životě na salát již NIKDY!!!   

  Nok

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 147.108 (?), 29.12.2010 12:15

Tak to rohlíčky prostě nebyly. Keřkovské rohlíčky jsou, resp. byly lahůdková brambora a nejen popisem. To co je za ně dnes vydáváno má pravděpodobné k rohlíčkům tak daleko, jako uzenina z hypermarketu k salámu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 65.231 (?), 29.12.2010 15:57

Sadba bývá k mání v prodejnách Osevy, výnos je menší, chuťově bez chyby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.99 (?), 7.1.2011 19:55

Koupila jsem Keřkovské rohlíčky na Vánočních trzích, ale byla jsem zklamaná. Z velké části tmavé fleky, hlína a rozvařovaly se. Chuť moučná. Prodejce BROP s.r.o. Senožaty. Taky jim píšu.

U rodičů jsme si pěstovali rohlíčky (v Jeseníkách) a byly skvělé, ovšem asi nebyly Keřkovské. Něco málo k sadbě měl ještě nedávno bratr, ale možná už také nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.166 (?), 28.1.2011 11:49

Krásné brambory - rohlíčky jsem koupila letos před vánoci a pochvalovala sem si, jak nebudu muset brambory půlit a pouze je nakrájím na kolečka, Podotýkám, že brambory nebyly ve výprodeji, naopak byly dražší, ale dále již nemusím psát, stačí si přečíst příspěvek té první paní. Hnus a to po všech stránkách, Po oloupání mi zůstalo v ruce "cosi" a tak jsem druhý den koupila to, co kupují každým rokem - brambory konzumní salátovky. Mají i na pyré a přílohové, všechny se nám osvědčily. Z krásných štíhlých rohlíčků jsem navždy vyléčena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.106 (?), 27.2.2011 13:17

Před zhruba třiceti lety jsem se po této v té době na trhu již neprodávané odrůdě pídil a přes inzerát ji sehnal a dalších několik let se tyto brambory snažil v pěstování udržet.

Výsledky byly nevalné a jen náhodně ke konci pěstění jsem zjistil, že v podmínkách, které opravdu těmto bramborám vyhovují umí dát uspokojivý výnos.

Stalo se to tak, že jsem mimoděk zasadil jednu hlízu těsně za nízký základ skleníku, kde v půdě bylo hodně uhelného vyneseného a zasypaného popela z pece, takže nať rostoucí brambory byla na slunci a kořeny měla v chladnější zastíněné ze skel skleníku stékající vodou dobře zavlažované kypré a přitom dobře propustné půdě, ve které se vlivem popela nedrželi žraví škůdci a houbové nákazy.

Při sklizni jsem na ty hlízy koukal jak na zjevení, rozdíl oproti ostatním vykopaným byl značný. Byly opravdu velké typického tvaru a krásně čisté.

Další léta jsem brambory nepěstoval, protože jsem pracovně vyjížděl za hranice a již si neověřil pěstitelský úspěch, ani Keřkováky již nemám.

Nechci tento úkaz dávat za příkladný, nutno brát v úvahu i rozdílný vliv počasí jednotlivých roků a pěstitelskou polohu z odlišnou obdělávanou půdou, též nadmořskou výšku a lokální mikroklima i vlastnosti dnešních odrůd brambor.

Nyní se mi pěstovat  v zahradě brambory nevyplatí, mimo mandelinek a drátovců i hlodavců je žravý tlak ze strany španělských slimáků, kteří tu v minulosti nežili, natolik velký, že bych musel u těch zasazených brambor být stále, aby je ochránil před totálním sežráním natě za vegetace a chemikálie aplikovat nechci. 0.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.87 (?), 26.12.2016 16:17

Přesně tak.Musím s vámi jen souhlasit.Já je bohužel zakoupila za cenu zhruba 23 kč za kilo.Ani se nedivím, proč nejsou prané.Ten hnus, co byl pod slupkou by byl evidentní hned od pohledu.Navíc každá hlíza jinak velká, což by se u výběrových brambor určených na salát nemělo stát.Po uvaření byly spíš B, ani chuťově nepřesvědčily.Ještě že už jsem naučená po dřívějších zkušenostech a nikdy se nespoléhám na jeden druh brambor na salát a zakoupila ještě 2 jiné druhy.Nejlepší s politováním musím doporučit salátové brambory z Francie :(

ČESKÉ KEŘKOVSKÉ UŽ NIKDY!!!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika