nerostou



klarka - (21) - 122.192 (?)
10.5.2008 19:08

ja už mám vonku kvety asi týždeň a to všetky, muškáty,surfínky, bakopu,gazanie, netýkavky,begonky a iné a su pekné, je pravda že som ich asi dva týždne predtým otužovala

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

janislava - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 209.34 (?), 10.5.2008 15:16, zobrazeno: 5905x

Dobrý den

před víc jak měsícem jsem zasadila balkonovky, už je mám 3 týdny venku, krásně na ně svítí sluníčko, mám je otočené tak jak budou poté na balkoně. Trápí mě, že se ještě balkonovky nijak nezahustily, nevytvořily košaté rostliny, některé z nich mají být převislé ale zatím nic moc. Mají už nasazené květy ale zdá se že dělám něco špatně. Už jsem i hnojila kristalonem a pravidelně zalévám. Někdo mi říká že mám ještě čas, ale jelikož mám tyto rostliny poprvé tak je pozoruji každý den a nevidím moc pokrok. Poraďte prosím co dělám špatně nebo mají opravdu ještě čas?

Díky moc Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.134 (?), 10.5.2008 18:20

Nevím jestli to bude dobrá rada, určitě se ozve někdo "znalejší".Každá květina /jakákoliv/ potřebuje čas k zakořenění, adaptaci.Takže nesrovnávejte s katalogama... to je o počítačích a jak já říkám o "iluzích". S hnojením si myslím, že to bylo předčasné.Počasí venku je parádní, ale noci ještě nic moc.Moje muškáty "stávkujou" a zasekly se".Takže další kytičky otužuju a na noc dávám domů.Jo je to makačka, ale co by člověk pro svoje zdraví neudělal...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.134 (?), 10.5.2008 18:25

Ještě dodatek, opravdu je na nějaké převisy dostatek času, to není otázka 3 týdnů. Přeju hezký den a hlavně trpělivost. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
klarka - (21) - 122.192 (?), 10.5.2008 19:08

ja už mám vonku kvety asi týždeň a to všetky, muškáty,surfínky, bakopu,gazanie, netýkavky,begonky a iné a su pekné, je pravda že som ich asi dva týždne predtým otužovala

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 11.5.2008 0:00

Paní Dodeková,  ty sazeničky, pokud jsou v těch malých květináčcích (sadbových kontejnerkách), mají jen málo prostoru pro kořeny a v tak malém prostoru si rychle vytvoří svůj kořenový bal.  Potom hned začnou vytvářet listy a nasazují i na květ. Ve chvíli, kdy je přesadíte do několikrát většího truhlíku (květináče), začnou růst znovu do kořenů a Vám se zdá, že nedělají žádné pokroky.  Kdyby byla nádoba, (ve které jsou nyní) průhledná, tak byste viděla, jaký pokrok udělaly za ty tři týdny...   Také se musí vzít v úvahu, že v noci ještě nebylo takové teplo. Pokud vydrží současné počasí, tak určitě začnou růst i Vaše balkonovky.  S tím hnojením to nepřehánějte, abyste je nespálila a zálivku bych radila přiměřenou, aby nestály ve vodě. Všechno jste zatím dělala správně, tak vydržte.  Vaše rostlinky Vás do měsíce odmění spoustou květů - ale dejte jim čas, tak rychle to opravdu nejde.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
janislava - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 29.75 (?), 12.5.2008 9:28

Děkuji za rady. Asi mi vážně nezbyde nic jiného než čekat. Tak snad to vyjde. Mám už několik rozkvetlých million bells tak jsem spokojená. Dám je tento týden už na balkon, protože to počasí je vážně skvělé.

Přeji hodně zdaru všem ostatním

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika