Sundavillea Red - pěstování



host - 109.71 (?)
4.5.2011 20:51

Já ji mám na jižním okně listů je pramálo, ale rosím ji pravidelně a má nasazeno na květy! Už jsem ji i přihnojila kristalonem.Přisypala jsem i hlinu tak uvidím jak se ji letos povede. mám z ní od loňska už dvě nové rostlinky. Ty jsou krásně zelené na východním okně tak uvidím jestli taky pokvetou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 176.62 (?), 13.6.2010 19:50

Dobrý den, jak se daří vašim přezimovaným Sundavillkám?Ta moje vypadá už k světu, po přesazení ji sem tam zežloutly listy, možná,že na to mělo vliv i to deštivé neslunečné počasí v květnu, ale teď už má dost drobných poupátek a listy jsou už v pořádku.Mám ji i namnoženou letos, kromě jednoho řízku, rostou všechny.

sundaville red
sundaville red
letos namnožené
letos namnožené
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 171.212 (?), 21.6.2010 10:18

Zdravím všechny zkušené pěstitelky, já dostala sundavillku od mamky asi před měsícem. Když jsem se dočetla o vydatné zálivce, vzala jsem to z gruntu a zalila ji do obalu květináče. Naneštěstí jsem asi za dva dny zjistila, že vodu rostlinka nepije tak moc, jak jsem myslela. Krásně kvetla, ale teď jí začaly žloutnout lístky a poupátko, které se udělalo, už nevykvetlo, tak si říkám, jestli jsem ji nepřelila a jestli se mi vůbec ještě vzpamatuje... Jsem z toho smutná. Nebo myslíte, že se ještě spraví, že je odolná? Co mi poradíte? Předem děkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.89 (?), 19.9.2010 10:12

Taky všechny zdravím, ja si Sundavilleu koupila na jaře v marketu za 200Kč. V létě jsem jí dala na terasu na plné slunce, více zalévala a krásně kvetla, rostla s listy pevné jako umělé, prostě super. Ted' jsem jí dala domů, aby nenamrzla, je u okna teplotu domácí asi 19st. Jenom mi začla strašně opadávat, ůplně celá, tak nevím co stím. Zkusím ji pohnojit a uvidím, snad se dožije jara. Kdyby měl někdo radu? Sem s ní...! Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.193 (?), 28.9.2010 17:14

nevím jestli se nebudu opakovat, protože k této rostlině je mnoho příspěvků a všechny jsem je nečetla, jen ty poslední. Já mám sundavilu třetím rokem, přes zimu je na chodbě na okně, pod oknem není ústřední topení, může tam být do 15 stupňů, listy zůstávají přes zimu, opadá jich jen málo. Nechávám ji venku docela dlouho, snáší teploty i kolem 5 stupňů,  teď ji mám ještě venku, ale je pod stříškou, kde neprší. V zimě zalévám jen velmi mírně, snáší docela sucho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 6.1.2011 8:39

Zdravím, jak vám přežívá Sundavillea teď přes zimu?Já ji mám bez listů, stojí na schodišti u okna, kde se netopí.Některé listy opadly, jiné seschly, úplně se drobily, ale držely, musela jsem je z větvíček stáhnout.Tak nevím proč, jestli to dělalo sucho, ale mám strach ji víc zalévat aby neodešla celá.Hlavně ať jsou větve živé i když některé konce jsou taky zeschlé.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.9 (?), 26.1.2011 18:49

Dobrý den, mě začaly také opadávat a žloutnout listy. Donedávna vyháněla nové výhony, které jsem ostříhala. Nevím si s ní rady. Budu moc ráda za každou radu. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
elfka - (47) - 106.244 (?), 27.1.2011 9:57

Sundavilu zimujem v chlade a v pomerne tmavej miestnosti. Do polovice januára jej listy neopadávali, neschli a konce výhonov sa mali k svetu, no proste bola taká pekná, ako keď som ju tam preniesla na jeseň z vonku.. Celú dobu som ju nepolievala.  V polovici januára sa mi jej uľútostilo a tak som ju poliala. Po týždni mi spŕchlo dosť listov a tak zase len okolo nej budem chodiť a premáhať sa, aby som ju nepoliala. Myslím, že zálievka v zime jej len uškodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 112.72 (?), 2.4.2011 10:38
Dobrý den, čtu Vaše příspěvky a musím s nimi souhlasit.Přezimování je opravdu náročné.Květinu jsem dostala loni v květnu, byla asi půl metru vysoká.Přes léto jsem ji měla na balkoně a nádherně rostla i kvetla.Její výška byla před zimou asi 1,6 m.Na zimu jsem ji sestřihla jen nepatrně a dala do pokoje kde je asi 18 stupňů, zálivka byla jen mírná.Rostlina postupně shodila listy.Nyní jsem provedla radikálnější řez, rostlina vypadá živě, začínají vyrážet nové výhonky ale ty mi zase zasychají, Začnu rostlinu přihnojovat a mlžit, snad to pomůže.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.71 (?), 4.5.2011 20:51

Já ji mám na jižním okně listů je pramálo, ale rosím ji pravidelně a má nasazeno na květy! Už jsem ji i přihnojila kristalonem.Přisypala jsem i hlinu tak uvidím jak se ji letos povede. mám z ní od loňska už dvě nové rostlinky. Ty jsou krásně zelené na východním okně tak uvidím jestli taky pokvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.44 (?), 7.5.2011 18:20

Dobrý podvečer, dnes som si na výstavisku FLÓRA na Inchebe kúpila dve maličké červené sundavillky. Nemám balkón, na okne mi spravil manžel ohrádku tak som si ich chcela dať tam. Všetky okná mám na juh, takže od rána do poobedia mi tam svieti slnko. Predajca mi povedal že je to pre ne ideálne, kvetina nie je náročná, cez zimu dať prezimovať do chladnejšej miestnosti, v mojom prípade na vchodovú chodbu. A teraz tu čítam od vás príspevky aké máte veľké starosti s prezimovaním, že nemá byť na priamom slnku a podobne a mám z toho dosť zmiešané pocity, kam ich vlastne teraz mám dať, pretože ani v byte nie je pre ne vhodné miesto. Neboli drahé, jedna stála 2,50 € ale nerada by som o ne prišla, kvety sa mi veľmi páčia. Takže mám zariskovať a dať ich na priame slnko, alebo ako? Poradíte mi prosím niekto? Voprad ďakujem.  Elena - Bratislava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika